Bahçe Bakımı ve Çiçekler Çam Fidanımız Kurudu :(

Ozfer

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
26 Nisan 2011
554
0
Merhaba arkadaşlar, bilen yaşayan duyan varsa acilen yardım bekliyorum:
Bilen vardır mutlaka, doğacak çocuğun simgesi olarak ağaç dikilir, eşim de çam almış bebeğimiz için, yaklaşık 4 hafta önce.
Biz önceki hafta şehirdışına gittik ve 15 gün boyunca 15 yaşındaki kardeşime emanet ettik fidanımızı:26:.
Sürekli güneş alan balkonda duruyordu saksıda, Ekim ayında dikmek gerekirmiş o zamana kadar balkonda saksıda kalsın dedik ama bi geldik ki kurumuş tamamen :KK14: saf kardeşim çok mu suladı az mı suladı bilmiyoruz, ama saksının altı çamur gibi olmuş çok sulu yani ama fidanın bütünü kupkuru. Ne yapabiliriz acaba bebeğimizin simgesiydi o yüzden çok garip etkilendim o kuruyunca...

Bu arada, mazı türündenmiş...sanırım çok sulamadan kurumuş ama internette hiçbir yerde bulamadım nasıl iyileştirilebileceğini...

Merhaba arkadaşlar, bilen yaşayan duyan varsa acilen yardım bekliyorum:
Bilen vardır mutlaka, doğacak çocuğun simgesi olarak ağaç dikilir, eşim de çam almış bebeğimiz için, yaklaşık 4 hafta önce.
Biz önceki hafta şehirdışına gittik ve 15 gün boyunca 15 yaşındaki kardeşime emanet ettik fidanımızı:26:.
Sürekli güneş alan balkonda duruyordu saksıda, Ekim ayında dikmek gerekirmiş o zamana kadar balkonda saksıda kalsın dedik ama bi geldik ki kurumuş tamamen :KK14: saf kardeşim çok mu suladı az mı suladı bilmiyoruz, ama saksının altı çamur gibi olmuş çok sulu yani ama fidanın bütünü kupkuru. Ne yapabiliriz acaba bebeğimizin simgesiydi o yüzden çok garip etkilendim o kuruyunca...

Kış öncesi,Ekim-Kasım ayları bitki dikimi için en uygun mevsimlerdir.

Muhtemelen çok sulamadan kurumuştur.Haftada 1gün su verseniz yeterli olur aslında.

Tmamen kuruduysa yapıcak birşey yok.Bitkinin gövdesine metal bir obje ile küçük bir yarık açın.Kuruyup kurumadığını öyle anlarsınız.

Kurumadıysada 10 günde bir sulayarak toparlamaya çalışın.

çok teşekkürler. galiba fazla sulamış kardeşim ondan olmuş...tamamı kuru gibi duruyor ama bilmiyorum ki düzelir mi :KK43:

çok teşekkürler. galiba fazla sulamış kardeşim ondan olmuş...tamamı kuru gibi duruyor ama bilmiyorum ki düzelir mi :KK43:

Dediğim gibi gövdesine bakın,metal bir objeyle kabuğunu soyarak.
Hala emin olamıyorsanız bekleyin biraz,bitki toparlanabilir.

X