Bebek Kıyafetleri, Bebek Eşyaları Büyüyen Yatak mı? Park Yatak mı? Lütfen yardım!!

ZOE

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
2 Ağustos 2011
1.732
655
Merhabalar daha çok yeni hamileyim ama düşünmeye başladım bile.Evimiz 3+1 kendimizin. Bebek odası yapabileceğimiz bir oda var. O odada büyükçe bir dolabım var hani fazla yastık, nevresim vs. koyuyorum. Düşüncem şu ki bebeğimiz doğmadan o dolabı boşaltıp bebeğim için uyarlamak ve bu mümkün dolap buna uygun raflı, çekmeceli, askılı vs. Bir de park yatak alırım ilk aylar yatak odama, sonra o odaya koyarım böylece büyür gider sonra normal yatak alırız diye düşündüm.
ama eşim tutturdu dolaba göre büyüyen yatak, şifonyer yaptıralım diyor anlayacağınız oda yapalım diyor. Ben de ilk zamanlar zaten odaya gerek olmadığını gece park yatak gündüzleri ana kucağı (tinylove 3 olandan)yeterli diyorum.
Ben büyüyen yatağın çok kullanışlı olmadığını düşündüm. Hem yatağı büyütünce yanındaki komidin filan kalacak kenarda köşede koycak yer bulunmayacak. Ama eşime anlatamıyorum heralde yeğenlerinin odası filan var onlara hevesleniyor bizimkininde odası olsun diye düşünüyor ama bence ayrı bir dolabı olduktan sonra çok gerekli gelmiyor bana.
sizce ne yapmalıyım? Lütfen bir akıl verin..
büyüyen yatak yaptırmalı mı? yoksa odayı düzenleyip sdce park yatak mı almalı?

Son düzenleme:
Merhabalar daha çok yeni hamileyim ama düşünmeye başladım bile.Evimiz 3+1 kendimizin. Bebek odası yapabileceğimiz bir oda var. O odada büyükçe bir dolabım var hani fazla yastık, nevresim vs. koyuyorum. Düşüncem şu ki bebeğimiz doğmadan o dolabı boşaltıp bebeğim için uyarlamak ve bu mümkün dolap buna uygun raflı, çekmeceli, askılı vs. Bir de park yatak alırım ilk aylar yatak odama, sonra o odaya koyarım böylece büyür gider sonra normal yatak alırız diye düşündüm.
ama eşim tutturdu dolaba göre büyüyen yatak, şifonyer yaptıralım diyor anlayacağınız oda yapalım diyor. Ben de ilk zamanlar zaten odaya gerek olmadığını gece park yatak gündüzleri ana kucağı (tinylove 3 olandan)yeterli diyorum.
Ben büyüyen yatağın çok kullanışlı olmadığını düşündüm. Hem yatağı büyütünce yanındaki komidin filan kalacak kenarda köşede koycak yer bulunmayacak. Ama eşime anlatamıyorum heralde yeğenlerinin odası filan var onlara hevesleniyor bizimkininde odası olsun diye düşünüyor ama bence ayrı bir dolabı olduktan sonra çok gerekli gelmiyor bana.
sizce ne yapmalıyım? Lütfen bir akıl verin..
büyüyen yatak yaptırmalı mı? yoksa odayı düzenleyip sdce park yatak mı almalı?

ben 3 aydır park yatak kullanıyorum
çok çok memnunum
düşüncenizde haklısınız
bebek küçük olduğu için aynı odada kalıyorsunuz ve odasına geçmesi bi süre sonra oluyor
eşinizin hevesi varsa çocuk en azından bi iki yaşına gelince büyüyen yatak değilde normal bi çocuk odası yapabilirsiniz

ben 3 aydır park yatak kullanıyorum
çok çok memnunum
düşüncenizde haklısınız
bebek küçük olduğu için aynı odada kalıyorsunuz ve odasına geçmesi bi süre sonra oluyor
eşinizin hevesi varsa çocuk en azından bi iki yaşına gelince büyüyen yatak değilde normal bi çocuk odası yapabilirsiniz

Ah işte anlasa :KK43: normal yatakta düşmezmi çocuk diyo..benim yeğenim 2 yaşında başladı mesela normal yatağa sorunsuz yatıyor. ama kendi yeğeni 5 yaşında hala beşikte yatıyor ya onu normal sanıyor halbuki annesinin pinpirikliğinden ..işte gel de anlat..

hayırlı olsun canım hamileliğin kolay doğumlar nasip etsin rabbim:)ben de senin gibi düşünmüştüm odama park yatak gündüzleri için de hamak almıştım.hamakta başarılı bir karar vermişim ama tinylove da harika.yalnız park yatak aldığıma pişmanım ben bebeğimi sallayarak uyutuyorum ve acayip ses çıkıyor yani hışırtı ve oğlumun dikkati dağılıyor keşke ahşap beşik alsaydım diyorum şimdi hatta yazın almayı planlıyorum.bir de canım yenidoğanlar böyle daha küçük beşiklerde daha rahat ediyorlarmış doktorumuz sepet beşik önermişti ilk zamanlar için hani fazla boşluk kalmıyor ya korkmuyormuş o zaman bir de onu düşün istersen.

hayırlı olsun canım hamileliğin kolay doğumlar nasip etsin rabbim:)ben de senin gibi düşünmüştüm odama park yatak gündüzleri için de hamak almıştım.hamakta başarılı bir karar vermişim ama tinylove da harika.yalnız park yatak aldığıma pişmanım ben bebeğimi sallayarak uyutuyorum ve acayip ses çıkıyor yani hışırtı ve oğlumun dikkati dağılıyor keşke ahşap beşik alsaydım diyorum şimdi hatta yazın almayı planlıyorum.bir de canım yenidoğanlar böyle daha küçük beşiklerde daha rahat ediyorlarmış doktorumuz sepet beşik önermişti ilk zamanlar için hani fazla boşluk kalmıyor ya korkmuyormuş o zaman bir de onu düşün istersen.

saol cnm teşekkürler. Ama o sepetlerde de ne kadar yatacak ki yoksa benimde çok hevesim var. Bir de her park yatak öyle ses çıkarıyormudur? Baby2go prego yummy modelini gördüm geçn gün böyle naylonumsu değilde daha çok kumaş gibi acaba oda mı aynı sıkıntıyı yaşatır? Ahşap beşikte de kolunu.bacağını,kafasını vuruyor diyorlar :44: ay iyice karıştı şimdi kafam ..

benim oğlum 56 cm doğdu canım şu an 5 aylık ama hala sığıyor yani 6.aya kadar kullanabilirsin farklı modelleri var.o markayı bilemiyorum canım bizim krafttı ben her gittiğim yere götürürüm diye heveslenmiştim o yüzden park yatak gözüme güzel görünmüştü aslında kullanan bi çok arkadaşım da şikayetçi hatta bi tanesi anadizini yatağın üstüne koyup öyle uyutuyordu.bebek olunca işler görüntüden ve bizim isteklerimizden çok nasıl uyuturuma dönüşüyor:)

bir de ahşap beşikte nereye vuracak ki kolunu bacağını her tarafında yatak koruma olacak beşik setlerinde var ya yani yumuşacık vursa nolcak:)

evet sanırım yaşamadan bilemeyceğiz. çok teşekkürler paylaşımın için

X