Çocuk Hastalıkları Büyüme geriliği olmayan çocuklara büyüme hormonu yaptıran var mı?

Bebek Hastalıkları, diş çıkarma, bebeklerde kusma, bebeklerde ishal, bebeklerde uyku düzensizliği

yellowsi

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
27 Ağustos 2024
6
0
42
Merhabalar. Gelişim geriliği olmayan çocuğumun kısa kalacağını söyledi endokronolog. Bu boyun Türkiye için orta kabul edilmesinden ötürü devletin aşıları karşılamayacağını da ekledi. Yani tabii erkek için 165 boy yeterli değil derseniz aşı yapılabiliyormuş fakat eksikliği olmayan hormon fazladan verilirse yan etkileri ne olur tam olarak yazmıyor. Bilen var mı? Yardımcı olan olursa sevinirim.

Merhabalar. Gelişim geriliği olmayan çocuğumun kısa kalacağını söyledi endokronolog. Bu boyun Türkiye için orta kabul edilmesinden ötürü devletin aşıları karşılamayacağını da ekledi. Yani tabii erkek için 165 boy yeterli değil derseniz aşı yapılabiliyormuş fakat eksikliği olmayan hormon fazladan verilirse yan etkileri ne olur tam olarak yazmıyor. Bilen var mı? Yardımcı olan olursa sevinirim.
Yanlış anlamazsanız kısa kalacağı kesin mi? Olmama ihtimali var mı? Ayrıca cücelik sendromu olan bir çocuğa annesi yaptırmak istemiyordu. Vereceği zararlardan dolayı. Pek bir bilgim yok ama tiktokta görmüştüm sanırım

Gelişim geriliği olmayan çocuğuma ekstra hormon yuklemezdim. Anne baba olarak ortalamanız ne ?

Benim. Kocam 163 olabilir. Kısa benden ana sorun değil cüce değilse boy çokmu önemli zararları yararlarından fazla ise bir düşünün

Spora yönlendirin. Gerek yok hormon yüklemeye. Sizin yerinizde olsam normal gelişiminde gelişmesini sağladım. Ekstra beslenmesinede önem verirdim.

X