Cafe Light / Cuma Zayıflama Yarışması

akşam yemegi yemiyorsun sanırım yürüyüşe çıktıgın zman ?
benimd eakşam yemekleirm kaynıyor ya
çocukları yedir pakla derken ,
acaba metabozlizmamızı durdurur mu bu durum?

sevgili masumm şimdi dikkat ettim 90 kilodan inmişin bravo sana ne zamandır bu diyet işindesin merak ettim süpersin !

saatler alınsın bende çıkıcma ya olmuyor böyleeee,
evin önünd eyürüyenleri gördükçe içim gidiyor valla
benim evin sagı solu parkur :) ben bakıyorum sadeceee

yapı olarak çok hareketli biriyimdir.eşim hep totosunda kurt var bunun oturamaz bir saniye der,evimin dibinde yürüme alanım olsa inan kışın bile yürürüm ben ama gel görki en yakın koşu alanı bile evime 10-15 dak mesafede..

bak ben bekarken 55 li, kilolardaydım o zaman bile her bulduğum fırsatta spor yapardım,eşimle bile yürüyüşten dönerken tanıştım

neyse bacım sen evine bi taşın,bende sana yakın yerlerden ev alırsam,her akşam ziline basar taciz ederim seni.hadi yürüyüşe diye

sporu bend eçok sveerim işe başlamadan 2 ay önc efilan bıraktım
hep sporla veridm kilollarımı şimdiye kadar.
havalar ısınsın 4 gözle bekliyorum zaten çıkmayı dışarıya

ikizler küçükken sabaha kadar uyumazdı sabahta
kalkıp parkura giderdimmm düşün

şimdi yine başlıycam yazın dışarda kışın içerdee:) binanın spor salonudaa

uzun zamandır hafta sonları hariç akşam yemeği yemiyorum ama evimde her zaman yemeğim oluyor,eşim zaten geç geliyor 9 da yemeğe oturuyor ona eşlik etsem şu an en az 100 kiloydum..(bu 10 kiloyu akşamı keserek verdim,spora yeni başladım sayılır)

ama akşamları bir şey yemezsemde kabız oluyorum..onun için şöyle bi şey yapıyorum......

öğlen iş yerinde ne çıkarsa onu yiyorum makarna pilav fark etmez ama ekmek yok

sonra hep ortalama 2 saat arayla atıştırıyorum bir şeyler..
-müsli
-elma
-kuru kayısı-
-kuruyemiş
-diet bisküvi
-bazen minik çikolata
-evden getirdiğim bazen kek yada az börek gibi (yanımda ogün ne varsa)

ama saat 6 ya doğru ekşi yeşil elma yiyorum ve gün içersinde 2 kupa yeşil çay içiyorum(çok severim)tabi 2 lt su..

püskütüm sayesinde 7-7.30 gibi az yoğurt,cacık,turşu,salata,kivi,ayva bazen 1 kase çorba (ruh halime göre)

yatışım hafta içi standart 11 11.30 dur o yüzden yediklerimin önemlidir ,kilo vermek için o yatağa boş mide ile yatmak şart..

misal dün eşime 9 da yemek hazırladım,karnım açlıktan gurulduyor tabii.pilav,etli nohut,salata,ayran bir çatal alsam biliyorum ki devamı gelicek hemen mutfaktan çıkıp kızımla oynamaya gittim

zaten müthiş kilo vermişsin canım.resimlerin arasında muazzam fark var...

bende öyle bi bünye varki büskiviyi çikoyu hep kaçamak sayıyorr
yaz geldi artık salata ve ayran olabilir akşam menüsü
ben genelde sebze yemegi ve yogurt yiyorum.
4 ögün beslendigimd egidiyor benim kilomm 4 ün üstüne çıksamm
gram oynamıyor

merhabalar
dün tamizlige sardım oyüzden girme fırsatım olmadı .
sınavımızda istedigimiz gibi geçmedi. 2. ay sonari sınavlar çalışmaya bile başladı yavrum . hiç kolay deyil bu stres bukadar olacagını sanmıyordum inanın .
sziler nasılsınız .?
püskütüm kardeşim geldimi.? eminemde gitmiştir anacına .
bu haftaki hedefimi ne yazık tutturamıycam diyet yapasım yok canım bişi istemiyor .

afiyet olsun püskütüm şimdi kardeşinde gelmiştir gözün aydın .
saatler alınsın bende çıkıcma ya olmuyor böyleeee,
evin önünd eyürüyenleri gördükçe içim gidiyor valla
benim evin sagı solu parkur :) ben bakıyorum sadeceee
banum sabahları güneş baya erken doguyor artık gitmeden önce yüryebilirmisinki:44:
inşallah gönlüne göre bir ev bulursun mevcan . nerelerden bakyıyorsun ev için ?

çok ilginç ama bir tespitim oldu cumartesi sabah pek sebebimde yokken inanılmaz artı çıktım . görüyorum ki monti linkindede burdada aynı şikayetler var . aceba bu bir genel istem dışı olaylar arasına girebilmiki. ayın durumu vs gibi.

sınav için üzüldüm.umarım 2.sınavı dilediği gibi geçer...

evi mamak nato yolu taraflarından bakıyoruz.kayınvalidem kızıma baktığı için..ikea geldi diye fiyatlar uçmuş.ev diye gösterdikleri yerleri bi görsen.moral bozmakta birebir yani..

diyet konusunda moral bozmak yok arada bi bocalamalar elbet olur,yaz geldi sayılır her yer cıvıl cıvıl olacak..

Günaydın arkadaşlar..

:13: Evet, evet!
Süper yorum! Vücudum dinlenecek.. Sonra bomba gibi sahalara geri döneceğim..
Bravo Mevcancım.. Kendin için ne kadar büyük bir motivasyon sağlamışsın, tebrik ederim..
Dün akşam biz de kardeşimle beraber ve tabii ki lulut paşayla 1.5 saat yürüyüş yaptık..
Yürüyüş sezonunu açmayı ben de düşündüm ilk defa.. Akşam olmasına rağmen çok hoştu hava..
Bu dinlenme haftamdan sonra haftaya yürüyüş yaparsam dönüşüm muhteşem olabilir!
Ay ay ay! Ne güzel bir sahne! Nazar değmesin.. Hep uçursun eşin seni kollarında..
Sana katılıyorum.. Bizi olduğu gibi gören kocalarımızın yorumları çok daha motive edici oluyor..
Tatlım aslında sindirim sistemimiz biyolojik saat gibi çalışıyor, güneşin batmasıyla birlikte kapanıyor. O nedenle akşam yediğimiz şeyler çok önemli.. Hiç yememek aynı Mevcancım gibi bana da iyi gelmemişti.. Evet kilo vermiştim ama kabız da olmuştum bir yandan.. Sonra çareyi çok ufak, hafif atıştırmalıklar yaparak geceyi sonlandırmakta buldum..
Hepimizin bu konuda yapacaklar farklı olacaktır.. Kaçta yatıyoruz, akşam hareketli bir yaşantımız var mı? Bünyemiz ne tür yemek yersek kalorisini harcayabiliyor vs..
Benim yaşam tarzımda... sporu (tibet yogası hariç) zaten 21:00 itibariyle yapıyorum.. Ve uyumam 1-2 civarında oluyor.. O nedenle akşam yediğim ufak tefek şeyleri çoktan yakmış oluyorum.. Ama biraz abartmaya göreyim hemen terazi de abartıyor sabahları..
Ay ne güzel olur yakın yerlerde olursanız! Mevcan senin gazınla masum da harekete geçer..
Nohut yaptın ve yemedin! Allahım azme bak! Ben tutamazdım kendimi ne yalan söyleyeyim!
zaten müthiş kilo vermişsin canım.resimlerin arasında muazzam fark var...
Hangi fotolar bunlar? Ay profilde mi yoksa? İlk fırsatta bakmam lazım..
Kendi bünyeni tanıdığın verdiğin kocaman kilodan belli zaten masumcum..
Morali bozulmuş, yıldızı düşmüş aebenimin..
Sonraki sınav beklentinizin de üstünde iyi geçer umarım..
Geldi çok şükür aebenim.. Nasıl özlemişim kokusunu.. Göğsümde yatırdım.. Öyle kalbinin atışını dinledim.. Tibet yogasından da iyi geldi..
Ay işleri, yıldızlar falan enteresan konular.. Kozmik bakım diye bir trend başlamış.. İnsanlar saçlarını kestirirken bile astrolojiye göre hareket ediyorlarmış.. İlginç şeyler işte.. Neden olmasın?:44:
Her yer cıvıl cıvıl olacak.. Biz de cıvıldayacağız incelmiş bedenlerimizle..

kocaman bir günaydın diyorum size....güneşli bir ankara sabahından kocaman öpücükler...

akşam güzel bir yürüyüş yaptım,hava biraz rüzgarlı olduğu için tempom biraz düşüktü ama bende dakikayı çoğalttım

yanlız kocacımın klasik mutfakta oturup hadi gel bi kahve yapta içelim muhabbetine kayıtsız kalamadım ve yarım kupa nescafe içtim..saat 10 civarı,dün geç yattım,sabahta yataktan zor çıktım biraz baş ağrım var ama umarım öğlene geçer..

püskütüm ne güzel sende akşam en sevdiklerinle yürüyüş yapmışsın,hava rüzgarlıda olsa gerçekten güzeldi..neyseki nisan ayı geldi ve hafta sonu saatler ileri alınıyor.parkta yürüyüş yapmanın hazzını hiç bir şeye deişmem..bu arada masumm benim facebook'umda ekli orda gördüm resimleri

günaydınnnnnnnnnnn

nasılsınız bakalım hava bugün
telefonlarım susmuyor bugün yarıms aattir sayfa açık yazamadım..
spor yapılmış mevcanım süpersinn
bende spor olarak koli yapıyorum her akşamm

bugün çocukları babannesi alıcak kreşten eşimd eoraya gidicek bende
ev temizliycem kek, börek yapıcamm

püskütüm ben ögrendim bünyemi cidden 2 ögün kh yaramıyor bana
atıyorum pilav yiyceksem öglene sabah ekmek yememliyim
benim bünye böyle ama 4 ögünü 5 e çıkardım çünkü sabah 6:30 da kalkıyorum işyerind e9 da kahvaltı eidyorum
mdem erken kalkıyorum metabolizmamda çalışsın anacım
bende 1 elma yeidm bugün ardından da su içtimmm
bir hafta deneyeim böyleee

Günaydın bonibonlar..
Tempoya göre zamanı yükseltmeyi çok iyi düşünmüşsün Mevcancım..
Bence de baş ağrının sebebi belli...
Dün öğleden sonra yine yürüdük kardeşimle.. İki saat yürümüşüz şaka gibi.. Nasıl iyi geliyor insana yeşil.. Vadide havuzları da doldurmuşlar.. Su ve yeşil.. Daha ne ister insan!
Hmm.. Facebookta görme imkanım yok, hesabım yok.
Masumcum sen deyince hatırladım.. Sizlerle paylaşacaktım ama aklımdan çıkmış. İyi oldu hatırlatmış oldun dolaylı olsa da..
Pazar günü kardeşime mamalar hazırladığım için büyük bir zamanımı mutfakta geçirdim.. Tv açık. Bir ara baktım Tülin Şahin 30 kiloyu nasıl verdiğini anlatıyor.. Genelinde bilindik şeyler zaten..
Ancak bir şey dikkatimi çekti.
Kalktıktan sonra mutlaka 1 saat içinde yemek yemelisiniz diyor.. Eğer daha geçe bırakırsanız, o bir saatten sonra yenilen her yemekte depolama işlemi başlıyor, diyor..
Ama ilk bir saatte yemek yerseniz vücut onu hemen enerjiye çeviriyormuş ve gün böyle devam ediyormuş.. Dİyetimin altın kuralı buydu dedi..
Eğer bu doğruysa.. sen 6:30 da uyanıp kahvaltını 9:00 da yaptığında 2,5 saat aç bırakmış oluyorsun bünyeni..
Tülin Şahin dedi diye doğru demek değil elbette, sadece ilgimi çekti paylaşmak istedim bu vesileyle..

günaydınnnn

dolmalara geldim akşam dolmalaraaa
naısl oldu anlamadım ama mi,nik minik 3-4 dolma yedim biber dolması
ve mercimek çorbası içtim geç saatte

bugünde cezalıyım sabah 7 de 1yumurta ve peynir yedim
öglene ton balıklı salata akşama sebze yiycem
aralarda süt ve yogurt şeker ve kh yasak bugün bana

günaydınnn

herkes nerelerde yahu........

neyse anacım akşam yine sporumu yaptım 40 dakika tempolu yürüyüş ha tabi öncesinde 30 dak ev işi
yanlız dün biraz acıktım ve akşam 9 gibi 1 kase salata ve 1 kornişon turşu yedim.benim şu ekşi aşkım ne olacak böyle..

cmt tartı günüm ama ben sanki hiç kilo veremiyormuşum gibi hissettim neden acaba..

burnumda akmaya başlıyor grip olmayayım lütfen:2::2:

bugünde yürüyüşümü yapıcam sonra pazartesiye kadar full doluyum haftasonu ev bakıcaaz yine...

face hesabın olsa ordanda dedikodu ederdik.bakınız masumm ile ben full sohbetteyiz

hmm şimdi ben 7.30 gibi kalkıyorum,sanki yeni yemişim gibi midem full dolu oluyor 1 bardak suyu zor içiyorum 9 gibide iş yerinde yiyorum...istsemde yiyemem anacım bünyem kaldırmaz...

afiyet olsun tatlım o saatte yediklerin yağ olmasın can olsun inşallah...

Son düzenleme:

hep sohbet, tam sohbett
sanırsam yag oldu yag olmasın diyedeee bugün protein agırlıklı beslenicem anacım

haftayada bi liste vardı elimde onu uyguluycam 4 gün
aben abla sen biliriisn o listeyi hani vardıya ekşi elmalı yulaflı filan

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…