Çamaşır Makinesinden Çıkan Çamaşırlar Kokuyor

cansununhatiradefteri

Üye
Kayıtlı Üye
4 Kasım 2019
52
33
30
Herkese selam,

Ne yaptıysam ne ettiysem çamaşır makinesinden çıkan çamaşıları deterjan kokutmayı başaramadım :KK47:
3,5 senedir evliyim, son 7-8 aydır çamaşırlarımız deterjan kokmuyor.
Sıvı deterjan toz deterjan kaliteli kalitesiz ne varsa denedim.
Açtım youtube'tan çamaşır makinesi temizliği bile izledim kalktım uyguladım sirkeli sularla sildim yok bana mısın demiyor? Kokusu ıslak beklemiş çamaşır gibi kokuyor.

Başına böyle bir şey gelen var mı? Sizce sebebi ne olabilir?

Kurtarın beni bu dertten önerilerinizi bekliyorum :KK36:

bulundugunuz bolgenin suyunu arastirdiniz mi annemde de boyle olmustu ne yaptiysa olmadi tasindi makina eski haline dondu mis gibi aliyor kokulari simdi

Herkese selam,

Ne yaptıysam ne ettiysem çamaşır makinesinden çıkan çamaşıları deterjan kokutmayı başaramadım :KK47:
Açtım youtube'tan çamaşır makinesi temizliği bile izledim kalktım uyguladım sirkeli sularla sildim yok bana mısın demiyor? Kokusu ıslak beklemiş çamaşır gibi kokuyor.

Abartman giderleriniz ara ara kokuyor mu? kalabalık bir bina mı?
sorularım biraz anlamsız gelebilir. Ama bazen giderden gelen koku direk makinaya sinebiliyor o yüzden bende makinamı sık temizliyor makinadaki çamaşırı hiç bekletmeden hemen sermeye çalışırım birde makinanın gider yerini de temizleyin faydası olur belki.

Abartman giderleriniz ara ara kokuyor mu? kalabalık bir bina mı?
sorularım biraz anlamsız gelebilir. Ama bazen giderden gelen koku direk makinaya sinebiliyor o yüzden bende makinamı sık temizliyor makinadaki çamaşırı hiç bekletmeden hemen sermeye çalışırım birde makinanın gider yerini de temizleyin faydası olur belki.
Çok kalabalık bir sitede yaşıyoruz. Çamaşırları da bekletmiyorum ama sebebi binanın kalabalık olması olabilir 😢

makinenin hortumu lavabo giderinden yuksek olmasi gerekiyor. aksi halde lavabodan su cekiyor. eski yikamalardan kalan su da karisiyor olabilir duzgun kurulmadiysa.

Herkese selam,

Çamaşır makinesi temizleyiciler var denemediysen onlarında deneyebilirsin su cok kirecliyse oda etkiliyor

Çok garip ama benim bir tek siyah çamaşırlarım öyle kokuyor .
Beyaz ve renkliler mis gibi . Ama siyahlar ilk asıldığında aynı bahsettiğin gibi kokuyor . Nemli - rutubetli gibi . Her şeyi denedim , hatta Makinayı değiştirdim ben de en sonunda siyah rengin özel bir boyası var ondan kokuyor herhalde diye totomdan bişey uydurdum .
Kuruduğunda yine mis gibi kokuyor . Ama ilk astığımda rutubet gibi 🥴

Çok garip ama benim bir tek siyah çamaşırlarım öyle kokuyor .
Beyaz ve renkliler mis gibi . Ama siyahlar ilk asıldığında aynı bahsettiğin gibi kokuyor . Nemli - rutubetli gibi . Her şeyi denedim , hatta Makinayı değiştirdim ben de en sonunda siyah rengin özel bir boyası var ondan kokuyor herhalde diye totomdan bişey uydurdum .
Kuruduğunda yine mis gibi kokuyor . Ama ilk astığımda rutubet gibi 🥴
Selam canım. Valla benim de öyle. Beyazlarda dediğin gibi hiç bir kötü koku yok. Ama siyahlar :110: En kötüsü kuruduktan sonra. Offff

Herkese selam,

Öncelikle merhaba canım. Deterjan konusuna hastayım resmen çok severim. Eğer bir temizlik yaptıysam temiz deterjan kokmali ben annemin evindeyken çamaşırları makineye atardım hangi deterjanda kullansam kokusu haftalarca aylarca kalıyordu perde yikadigim gün bütün ev miss gibi kokardi. 3 aylık evliyim makinem yeni bir şeyi de yok. Başta omo sıvı deterjan kullandım bide bulut yumusatici kullanıyordum camasirlarimi cikarttigimda hiç kokusu yoktu gorumcem bu alt katimda oturuyor onun çamaşır kokusu benim balkonuna kadar geliyor 😊 şimdi ise bingo toz deterjan kullanıyorum. Öncelikle makineni calistirdin son 15 dakika kala yumusaticimi bosaltiyorum şimdi liseler gibi kokuyor😊

Benim makinamda da aynı sorun oldu bir iki ay önce. Aradım servisi en yüksek dereceden normal deterjanla uzun programda yıkamami söylediler. Soyleneni yaptım ve koku adına hic birsey kalmadi.

X