Göz Makyajı Büyük gözler için makyaj

Kaş, kirpik şekillendirme, rimel, kapatıcı, far, göz kalemleri)

bebisimsanem

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
26 Ağustos 2011
650
0
merabalar ben esmerim gözlerim büyük sorunum ise hangi makyajı yapıcağım konusunda kararsız kalmam. gözlerim büyük oldugu için gözümün dışına eye-liner gibi şeyler süremıyorum dahada büyük gösteriyor . esmer oldugum için koyu renk rujlar hoş gözükmüyo. sizce nasıl makyaj yapmalıyım nasıl gözlerimi ufak gösterebilirim ve hangi renk ruj kullanmalıyım ? :KK43::KK36:

Son düzenleme:
büyük göz çok güzel bişeydir ya ince sür kirpik diplerini belirt yeter bile sana yani herkes büyütmeye uğraşır bence hiç uğraşma öyle şeylerle.
git bir kozmetik mağazasına koyunun bi tonu gidebilir msela bir sürü ton var dene yakışanı al esmere koyu hiç olmaz diye birşey yok ki

Son düzenleme:
Gözlerinin üzerine eyeliner sür altları boş kalsın dudaklara gelince ten rengine yakın renkler kullan. Ben hep böyle kullanıyorum .)

ince bir eyeliner, belirgin kirpikler bir de gözünün içine siyah kalem...ağırlığı gözün kenarlarına ver şakaklara doğru daha çekik gözükecektir, ruj için de keyfin bilir sadece kırmızı tonlarını beğenmiyorum esmerlerde nude hali daha iyi;

Eki Görüntüle 365590

büyük göz çok güzel bişeydir ya ince sür kirpik diplerini belirt yeter bile sana yani herkes büyütmeye uğraşır bence hiç uğraşma öyle şeylerle.
git bir kozmetik mağazasına koyunun bi tonu gidebilir msela bir sürü ton var dene yakışanı al esmere koyu hiç olmaz diye birşey yok ki

keske gozlerim oyle buyuk olsa...off dertlendirmeyin beni:)

rimel iyi bir makyajın imzası resmen;

$images (1).jpg

$images.jpg

ince bir eyeliner, belirgin kirpikler bir de gözünün içine siyah kalem...ağırlığı gözün kenarlarına ver şakaklara doğru daha çekik gözükecektir, ruj için de keyfin bilir sadece kırmızı tonlarını beğenmiyorum esmerlerde nude hali daha iyi;

Eki Görüntüle 365590

teşekkür ediyorum. bencede kırmızı ruj hiç hoş durmuyor . benim ten rengim oldukça esmer ve kırmızı sürünce kötü duruyor . açıklar bana göre daha kullanışlı . gözlerime dediğiniz gibi makyaj yapıcam sağolunnn .:))

keske gozlerim oyle buyuk olsa...off dertlendirmeyin beni:)

neye dertlenıyorsun allahını seversen .. benim gözlerim büyük ama ben hiç sevmıyorum . büyük gözünde güzeli çirkini var aslında beğenenler var ama ben kendim beğenmıyorum ...... keşke gözlerim küçük olsaydı biraz daha ..:KK53:

makyaj uzmanları gözün içine çepecevre sürülen siyah kalemin gözü kçük gösterdiğini söylüyorlar. bu yüzden küçük gözlülere bu tarz kalem sürmesi önerilmez.ama siz deneyebilirsiniz

Benim de gözlerim iri ben büyük olmasını seviyorum zaten büyük gözü neredeyse herkes sever. Üstüne kirpik diplerinden birazcık daha yukarıda olacak şekilde eyeliner sürüyorum hafif de kanat yapıyorum yanına bir de üst kirpiklerimi uzun gösteren rimel sürüyorum çok hoş görünüyor yaşıma da uygun oluyor. Eskiden gözümün altına kalem çekerdim küçük görünsün diye bu sefer sarkık görünürdü, artık göz altıma hiçbir uygulama yapmıyorum. Far da kullanmıyorum ama kullanmaya baslayacagım özellikle yeşil ve siyah tonlarını çok seviyorum.

benimde gözlerim iri ve esmerim gözümün içine kalemi iyice sürdükten sonra gözümü sıkıca kapatıp gözün üst iç kısmına yediririm (anlatabildimmi bilmiyorum ama) ruja gelince aslında esmerlere en çok koyu renkler gider mesela tutup bi pembe yapsan cırtlar ama parlak bir koyu ruj sürsen oda yakışmaz pastel tonlarında parlamayacak bir koyu ruj çok yakışır ben çok kırmızı ruj kullanıyorum ama sürülünce kalem gibi görünüyo kesinlikle parlamıyor hatta kuru bi görünüm veriyor ve çok şık duruyor

büyük gözler varsaa dışınna enlıner çek incee içinede bir kalemm bol rimell bitiiiiii dudagın sana kalımış partlatıcı yada nude renkler yada mat kiremit renklerii hoş olurrr

benim de buyuk koyu kahverengi gozlerim var. eye liner yada kalem surunce tuhaf gorunuyor. goz kenarina ince kahverengi eye liner ve mat, dudak rengine yakin tonlarda ruj kullaniyorum.

biz büyük göstermek istiyoruz bazılar küçük göstermek.. hayat ne garip değil mi arkadaşlar ya :KK16:

büyük göstermeye calısmak ne kadar normalse küçük göstermeye çalışmakta okadar normal bence :)) ben hiç sevmiyorum büyük gözü yani benim gözlerim büyük ama hoş değil göz kapaklarım çok geniş mi ne anlayamıyorum ama bi orantısızlık var belkide bu yüzden küçük gözükmesini istiyorum .

büyük gözler varsaa dışınna enlıner çek incee içinede bir kalemm bol rimell bitiiiiii dudagın sana kalımış partlatıcı yada nude renkler yada mat kiremit renklerii hoş olurrr

ayrıca kirpiklerinde uzunsa rimeli hafif yana doğru sürersen hafif çekikleşiyor ve çok hoş duruyor. gözlerimi bu şekilde daha güzel gösterebiliyorum.

Benim de gözlerim iri ben büyük olmasını seviyorum zaten büyük gözü neredeyse herkes sever. Üstüne kirpik diplerinden birazcık daha yukarıda olacak şekilde eyeliner sürüyorum hafif de kanat yapıyorum yanına bir de üst kirpiklerimi uzun gösteren rimel sürüyorum çok hoş görünüyor yaşıma da uygun oluyor. Eskiden gözümün altına kalem çekerdim küçük görünsün diye bu sefer sarkık görünürdü, artık göz altıma hiçbir uygulama yapmıyorum. Far da kullanmıyorum ama kullanmaya baslayacagım özellikle yeşil ve siyah tonlarını çok seviyorum.

far kullanmıyorum ama açık pembeye benzer bi ton var o göz çevresini çok hoş gösteriyo onuda deneyebilirsin :)))

Hava atmak için mi yazdın bu mesajı gözlerim daha küçük olsaydı falan diye :KK1::KK1: bunun için bile konu açılıyor ya pes internette her yerde yazılıyor gözleri küçültmek için içine siyah kalem büyütmek için içine beyaz kalem diye :KK70: benim gözlerim iri ve çooook memnunum küçültmek gibi bir derdim de yok :) Sanmıyorum ah gözlerim küçük olsaydı diyecek bir başka kişi daha acaba yanlış mı tabir ettiniz gözleriniz patlak mı da nasıl çekik gösterebilirim mi demek istiyorsunuz?

Hava atmak için mi yazdın bu mesajı gözlerim daha küçük olsaydı falan diye :KK1::KK1: bunun için bile konu açılıyor ya pes internette her yerde yazılıyor gözleri küçültmek için içine siyah kalem büyütmek için içine beyaz kalem diye :KK70: benim gözlerim iri ve çooook memnunum küçültmek gibi bir derdim de yok :) Sanmıyorum ah gözlerim küçük olsaydı diyecek bir başka kişi daha acaba yanlış mı tabir ettiniz gözleriniz patlak mı da nasıl çekik gösterebilirim mi demek istiyorsunuz?

hava atmakla alakası yok dediğim gibi tüm büyük gözler güzel olacak diye bi kanun yok:) patlak falanda değiller sadece şekli hoş değil . göz kapaklarım biraz geniş buda göz şeklimi kötü gösteriyor. herkesin düşüncesi ve beğenisi farklı olabilir .

X