Butik Spor Salonu İşletme Fikri

senneonerirsin

Üye
Kayıtlı Üye
6 Kasım 2015
48
15
Arkadaşlar Merhaba,

Ben şu anda özel bir firmada insan kaynakları uzmanı olarak çalışıyorum. Ancak bir çok çalışanın ortak derdini ben de yaşıyorum; patronum beni bildiğiniz sömürürüyor. maaşım yaptığım iş, yaşım ve eğitimim göz önüne alınınca (ki diğer firmalarda benimle aynı pozisyondaki insanların maaşlarını ve yaptıkları işleri de göz önüne alınca) oldukça düşük ve bu konuyu gündeme getirdiğimde şartlarımız bu deyip kestirip atıyor. Günümüz koşulları sebebiyle -ne kadar kalifiye bir eleman olursanız olun- iş bulmak çok çok zor. Üstelik bulduğunuz yeni işlerde de koşullar çok da farklı olmayacak. Karakter olarak çok çalışkan bir insanım ve işimin başına geçtiğimde tüm olumsuzluklar bir anda buhar olup uçar ama artık emeğimin sömürülmesinden çok yoruldum ve kendi işimin patronu olmak son 1 yıldır yoğun olarak düşündüğüm bir şey. Ne yapabilirim diye çok araştırdım. Girişimcilik deneyimim yok. Öyle sermayem falan da yok. İşe girişirsem kredi çekmek zorunda kalacağım. Geçmişimde çok spor yaptım. step-aerobikten tutun tai-chi'ye kadar. Hala yapıyorum. Son zamanlarda butik spor salonu olarak faaliyet gösteren ve benim de dikkatimi çeken b-fit, shapes gibi firmaları araştırıyorum.
Franchise veriyorlar. Koşulları da hemen hemen aynı. Ama ben korkuyorum. Ülkenin durumu, krizin kapıda oluşu vs beni çok düşündürüyor. Bankacı arkadaşlarım da diyor ki "biz bu tip salonları açan çok müşteriyle karşılaştık ama bir kaç aya kapattılar". İşleten ve devretmek üzere olanlarla konuşuyorum, "bakar, ilgilenirseniz kendi yağınızda rahatlıkla kavrulursunuz" diyorlar. Kafam çok karıştı. Hem korkuyorum hem çok istiyorum benim de kendi işim olsun. Fikri olan, daha önce böyle bir iş yapmış olan veya bir yakını yapmış olan var mı? Tecrübelerinizi ve fikirlerinizi paylaşırsanız tüm gerçekliğiyle göz önünde bulundurup bu işin üstesinden gelip gelemeyeceğim konusunda daha net fikirler çıkarabilirim.

Zaten bfit de 25 bin TL lik dolandirildim. Dava sürüyor. Firma çalışanları ve sahibinin bakış açısı senin hayal ettiğin gibi olmayabilir dikkat et kimseye parani kaptirma.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…