Aile Planlaması Byk bir hata yaptm, yardmc olun ltfen!!..

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.

evindarkece

Mirayımmm
Kayıtlı Üye
2 Ekim 2009
1.583
78
ya arkadaşlarr ben 5 aylık evliyim evlendiktenn bir kaç gün sonra edetimolduu ve 3 aylık doğumkontrol iğnesi vurdurdum..normalde 3 aylık ama ben yanlışlıklaa ikincisini 2 ay sonra vurdurdumm sizce bir zararı olurmu? benneyaptımki.. ve 5 aydır hiç adet olmadımm.. bende artık bebiş istiyorum fakat bu iğnelerin etkisi uzun sürüyomuş..ve benim aslında hemen adet olmam lazımm sizce nasıl olurumm. doktorunuzun verdiği bi ilaç falan varmıı.. yardımm edin nolurr çok korkuyorum ya olmassa bebişim diyee..senağlamasenağlama

adet olman için ilaçlar var ama bence bir kadın doğum uzmanına görün canım hormon tahlili yaptır..neden adet olamadığın önemli bir konu...şimdi bir söktürücü içersin ama tekrarlarsa yinemi söktürücü içeceksin..belki uzun süreli tedavi gerektirecek bir sorunun vardır buradan bizim söylememizle ilaç kullanman sakıncalı olur..

adet olman için ilaçlar var ama bence bir kadın doğum uzmanına görün canım hormon tahlili yaptır..neden adet olamadığın önemli bir konu...şimdi bir söktürücü içersin ama tekrarlarsa yinemi söktürücü içeceksin..belki uzun süreli tedavi gerektirecek bir sorunun vardır buradan bizim söylememizle ilaç kullanman sakıncalı olur..

yaa ben adet olmayıı sırf çocuk için istiyorumm...artı 5 aydırda olmayıncaa yani temizlenmek istiyorumm

Konunuz:
Kadın Faktörü / Kadın ınfertilitesi bölümünden,ilgili bölüme taşınmıştır.
Bilgilerinize.

he hormon tahlilide yaptırdı ama gebelik testiydi sanırımm oo.
0,1 çıktı dediki sana ilaç veremem dedii kaldıı öyle ilginlenmedi bilee..

ya arkadaşlarr ben 5 aylık evliyim evlendiktenn bir kaç gün sonra edetimolduu ve 3 aylık doğumkontrol iğnesi vurdurdum..normalde 3 aylık ama ben yanlışlıklaa ikincisini 2 ay sonra vurdurdumm sizce bir zararı olurmu? benneyaptımki.. ve 5 aydır hiç adet olmadımm.. bende artık bebiş istiyorum fakat bu iğnelerin etkisi uzun sürüyomuş..ve benim aslında hemen adet olmam lazımm sizce nasıl olurumm. doktorunuzun verdiği bi ilaç falan varmıı.. yardımm edin nolurr çok korkuyorum ya olmassa bebişim diyee..senağlamasenağlama

Peki bir şeyi merak ettim.İğneyi vuran hemşeri yada doktor her kimse size ikinci iğneyi vururken hiç sormadımı aceba?
Bu iğneyi vuruyorum ama ilk iğnenizi ne zaman vurdurmuştunuz diye?
Yoksa direk iğneyi vurdu ve yolladımı sizi aceba?
Ve bir şeyi daha merak ettim:Bu iğneleri doktor kontrolü sonrasımı vurdurdunuz,yoksa kafanıza göremi alıp iğneyi oldunuz?
Çok soru sordum kusuruma bakmayın lütfen.

Peki bir şeyi merak ettim.İğneyi vuran hemşeri yada doktor her kimse size ikinci iğneyi vururken hiç sormadımı aceba?
Bu iğneyi vuruyorum ama ilk iğnenizi ne zaman vurdurmuştunuz diye?
Yoksa direk iğneyi vurdu ve yolladımı sizi aceba?
Ve bir şeyi daha merak ettim:Bu iğneleri doktor kontrolü sonrasımı vurdurdunuz,yoksa kafanıza göremi alıp iğneyi oldunuz?
Çok soru sordum kusuruma bakmayın lütfen.
1. sorunuzun cevabıı hiç sormadı öle vurdu..
iğneyide tabiki doktor verdi ve aldımm

1. sorunuzun cevabıı hiç sormadı öle vurdu..
iğneyide tabiki doktor verdi ve aldımm

Peki burada doktorunuzun size sorması ve sizi doğru bir şekilde yönlendirmesi gerekmiyor muydu aceba?Hayır maksadım size hatanızı yüzünüze vurmak yada iğneyi vuran kişiyi suçlamak değil ancak burada bir yanlış yapılıyor ve kimse üstüne düşen görevi layıkı ile yapmıyor ben bunu gözlemlemeye çalışıyorum.
Umarım sizede bir sorun yaşamanıza sebep olmaz bu hatanız.
Bir an evvel o çok istediğiniz bebeğinizi,sağlıklı bir şekilde kucağınıza almanız dileklerimlea.s.

Peki burada doktorunuzun size sorması ve sizi doğru bir şekilde yönlendirmesi gerekmiyor muydu aceba?Hayır maksadım size hatanızı yüzünüze vurmak yada iğneyi vuran kişiyi suçlamak değil ancak burada bir yanlış yapılıyor ve kimse üstüne düşen görevi layıkı ile yapmıyor ben bunu gözlemlemeye çalışıyorum.
Umarım sizede bir sorun yaşamanıza sebep olmaz bu hatanız.
Bir an evvel o çok istediğiniz bebeğinizi,sağlıklı bir şekilde kucağınıza almanız dileklerimlea.s.

inş canım inş bu hata kötü bi sonuç vermezz bana ama doktorda bişey olur falanda demedii... he bu arada sitede soğan kürü diye bişey okudum acaba içsem banada yararmı

Netten bu bilgileri topladım sizin için umarım işinize yarar bu bilgiler:

ığnenin etkisi ne kadar sürer ?

Aylık doğum kontrol iğnesi gebelikten yaklaşık 1 ay süreyle korumaktadır. Bir sonraki enjeksiyon için en uygun zaman 28-30 gün sonrasıdır. Ancak çeşitli nedenler ile bu mümkün olmadığında takip eden enjeksiyonu 23-33 gün sonra yaptırmanız önerilir. Eğer iki uygulama arasındaki süre daha uzun ise enjeksiyon yapılmadan önce gebelik testi yapılması gerekir.

Bir sonraki uygulama tarihini unutmamak son derece önemlidir. Bunun için uygulama tarihini not almayı unutmayın. Aldığınız notu ya da randevu kartınızı hergün görebileceğiniz buzdolabı, makyaj aynası, ajanda gibi bir yere iliştirin ya da daha iyisi eğer varsa cep telefonunuzun ajandasına kaydedin ve alarmı kurun.

Doktorunuzun size enjeksiyon tarihini hatirlatma gibi bir hizmet verip vermediğini mutlaka sorgulayın.

Uygulamayı bıraktıktan ne kadar sonra hamile kalabilirim ?

Enjeksiyon içindeki hormonlar 60-90 gün içinde vücuttan tamamen atılırlar. Araştırmalar kadınların %82'sinin enjeksiyon uygulamasını bıraktıktan onra 1 yıl içinde hamile kaldıklarını göstermektedir. Bu oran hiç doğum kontrol yöntemi kullanmayan kadınlar ile benzerdir.

Netten bu bilgileri topladım sizin için umarım işinize yarar bu bilgiler:

İğnenin etkisi ne kadar sürer ?

Aylık doğum kontrol iğnesi gebelikten yaklaşık 1 ay süreyle korumaktadır. Bir sonraki enjeksiyon için en uygun zaman 28-30 gün sonrasıdır. Ancak çeşitli nedenler ile bu mümkün olmadığında takip eden enjeksiyonu 23-33 gün sonra yaptırmanız önerilir. Eğer iki uygulama arasındaki süre daha uzun ise enjeksiyon yapılmadan önce gebelik testi yapılması gerekir.

Bir sonraki uygulama tarihini unutmamak son derece önemlidir. Bunun için uygulama tarihini not almayı unutmayın. Aldığınız notu ya da randevu kartınızı hergün görebileceğiniz buzdolabı, makyaj aynası, ajanda gibi bir yere iliştirin ya da daha iyisi eğer varsa cep telefonunuzun ajandasına kaydedin ve alarmı kurun.

Doktorunuzun size enjeksiyon tarihini hatirlatma gibi bir hizmet verip vermediğini mutlaka sorgulayın.

Uygulamayı bıraktıktan ne kadar sonra hamile kalabilirim ?

Enjeksiyon içindeki hormonlar 60-90 gün içinde vücuttan tamamen atılırlar. Araştırmalar kadınların %82'sinin enjeksiyon uygulamasını bıraktıktan onra 1 yıl içinde hamile kaldıklarını göstermektedir. Bu oran hiç doğum kontrol yöntemi kullanmayan kadınlar ile benzerdir.

tşkrler canımm aslında bende hertarafa not alldımm ama iştee bi yanlı hesap acayip korkutuyor benii

sana yaptığı gebelik testidir..sen başka bir doktora görün olmazsa iyice bir kontrolden geç..

Benzeri bir durumu yıllar önce bende yaşadım. Malesef bu üç aylık iğneler
çok fazla sıkıntı veriyor ve dr benide gerektiği kadar aydınlatmamıştı iğne öncesi..
İğnein etkisi bitti ben adet göremedim. Dr gittim ban hap verdi bu bitince olacak
diye o bitti yine olmadı, daha sonra iğne verdi yine aynı şeyler ilaç bitiyor ama sonuç
yok.
Ben bu durumdan öyle çok sıkıldım ve yoruldum ki... En sonunda belki çok yanlış
ama ben kendim doğum kontrol hapı aldım ve kullanmaya başladım
Normalde bu haplar adetin ilk günü başlanıyor ama adet görmediğim için kullandım
o hap bittiğinde 5 günü adet gördüm nihayet... bir daha da asla yaptırmadım iğne falan.

zaten birdaha iğne yaptırmakmıı tövbe yani.canım hangisinden aldın ve şimdi hamillik varmı hani yani hormonlarında bi sorun oldumuu

arkadaşlar ya bişey sorcamm şu böğürtlen kökünü içsem sizce bende bi faydasını görürmüyümm lütfen bi cvp yazınn

içme canım ya soğan suyu mu içsem, böğürtlen kökü mü içsem...
sen önce iyi bir doktor bul.
istanbulda yaşıyosun dağbaşı değil ya...
doktora derdini anlat, bir zararı olurmu, ne yapmam lazım diye sor. öyle otla kökle uğraşma.
bence tabiii.

içme canım ya soğan suyu mu içsem, böğürtlen kökü mü içsem...
sen önce iyi bir doktor bul.
istanbulda yaşıyosun dağbaşı değil ya...
doktora derdini anlat, bir zararı olurmu, ne yapmam lazım diye sor. öyle otla kökle uğraşma.
bence tabiii.

ya canım doktora gitmek bişey değil doktor hormon vermek istemiyo bana bende o yüzden şifalı otlara yöneliyorumm ama içimde bir umut var şu böğürtlen köküyle ilgilii:Saruboceq:

canim ya igneler vücdun dengesini alt üst ediyor...
annem yapmistirdi 40 küsür yasinda önce spiral vardi onu cikardilar ve igne oldu 3 aylik ama sonra kadinin kasiklarinda bir agri oldu sürekli kanamasi oldu baska bir doktora gitti ki bu yasta kesinlikle zararliymis yani keske yaptrmasaydin ben bicok kisiden duydum sonradan alt üst olmuslar..canm ama sen bi doktora git en iyisi

X