Cafe Light / Cuma Zayıflama Yarışması

artının sebebi belli oldu, kabızlık .
biliyorumki çözüm yolarına başvurdun bunun için ,dimi?.
bu sorun haloldugunda biliyorsunki kilo vermiş olcaksın

Epeydir form çayı içmiyordum.. Bugün içmeye başladım aebenim.
Dilerim öngördüğün gibi olur.. :13:

Kesinlik çok doğru tespitler aebenim..süpersin..
Menü de çok güzel
Yaa sorma 60 ı görünce hislendim iyice tam diyorum yaklaştım iyice bu sefer de sıkılma dönemine giriyor hedefi yine geciktiriyorum ne olucak benim bu halim
Ben de ne degisti neden komutlarima hakim olamiyorum bilmiyorum sikildim mi acaba?yarin tartilacagim ama hep almisim gibi aklimda bu.
Ahh sorma zuzummm ben de günlük tartılayım bari didim ama kesin artı görücem gibi geliyor
Yarın buraya yazalım zuzum kilomuzu..
Oyy ben de bu mesajı okudum sayıyorum aebenimm Haklısın valla hemen toparlan akreppp
Elden gel! :13:

Gel beraber sıkılalım..

İç ses: Aebenim de olmasa halı gibi serilecem yani..
O iç ses benim iç sesle aynısını düşünüyooo

Ben hiç diyet listelerine uyamıyorum canım yaa..Sabah uysam akşama çok tozutuyorum.Örnek dün

Bana da sizlerin verdiği kilolar gaz vericek işte

Oyyy zumm benim sana acil akrebin kayısı suyunu öneririm..

Hemen yaz tarifi uygula yarın bomba olursun bomba..

250 gr kadar kuru kayısı
2/3 kuru incir
1 kabuk tarçın

Güzelce yıkandıktan sonra düdüklü tencereye bol su ile konulur 10 dk pişirilir..Kapağı açılınca kabuk tarçın çıkarılır.Blendirdan geçirilir..Sıcak sıcak 2 bardak hüpletilir..
Her menü ile bardak bardak içilir..
Önce bağırsaklar sonra tartıda mutlu olan püsküüt bol bol akrebe dua edeer

Not isteğe göre pekmez ile tatlandırılabilir..

Epeydir form çayı içmiyordum.. Bugün içmeye başladım aebenim.
Dilerim öngördüğün gibi olur.. :13:

Form çayından uzak dur zuzum..İçindeki sinameki bağırsak tembelliği yapıyor..En güzeli doğal yollar..

Ay yoksa bu hedefe yaklaşma şımarıklığı mı?
Ben daha önce de zayıflama mücadelesindeyken hedefim 60 dı. 63 lerde bırakmıştım. Bak şimdi de aynı kilolardayım ve bırakasım geldi çok fena..
Tabii ilgilenmiyoruz bu isteklerle.. yoksa paşa gönlüm neler ister, neler ister oooohhhoooo

Akrebim güzel güzel yazmışsın ellerine sağlık..

Amma velakin.. ha'di kuru kayısı neyse ceza niyetine burnumu tıkar, gözümü kapar yerim ama incir imkansız.. bak yazarken bile içim ciyk ciyk oldu şu anda.. Ne yaşını ne kurusunu.. yemeyi bırak dokunamam bile..

Senelerdir yoktu böyle bir sorunum.. Geçici bir şeydir mutlaka diye düşünüyorum.. Form çayıyla çözülsün lütfen.. Tuhaf şeyler yiyip, içmek zorunda kalmadan..

A-aa bir dakika!
1.5 porsiyon bol tereyağlı iskender iyi gelir mi kabızlığa.. Bak evet de, koşa koşa gideyim

Form çayından uzak dur zuzum..İçindeki sinameki bağırsak tembelliği yapıyor..En güzeli doğal yollar..

Yok tatlım, aspirin gibi durur bir köşede.. Kırkda yılda bir ihtiyaç duydukça içiyorum.. Ama eskiden her akşam içerdim. Düzene girince bırakmıştım uzun zaman önce..

Kuşum o zaman sadece kuru kayısı yap derim..Bu benim özellikle doğum sonrası tükettiğim doğal içecek..Sezeryan olunca bağırsakların kitlenmemsi gerekiyor..
Çok güzel çalışan bağırsaklara sahip oluyor insan bu şekilde..Bir tür meyve suyu ama bu doğal olanı evde hazırlananı..
Kışın sıcak yazın soğuk iç..

Hopaaaa zati ucundan kıyısından tutuyorum bu işi, tereyağlı iskender diyip beni de tantuni şalgama koşturma şimdi zuzumm..

Valla aeben görmesin ikimizi de döver..İyisimi bir köşede sessizce yiyelim sonrası 100 kez hoplarız

Yok tatlım, aspirin gibi durur bir köşede.. Kırkda yılda bir ihtiyaç duydukça içiyorum.. Ama eskiden her akşam içerdim. Düzene girince bırakmıştım uzun zaman önce..

Ben geçen hafta takıldım..Hemen yokladım menülerimi evet simit ve ekmeğe ve hazır ürünlere (kızımın abur cuburları) çok yer vermişim..

Tam buğday ekmeğine döndüm ve sadece sabahları..

Acaba sen de çok karbonhidratlı ve şekerli eylermi tükettin??

Yok nerde akrebim.. Cumadan bu yana sadece bir kere kahve yanında bir parça bitter çikolata yedim. Hepsi bu..
Ekmek desen.. zaten sadece uno form denge light ekmek yiyorum.. Genelde sabahları o da.
Zaten çok az çeşitli şey içinde dolaşıyorum.. Dön dolaş aynı şeyler yani.. Farklı bir şey yemedim aslında.
Olan tek değişiklik iki hafta üst üste güzel kilo vermiş olmak.
Ve bir değişiklik de on gün önce tibet yogasına başlamış olmam. Vücutta çok farklı etkileri var. Belki kabızlık da bunlardan biridir, bilemiyorum. Kitaba bir daha bakacağım.

Nar da iyi glirmiş kabızlığa şimdi okudum.. Bugün nar da yiyeyim bari. En azından yemeyi becerdiğim meyvelerden.

Teşekkür ederim ilgilendiğin için akrebim..

Ama nar kabız yapaar

-Düzenli mekik çekmek kabızlığı önler..
-Bol su içmek kabızlığı önler..
-Menülerde bol yeşillik ve salata kabızlığı önler..
-Düzenli yürüyüş kabızlığı önler..
-Kuru erik kuru kayısı kabızlığı önler..
-Çiğ fıstık,kavrulmamış badem ve fındık ve ceviz kabızlığı önler..
-Probiyotik yoğurt (ev yapımı) düzenli tüketmek kabızlığı önler..
-Kefir kabızlığı önler..

Aklıma gelenler canım..

Ve kahve kabız yapar.Nar ve muz kabız yapar..

Nar kabuğu ile birlikte yenirse önlüyormuş kabızlığı..
Faydal Bilgiler

Aman işte mış, miş.. Her bilgi böyle.. Biri başka şey der, biri başka.. Form çayı iyi gelir bana.. Biter, gider be anacım.

Ay kapatalım artık bu konuyu.. Yazdıkça kabızlık derecesi artıyor ona göre..

mönün güzel hatta az bile eminem günlük şişliklere bakma sen 600 gr sın benim nekadar artıda oldugu bilemezsin bile ama biliyoruzki sebebi var, şişlik geldigi gibi iner üzülme

teşekkür ederim aeben ablacım bugün +300 idi sevindim ne de olsa şişlikmiş dedim ama hala +300 var aldırmıyorum dikkat ediyorum tabi..okudum senin de regl şişliği ablacım üzülme ölçülerin aynı imiş

muz kabız ediyor olabilir de de nar bana ters etki yapıyor :26:

günaydınlar efem ...
yaglandım streçlendim pilatesmi bekliyorum
gördügünüz gibi dün misafirlikde yesemde hiç bir düşüncem mativem degişmedi.
dünün kaçamagını yazıp mesajlarınıza geçeyim .

en son saat 16 da 5.6. yaprak(içi pirinç deyildi barbunyamıydı neydi):44: yş. salata . , çeyrek dl.limonlu sütlü bir tatlı .
sonrada 12 yatılana kadar suuu

ancak mesajları okudum cevap yazmaya fırsat kalmadı, pilatese,
gelirimmm

ancak mesajları okudum cevap yazmaya fırsat kalmadı, pilatese,
gelirimmm

oooohhhh pilatesini yap ablacım ne güzel ben iş yerindeyim bugün evde olup pilates yapsam da şöööyle bi rahatlasam iyi olacaktı..Ardından da yeşil çaylarımızı alırdık

Ben değilim gelen.. İç sesim.

Aklımdan bir süre buralardan ayrılmak geçti dün.. Dedim şöyle bir ay falan yok olayım.. Bu kadar sıkıntıya değer mi dedim.
Sonra aklıma aebenime bu hafta için verdiğim söz geldi. Kilo verecem, demiştim.
Şimdilik verme değil de alma aşamasındayım tabii. Art niyet yok. Aldığım kiloyu verince de vermiş sayılırım nasıl olsa, di mi?

Cuma günü 63.7 kiloydum. Bu hafta yolunda gitmedi ve dün 200 gr artıdaydım. Öğlenden sonra yeme krizi geldi. Elimin altında ne bulduysam yedim. Önce ofis dolabı, eve dönünce de ev dolabı itinayla temizlendi tarafımdan. Sonuç olarak, bugün.. tamı tamına 64.5 kiloyum.
Sözümü tutabilmek için, bu iki günde en azından aldığımı vereyim.

Planım şu: Yoğurt ve salata ağırlıklı besleneceğim. Bir de göğüs haşlarım, salataya minik minik katarım. Bir de elma alayım bugün. Yanında peynirle yerim. Bakalım 2 günde ne işe yarayacak bu yöntem. Bekleyip görürüz.

Acaba cezamı zamanını beklemeden öne mi alsam? Şimdi mi kursam bir takım? Yok! Hiç mantıklı değil. Buralardan bu kadar sıkılmışken bir de takım kurup girdaba balıklama atlamanın akıllıca bir tarafı yok.

2. hedef dönemim 1 Mart tarihinde sona eriyor.
1 Mart da 62,3 olamazsam (maksimum 62,5 diyelim) takım kurma cezam yürürlüğe girecek.
En iyisi ceza için bu tarihi beklemek.. Belki başarırım, belli mi olur.

.......

İç sesim bunları söylüyor işte..
Herkese günaydın/tünaydın..
Vaktim bitti. Fırsat yaratınca gelirim.

Not: Dün yaptığım dolapları boşaltma eylemimin çok rahatlatıcı bir yan etkisi oldu. Barsaklar grevden çıktılar..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…