Çalışan hamileler

Selinn_98

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
30 Kasım 2023
79
27
26
Merhaba çalışan anneler iş yerinize gebelik bilgisini hangi hafta ve nasıl bildirmiştiniz acaba?

Merhaba çalışan anneler iş yerinize gebelik bilgisini hangi hafta ve nasıl bildirmiştiniz acaba?
Ben 9.haftada söyledim geç söylerseniz sizi geç söylediğiniz için tazminatsız çıkartma hakkına sahipler hamileliği gizlediğiniz için çok geç kalmadan söylemenizde fayda var

Öyle mi ne kadar sürede söylememiz lazım en erken şuan 5 e doğru gidiyorum ben
5e doğru derken haftadan mı bahsediyorsunuz. Ben doktoruma sormuştum bir risk var mı bir şey var mı söyleyebilir miyim diye kesenin pozisyonuna bebeğin kalp atışlarına falan baktı bir sıkıntı yok düşük riski vs söyleyebilirsin demişti. Normalde sizin öğrendiğiniz günden itibaren söylemeniz gerekiyormuş sanırım ama o kadarını da kimse yapmaz zaten. Kalp atışlarını vs duyun ondan sonra çok geç kalmadan söyleyin. zaten söyledikten sonra sizi hamilelik sebebiyle işten çıkartamıyorlar ya da çıkartırlarsa doğum izniniz dahil bütün paraları ödeyip çıkartması gerekiyor yani bu sizin yararınıza aslında. Ama mutlaka doktordan durum bildirir rapor alıp o şekilde yazılı bir kanıtınız da olsun mail olur ik ya whatsapptan göndermek olur kendinizi garantiye alın

Haftalık henüz daha ultrason görüntüsü bile yok o yüzden bende gördükten sonra olur diye düşünmüştüm. Bunu bilmiyordum çok teşekkür ederim. Doktor ile görüşmemiz haftaya olucak.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…