Cafe Light / Cuma Zayıflama Yarışması

yenmelik bir iki resim daha
elif hanim snoopiye boyle yalvariyor.bu surat ifadesune oluyorum.
gunaydin cafe halkii

kocaman tebrik benden sana..rabbim zihin açıklığı versin canım.bende açıktan 2. üniv.bitirmek istiyorum ilerde.okumanın yaşı yoktur...

günaydınn..
ne güzel bi mesaj bu böyle

Allah razi olsun canim,Rabbim seninde gönlüne göre versin ins..

hepinize hayirli pazarlar kizlar..

haydi bir atistirmalikta benden
nohutu hasliyoruz yada haslanmis nohuttan yapiliyor
istediginiz baharatlari ekleyin ben genelde karabiber, biraz kimyon, kirmizi biber ve az tuzla harmanliyoruz ve firinla bulusturuyoruz.bu bulusmanin sonunda bir su bardagi leblebiden daha lezzetli ve yanliz 60 kalorilik bir guzellik cikiyor.aksam film seyrederken elim azim bos durmasin diyenlere tavsiye edilir.

canım benim zahmetlerin için çok teşekurlerr canımsın sen

ctesi bende yaptım ama beyaz turp bozulmak üzereydi onu elden çıkarmak için beyaz turba anlattığın gibi uyguladım
30 dak beklettim ama dediğin gibi arada karıştırsaymışşım daha çok içine nufus ederdi
sirkeden dolayı turşu tadında ben çokk sevdiğim içinde turşuyu bayıldım
ayrıca annemin gece atıştırmalarının önune geçsin diye daha çok yapasım vardı sonuç biz çok beyendık

normalde soya sosu nu sevmem ama buna ayrı bi lezzet katmış sağlıklı ve kolorisi düşük bi atıştırmalık oldu hellede tv başında bişeyler atıştırmak istediğimde bire bir

paylaşımın için çikolatalı püskütüm benim

Bakliyat biraz tehlikeli ama faydası açısından da haftada 1-2 kere tüketmek gerekiyor..
İlginç bir tarif.. Deneyesim var.. Gece değil de gündüz atıştırmalığı olabilir.
Ancak deneyebilmem için "buluşma" ile ilgili ayrıntı istiyorum. Fırın kaç derece olacak, kaç dakika duracak?
Teşekkürler..
Deguacım çok sevindim beğenmene..
Bu arada dün çok yapmıştım ya.. Kalanını vakumlu kap içinde dolaba kaldırmıştım. Az önce iki tane yedim. Soğuyunca daha da lezzetli geldi bana.. Yani çok yapıp iki gün tüketebiliyoruz demek ki..
Ah evet dedim ya.. Soya sosunun baskınlığını herhalde sirkeler dengeliyor..
Afiyet olsun sana da annene de..

Kendimle hesaplaşma yaptım bugün biraz.. "Cuma" ya endeksli yaşıyorum.. Hedef tutunca bir gevşeme geliyor ve kaçamağa meyilli hale geliyorum..
Ya da zaten kaçamağın adı belli oluyor ve ben bir hafta boyunca o kaçamağı yemek için bekliyorum..

Oysa geçenlerde deguacım güzel bir şey demişti. Kaçamak yapıyor ama tolere edilebilsin diye kaçamağını sabah/öğle saatlerinde yapıyor.

Bu sözü okuduğumdan beri düşünüyorum.. Çok doğru bir yaklaşım.

Şu anda kilo vermeye çalışıyoruz ama asıl olay verdiğimizi korumakta yatıyor ki bunu da konuştuk.
Deguanın yaptığı gibi kaçamağı güne sıkıştırmak aslında bir yerde bizi bundan sonraki yeme disiplinimize de alıştıracak..

Uzun lafın kısası...
Bugün itibariyle kaçamak endeksli yaşamıyorum.. Canım o gün bir şey isterse yiyip, diğer öğünlerimde azaltmaya giderek veya sporumu arttırarak o kaçamağın etkisini nötr yapmaya çalışacağım.. Elbette bu, her gün kaçamak yapılacak anlamına gelmiyor..
Hafta sonu odaklı yaşamanın bu kilo verme işine bir faydası yok.. Al ver hemen geri al sonra aldığını ver..vs.. biliyoruz işte.

Degua yöntemi işbaşında!

püskütcüm ;kaçamaklarımızı sabah öğle arasında yaptığımızda hepimizin en hareketli olduğu saatler aslında,herkes bi uğraş halınde kimimiz işyerinde çalışıyor,kimimiz ev işi yapıyor, yemek temizlik çarşı işleri v.s yani aslında aldığımızı hemen yakma şansımız varken canımızın istediğini bu saatlerde yediğimizde yağ olarak depolanmıyor hemde aklımızda kalmıyor buda uzun dönem bu şekilde beslenmemıze devam açısından önemlı itici bir güç

dün mesala sabah kahvaltıdan 3 saat sonra 1 dilimpeynirli ince börek ve yanında 1 adet kurabiye yedim çayımı içip dışarda işlerimi halletmeye gittim 1.5 saat yürüyerek hem işleri halletım hemde aldığım bu fazla kalori depolanmadan yakma şansı oldu
sabah tarıda 71.8 e inmış buldum kendimi yani 200 gr vermişim bile
ne olmuş oldu rejımdeyim psikolojıısınde olmadan canımın istediğini yedim ama doğru zamanda ve hareket ederek tolere edebildim

umarım sende de bu yöntem işe yarar canım
gelişmeleri hevesle beklıyor olucağım

Çok güzel bir örnek olmuş bu deguacım, teşekkürler..
Canın çekmiş yemişsin, hem miktarlarını "insan" ayarında tutmuşsun.. (Ben genelde "öküz" ayarı yapıyorum)
Hem öğle saatine denk getirmişsin..
Hem de üstüne 1.5 saat yürümüşsün..

Bu formülün işe yaramaması mümkün değil gibi geliyor bana.. Kaçamakları akıllıca hayatımıza sokmakta fayda var.. Hem geleceğe yatırım yapıp, dengeli beslenme hikayesini oturtmak için hem de morali yüksek tutmak için..

puskuutum ben 180 derecede nohutlarin uzerindeki baharati tuttugu disinin kurumus ama icinin yumusak oldugu an aliyorum. firinlada yaklasik 15 dakika civari kaliyor.afiyet olsun.

çok teşekkür ederim canım..inşallah en kısa zamanda kurtulacağım daha iyiyim çok şükür

degisik tatlari sevenler icin hos bir salata sosu yazasim geldi yawww
salamurasi icin
portakalin suyunu sikin ve kabuklarini kalin tuza bulayin.bu kabuklari agzi kapakli bir kavanoza koyup 5 gun bekletin.5 gun sonra kabuklari cikarip uzerindeki tuzunu yikayin akan suda.keskin bir bicakla fazla beyazina girmeden portakalin renkli kabugunu soyalim.icine limon suyu sizma zeytin yagi ve biraz tozseker ekleyip robatta gecirelim.biraz koyuca bir sos elde edelim.sosu begenirseniz buzdolabinda saklayip kullanabilirsiniz, begenmezseniz kizmayin.
ben 3 portakalin icine 1-1,5 limon suyu sikiyorum 1ck.da seker ekliyorum.yag tercihe bagli ama sizma olmasi lazim.hatta bu tarifi limonla yapiyorum oda guzel oluyor.
salata yemek bir sure sonra sikici oluyor, degisik soslarla devam diyetlerede salatalarada.

Daha ilk satırda bıraktım okumayı.. Portakalın görüntüsüne bile tahammülüm yok.. Yiyene afiyet olsun..

Merhaba kizlar.cuma aksam 50 dk yurudum ctesi sabah da hazirlandim cikacam birde egildim oglumu kucakladim ve olan oldu birden belime bi agri girdi 20 dk yuruyup dondum eve.agrili olmama ragmen buyuk oglumu tiyatroya goturdum geldim eve kucuk oglumun dogum gununu kutladik gece de acile gittim.yine artan bi agrim var.yetmedi oglen bi daha tiyatroya gittim.agrim var ama olsun.tiyatro iyi geldi.cuma aksamda regli oldum.neyseki cumaya sisligim inerde istahima ne olur bilmem.gorunen o ki yuruyuslerde bu hafta yatacak gibi.yarin gorusmek uzere.

sen tarif iste sekerim
portakali istemezsen taze otlardan mis gibi kokan bir sosa ne dersin
sizma zeytinyagi, limon suyu, birazcik limon kabugu rendesi, 1 ck.seker, 1 ck.tuz, 1 ck.karisik tane karabiber, her birinden 5er dal olmak uzere feslegen+taze kekik+maydanoz.butun malzemeler karistiricida kivam alana dek karistirilir ve super bir sos olur.

kadiscim geçmiş olsun, bilirim bel ağrısını zordur..
Acile gitmişsin mutlaka tedbirlerini de almışsındır ancak yine de kendi tecrübemi yazayım.. Voltaren krem iyi gelir belim ağrıdığında..
Eskiden sık sık ağrım olurdu, Tibet yogasına başlayalı beri olmuyor.

günaydınnnnnnn

ne güzel muhabbetler dönmüş,ne deişik tarifler verilmiş,ne güzel fotolar paylaşılmış..

gel gelelim bana...malum haftasonu:26::26bahanemde hazır) kaçamaklarım oldu ama daha önceki haftalara bakarak daha az ve erken saatlerdeydi.bu 2 gün havada çokk güzel olduğu için bol bol gezi ve spor yapma imkanımda oldu.bu yürüyüşler sayesinde yediklerimi yakmışımdır diye temenni ediyor ve bol sporlu yeni bir haftaya başlıyorum..

bu arada dün kendime yazlık bir elbise aldım.satıcı bayan yardımcı olmak için beden buluyum size dedi veeeee 38 giyiyorsunuz dimi dedi allahım allahım o nasıl güzel bir kelimeydi öyle.üstüm 38 ama altım 40 dedimvelhasıl 38 beden aldım üstü harika ama altı az totoya oturdu.olsun anacım zaten zayıflıyorum önümüzdeki ay giyerim

avatarına ve imzana bayıldım bayıldım...ha bu arada günaydın....

Eki Görüntüle 678609 Eki Görüntüle 678610 Eki Görüntüle 678611 Eki Görüntüle 678612

gunaydin cafe halkii

allahım allahım gözümüz gönlümüz açıldı,topiğimize neşe doldu.şu güzelliklere bak ya..

çok geçmiş olsun,bel ağrısı çok lanet bi şey ben halen toparlanamadım canım,allah yardımcımız olsun..bu arada doktor tavsiyesi ile en son yatağımızı değiştirmekte çare bulduk.biraz rahatladım ama sıkıntılar devam ediyor.tekrar geçmiş olsun..

günaydın hayırlı haftalar olsun inşallah
hazır eşimde yokken hafta sonum iyi geçti diyet açısından bu hafta kendimden ümitliyim bakalım . malum hafta sonu kilo artışı olmayınca kilo vermek kolay olAcak inşallah ..
mesajlarınızı akşamları okuyorum ama yazmaya fırsatım olmuyor tabletten yazmak çok gıcık yanlış bir dokunuşla puf oluyor en yisi sadece okumak
pilates başlamadan 15 dk var mesajlara bir deha bakayım cevap yazmak istediklerim var.
bu arada pilatesi bayadır yapamıyorum ama yürüyüşler ful bugünde yürümek istemedim pilates yapayım dedim .

Eki Görüntüle 678609 Eki Görüntüle 678610 Eki Görüntüle 678611 Eki Görüntüle 678612

gunaydin cafe halkii
bunlardan daha güzel bii varmı ya ?
yine güzel bir tespit olmuş püskütüm . daha ayrıntıya girersek dr. verdigi liste vardı hafta sonu ona göz attım . hani yiyecek degişimleri varya . yedigin şeyleri gün boyu yiyecegın gıdalarla yer degiştiriyorsun .
çok teşekkür ederim canım..inşallah en kısa zamanda kurtulacağım daha iyiyim çok şükür
eminem hala iyileşmedinmi . sen nerdesin ailenin yanındamı döndünmü . diyete devammı . malum ben biraz koptum topikden çok takip edemedim .

mumum ncelikle geçmiş olsun canım ailecek hasta omuşsunuz şükür atlatmışsınız .. diyetede başlamışsın negüzel ..

okul içinde ayrıca tebrik ederim canım, malum okumanın yaşı yok ben gibi 38 zinde liseye gitikden sonra sizler haydi haydi başarırsınız
ay ne mutlu etti beni mesajın deguşim . canım sen ankaradamıydın? ne hoş olur dimi karşılaşmak . bir gün inşallah . resimlerimi istemiştin ama bir türlü fırsat olmadı .inşallah yakında fırsatım olur
Şimdiden Allah kavuştursun diyeyim aebenim..
Haklısın arkadaşım.. Çok uzun bir duraklama dönemi oldu seninkisi..
Bugün senden de güzel bir haber almak istedi gönlüm ama olmadı.. Haftaya artık..
dün bu mesajımı okuyunca içim burkuldu dedim bak arkadaşımı bile umutsuzlaştırmışım kilolarım konusunda üzüldüm açıkçası . bazan dank ediyor işte
bu hafta senin için kilo vericem püsküütüm
ne güzel bir haber hayırlı olur inşallah mevcanım

akrabim ve mevcanım kilolarınızı yeni okudum tebrikler kızlar .

akrebim özelikle seni tebrik etmek istiyorum 3 haftadır kilo vermen devam ediyor inşallah böyle devam eder bacım

ben kaçtı pilates başladı bile

kadisim geçmiş olsun canım ya . bel ii sakat 3 sene önce spor yaparken zorlamıştım . 1 hafta kütük gibi dolaşmıştım .çhalada hisederim orasını. dkkatli olmak lazım spor yaparken . tekrar geçmiş olsun canım .

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…