Saç Uzatma Yöntemleri Çabuk saç uzatma yöntemleri

Caddy

Guru
Pro Üye
28 Mart 2012
8.170
2.003
Uzun ve sağlıklı saçlara sahip olmanın doğuştan gelen bir özellik olduğunu sanıyorsanız yanılıyorsunuz. Herkesin uygulayabileceği çabuk saç uzatma yöntemleri de var. İşte bunlardan birkaçı...

1. Saçlarınızı yıkarken suyun sıcaklığını sürekli değiştirin. Bunu bir tür sauna sonrası soğuk banyo etkisi gibi düşünebilirsiniz. Nasıl ki saunadan çıkınca girdiğimiz soğuk duş kan dolaşımımızı hızlandırıyorsa, saçlarımız da ani sıcaklık değişimleri sonucu ölü hücreleri atar ve yenilenir. Böylece daha sağlıklı ve çabuk uzar.
  2. Saçlarınızı yıkarken parmak uçlarınızla saç derinize hafif dokunuşlarla masaj yapın.
  3. Balık ve fındıkta bulunan yağ asitleri, saç derinizin ve dolayısıyla saçlarınızın beslenmesini sağlar. Haftada 2-3 porsiyon balık tüketmek sağlığınız için olduğu kadar saçlarınız için de son derece faydalıdır.
  4. Aşırı sıcak ortamlardan uzak durun. Bu tür ortamlar saç derisinin ve saçın kurumasına sebep olur.
  5. 6-8 hafta arayla saç uçlarınızı kestirin. Bu işlem, sağlıklı bir uzama süreci için yardımcı olur.
  6. Saçların daha çabuk uzaması için uzmanların tavsiyesi ise, saçımızı haftada yalnızca 2-3 kez yıkamak.

Teşekkürler canım emeğin için ama yağlar la da bakım yapabiliriz Ben yapıyorm .şampuan içine de koyuyorum çok da faydası var kuruluk gidiyor ve kırılmamasi için saç krem ini kullanıyorm durulanmayandan olanın dan eczaneden bepanthen ampul aldım zeytin yağı ve badem yağı ile bakım yapıyorm 2saat kadar bekletiym Ben bir sene için de omuzdan bele getirdim saçlarım i neredeyse ama v tipi kesim di saçlarım v yi kestirdim düm düz yaptım yani pirasa denilen saç yaptım şu an göğsümun altında bele kadar getirmek için dediğim karışım i uyguluyorm şampuan a da bemiks ampul koymayı ya da evin amgul u koymayi düşünüyorm bemiks koku yapiyor sizce ne dersiniz kızlar ya da behanthen ampul u koyaym yaz ayında bemks koymuştm 1ayda 2ve ya 2buçuk santim uzama oluyordu ama koku yapyo ışte size de yardımcı olmsmdur inşallah . bir de soğan suyu var tavsiye ederim . saç uzatmak isteyenlere ama şampuan a muhakkak bir şey koyun ben yaptm ve memnun kaldm

Ben son 2 maddeye katılmıyorum. Aksine kestirdikçe uzattığımız kısımda gidiyor..Ve yine başa dönüyoruz şimdiye kadar ne zaman ucundan aldırsam hep aynı noktaya geri döndüm. Son maddede bence tam tersi saçlarımızı su nemlendiriyor ve saç derimiz ne kadar nemli ve temiz olursa o kadar hızlı uzar. Yani haftada 2 kere yıkanan bir saç derisinin temiz olduğunu düşünmüyorum. Hava almayan bir saç derisinde saç hızlı uzamaz.

Böyle şeyler birazda saç yapısına bağlı, tabiki yağlı saç yapısına sahip biri haftada 2 yıkamaya kalkarsa o saç öbek öbek dökülür ama kuru saça göre ideal bence. Her şeyin kararı çok yıkamakta kurutuyor, içten alına suyun aksine dıştan uygulanan su saça nem kaybettirir.

Bence saç derisini kurutan su değil de şampuan:)

tabiki deriyi kurutan şampuan ama benim kastettiğim saçın boy ve uçlarıydı ama eksik anlatmışım. Her şekilde saç derisi yıkama rutinine uyum sağlayıp yeteri kadar sebum üretiyor, uçlara dağılması için zaman verilmezse de elektriklenme ve kırılmaya yol açıyor. yani sonuç olarak her şekilde uzamamak için sebep arıyor saçlar

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…