çalişan anneler canim sikkin bi bakin hele

TRAKYALI

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
22 Mayıs 2008
1.085
19
kizlar ben bi emlek bürosunda sekreter olak çalişiyorum hemde 2 seneden beri ve sigortam var çok şükür,hamileliğimin 6. Ayini doldurmak üzereyim allahin izniyle ama iş yerinde bi takim sikintilar yaşar oldum 2 tane bayan patronum var bu günlerde bana pek bi soğuklar onlari taniyamaz oldum,sanki çik git ne hala işe geliyosun der gibi bakiyolar benim işi birakmami bekliyolar sanki, ben de onlarin çikartmasini bekliyorum hakli olrak yada yasal doğum iznimi bekliyorum,şimdi size sormak istediğim eğer şuanda beni patronlarim işten çikarirlarsa işsizlik sigortasindan yararlana bilirmiyim yani işten çikarilsam bile işsizlik sigortasindan bi süre hem maaş alip hemde sağlik karnesinden yararlana bilirmiyim çok sikintili günler yaşiyorum günlerden beri çok huzursuzum hamileyim diye bana böyle yapmalari mi gerekiyor.ne biçim insan bunlar nolur bilgisi olan yazsin kizlarr.

onlar çıkarırsa işsizlikten yararlanabilirsin canım, sağlıktan faydalanabiliyor musun onu bilemiyorum.

ne terbiyesiz insanlar var yaa!!! umarım gönlünce olur herşey a.s.

canım bildiğim kadarıyla bu işsizlik sigortasından faydalanman için belli bir süre sigortanın kesintisiz ödenmiş olması gerekiyor sanırım en düşük 800 küsür iş günü olması lazım ..ayrıca 1 gün dahi işe gelmemişsen 30 değil 29 gün görünür sigortada ve bunun şirketteki yetkili kişinin yazılı bildirimi ile tamamlanması gerekiyor..yani o gün mazereti var gibi ..ayrıca sana işten çıkış bildirimi adı altında bir çıkış belgesi verilmesi gerekiyor..bunları bir muhasebeciden net olarak öğrenebilirsin..umarım sorun çıkmaz..

canım benim inşallah tüm haklardan yararlanırsın..sağlık durumu işten çıkınca dört ay daha kullanılıyor diye biliyorum...sen en iyisi ssk bilgi edinmeye mail at mutlaka cevap gönderiyorlar..

Merhaba canim.
öncelikle şu an işten çikarirlarsa senin zararina olur. Rapaordan yararlanamazsin. Diyelim ki çikarttilar sen,in herhangi bir istifa yazmaman lazim buna kesinlikle dikkat et. Ayrica senin çiakrttiklari için kidem ve ihbar tazminati ödemek zorundalar iyice araştir bence hakkini yemesinler.

İşten çıkarılırsan İşsizlikten sağlıktan yararlanabilirsin. Hem hamilelikten dolayı seni işten çıkaramazlar. Başka bir sebep göstermeleri lazım.:1closedeyes:

Canım kesinlikle hamilelikten dolayı işten çıkarırlarsa kanunen suçlu duruma düşerler bunu da göze almazlar zaten. Onların amacı da seni yıldırmak. Bence onalrın amacı doğumdan sonra seni çıkarmak işlerine yaramayacağını düşünüyor bazı örümcek beyinli işverenler (Bende de aynı dert olduğu için biliyorum.) Doğumdan sonra da seni çıkardıkları takdirde hem rapor paranı alırsın hemde tazminatını. Sıkma canını herşey oluruna varır.:teselli:

aksi bi durum olursa eşin sigortalıysa onunkinden yararlanırsın (özel saglık sigortası degilse)

bencede canım surda 1 ayın var 7 ayayın sonunda raporunu alıp izne çıkarsın o süre zarfında sigoetadan paranın alırsın ve sağlık karneni rahatça kullanırsın eğer rapordan sonra seni çıkarrılarsa tazminatına alırsın ve 6 ay işsizlik parası alırsın akzi halde şu an çıkarsan rapordan ve ssk dan yararlanamassın sadece tazminatını alırsın eğer varsa eşinn ssk sından yararlanırsın

bencede canım surda 1 ayın var 7 ayayın sonunda raporunu alıp izne çıkarsın o süre zarfında sigoetadan paranın alırsın ve sağlık karneni rahatça kullanırsın eğer rapordan sonra seni çıkarrılarsa tazminatına alırsın ve 6 ay işsizlik parası alırsın akzi halde şu an çıkarsan rapordan ve ssk dan yararlanamassın sadece tazminatını alırsın eğer varsa eşinn ssk sından yararlanırsın
sigorta bana doğum izni bittikten sonra para ödiyecek diye biliyodum raporlu olduğum aylardami ssk maaş ödeyecek.

X