Çalışmaya başlıcayak annelere bir soru...

SevimliSevim

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
21 Nisan 2008
166
0
43
merhaba kasım anneleri, benim bebeğim şu an iki haftalık ve mart başı işe başlıcam. bebeğime kimin bakıcağı belli değil, sütümü sağmaya başladım inşallah marta kadar baya stok yapabilirim. sizler sağdığınız sütleri neyle vermeyi düşünüyorsunuz? bildiğim kadarıyla her biberon olmuyormuş. biberondan kolay emmeye başlayan bebek anne memesini bırakıyormuş. bu şartlarda anne memesini benzeyen hangi biberon kullanabilirim. ( birde biraz önce internette okudum biberonla değil kaşıkla besleyin yazıyor. kafam iyice karıştı?) cevap yazacak herkese teşekkür ederim...

herkes kaşıkla vermeyi öneriyor doktorlar falan ama kaşıkla bebeği beslemek çok zor, ben mama veriyorum oğluma sütüm az kendiliğinden akmayan çektikçe gelen bir biberon kullanıyorum, hatta rezene çayını verdiğim suluk bile kendiğinden akmıyor, böylece bebeğim sütümün çok az olmasına rağmen emmeye devam ediyor, avent marka bir biberon benimki gaz yapmadığı için tercih etmiştim çok memnunum

Chicco marla gaz yapmayan biberon dün gece itibariyle bebeğim tarafından nefretle itildi :)) Ben de ne yapacağımı bilmiyorum. Deneyerek bulacağız sanırım. Biberon kauçuktu acaba onu mu sevmedi kızım diye düşünüyorum. Silikon alıp bir de o nu deneyeceğim.

ben hem emziriyorum bazende sağıp geceden annem biberonla verişyor ve ben bu işlemi yaklaşık 1 aydır yapıyorum biberonumun markası da nuk çektikçe gelen gelen biberonlardan seni bırakacağını düşünmüyorum bence sıkıntı yapma kaşıkla beslemek çok zor oluyor benim kızım bazen 110 cc içiyor düşünsene büyüdükçe daha da fazla süt etmek isteyecekler kaşıkla vermek çok zor olur

kızlar sağılan sütleri nasıl ısıtıyorsunuz.buzdolabındamı bekletiyorsunuz

Ben mama veriyorum arada.İlk zamanlar kaşıkla verdim.Silikon kaşıklardan aldım.Sorun yoktu.
Ama bebeğim biraz büyüyünce acıktığında asabileşmeye başladı.Kafasını sağa sola çeviriyordu sürekli,mama vermek işkence gibi olmuştu.
Baktım olmuyor.Biberonla vereyim dedim.Ama biberonun başlığı çektikçe gelen eski tarz başlıklardandı.Yuvarlak uçlulardan.
Ama kızım onu ememedi.

Annem eczaneden wee nin 2 numaralı silikon normal akış başlığını aldı.
Bunu hemen aldı kızım.Yaklaşık 1 aydır günde 2 öğün kadar mama veriyorum biberonla.
Emmede bi sorun çıkarmadı.Ama aklı erdiğinde ne yapar bilmiyorum.
İnşallah sorun olmaz.

Son düzenleme:

darkcım zaten onun aklı ermeye başladığında sende çalışmaya başlamış olacaksın bu yüzden mecbur biberon kullanmaka zorunda kalacaksın,tanığım bir sürü kişi var hem biberon verip hem de emziren zaten acıktıklarında gözleri hiçbir şey görmüyor yumurcakların:ecrin_bebek:

benim kardeşim ve yengemin bebişleri hiç biberon almadılar.malesef herşeyi kaşıkla vermek zorunda kaldılar.çok zorlandılar.
bene dedikleri arada biberon ver alıştır.almazsa çok zorlanırsın dediler.
ben de 2 günde bir bazen hergün bazen de 3-4 günde bir mama veriyorum duruma göre.doymadğını hissettiğimde veriyorum.sorunçıkmadı.beni de emiyor.

demek istediğim aslında korkmayalım biberondan.eninde sonunda sütümüz olduğu müddetçe göğsümüzü alacaklar.bir de ben arada dışarı çıkıyorum işlerim olduğunda sütümü sağıp anneme bırakıyorum .biberonla veriyor.

bol uykulu geceler dili,yorum herkese ve kendime:)))

Ben sütümü değil ama günde bir iki kere mama veriyorum.onu da biberonla veriyorum..kaşıkla vermek o kadar zor ki pes ediyorsun ister istemez.sana alıştıysa emmeye sanmıyorum emmeyi bırkacağını..

ben ilk aydan arada biberonla vermeye başlamıştım alışsın diye. şimdi işe başladım kardeşim bakıyor. biberonla sağdığım stü veriyor. sabah ve akşamları da meme emiyor oğluşum. bi sorun çıkarmıyor. biberonumuz da dr.browns. başkasını kullanmam, tek geçerim.:lepi:

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…