Mutfak Püf Noktaları Buzlukta mcver ???

NHLTLG

Rabbim korusun meleğimi..
Kayıtlı Üye
28 Ağustos 2006
956
4
40
arkadaşlar kabak ve patates karışımı ile hazırlanıp kızartılmış bi mücver buzlukta saklanırmı? deneyen var mı ? sizce tadı bozuk mu olur :)

tadı bozulur ya mücver soganlı güzel oluyo sogan fln da olunca içinde tadı bozulabilir
ben biberin patlıcanın da dolaptan çıktıktan sonra tadının degiştigini düşünüyorum
en iyisi taze yemek

bende katılıyorum zaten pişmiş bir yemeği buzluğa atmak
tadını bozar bide çözülmesi gerekicek yemek için :)

Ana sayfada gecerken dunden beri "Buzlukta Mucveri" yanlislikla "Buzlukta Mucevher" olarak okudugumu soylesem :) Aklimin nerede oldugunu anlarsiniz herhalde.

kızarmış haliyle buzlukta muhafaza etmek hoş olmaz bence
ben kabak mücverini hazırlayıp buzlukta saklıyorum
ihtiyacım olduğunda çıkarıp kızartıyorum
eğer fazla sulanırsa biraz daha un ilave ediyorum
gayet güzel oluyor

ben kızartılımış saklamıyorum... en güzeli kabakları rendele poşetle ..sonra lazım olduğunda çıkart bütün malzemeleri koy hem de yeni yapılmış oluyor.lezzetli oluyor..kolay gelsin

ben kızartılımış saklamıyorum... en güzeli kabakları rendele poşetle ..sonra lazım olduğunda çıkart bütün malzemeleri koy hem de yeni yapılmış oluyor.lezzetli oluyor..kolay gelsin

EFET BU MANTIKLI GELDİ TŞK EDERİM FİKİR İÇİN
BEN TEK KABAKTAN YİYEMİORUM MÜCVERİ YARI YARIYA PATATES ATIOM SIRF KABAK SANKİ ÇOK YUMUŞAK VE YAĞLI GİBİ GELİO İKİSİ Bİ ARADA DURUR MU ACABA PATATESİN KARARMASI AÇINDAN

yada ben en iisi az bi miktarla deniyim olursa boldan atarım buzluğa :1rolleyes:

bence patetesli koyma derim .kararır patates... patatesi herzaman bulabiliriz ama kabak saklamak böyle daha mantıklı geliyor bana dene istersen ama bence olmaz

Bence de patatesli olmaz ama haydeç inki mantıklı pişirmeden rendeleyerek saklıyabilirsin canım.Denedikten sonra sonucunuda yaz tamam.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…