Burun estetiğinden hemen sonra grip olmak

alindalin

Guru
Kayıtlı Üye
9 Kasım 2010
2.076
1.033
36
Merhaba arkadaşlar. 10 Temmuz’da devlet hastanesinde burun estetiği oldum. Sağlık problemim vardı sol taraftan hiç nefes alamıyordum. Burun ucum düşük ve kanatlarım dar olduğu için nefes alamadığımı söyledi doktor. Delikler çok küçüktü. Kemer de vardı. Ucunu kaldırıp kemeri törpüleyeceğini, kanatları biraz açacağını söyledi.

Neyse ki ameliyatı sorunsuz atlattım. Ama daha ameliyattan çıkar çıkmaz boğazım şişti. Ameliyattan sonra olabilir dediler. Birkaç saat sonra da gözlerim akmaya başladı. Bence ameliyat sonrası bir belirti değil grip gibi geliyor bana. Neyse ki doktor da antibiyotik vs yazmış zaten.

Bugün 2.günüm ve evimdeyim ama burnumdan hiç nefes alamıyorum. Grip olduğum için mi yoksa ameliyattan dolayı mı onu da anlayamadım. Normalde ameliyat sonrası burun tıkalı mı olmalı?

Bir de sol taraftaki tampon çok aşağıda ucu görünüyor dışardan neredeyse. Şırıngayla burnuma su sıkarken tamponun o konumundan dolayı şırınga burnuma girmiyor ve sanırım su gitmiyor içeriye. Çünkü o taraftan hiç kan vs akmıyor sizce sorun olur mu?

Malum devlet hastanesi olduğu için ameliyat sonrası doktorla iletişim kurma şansım olmadı. Sadece ameliyat bitiminde geldi nasılsın diye sordu ama henüz narkozun etkisini atamamıştım pek bir şey soramadım. Ki tamponun o halini görmemiştim zaten sorma şansım olamazdı. Hatta burnumun deliği de diğerinden farklı görünüyor ama umarım tampondan dolayı öyledir :KK43:

Bilgisi olan yardımcı olabilirse çok sevinirim🙏🏻

Merhaba gecmis olsun, bende ameliyattan sonra grip oldum ama bir kac gun sonra ya da bi hafta falan , kullandigin antibiotik iyi gelicek,bogaz agrisida bogazina takilan borudan dolayi ameliyat sirasinda,o tahris ediyor kimisini ve bu yasaniyor pastil kullanabilirsin,tampon nerede olursa olsun icinde delik var oradan muhakkak siringa ile burnunu yika serum ile fiskirtirsan icine gidecek zaten ,icini ne kadar iyi yikarsan tamponun bi o kadar kolay cikacaktir boyle viijt diye :) anlamazsin bile.Suan grip degilsin muhtemelen burnundan birseyler akicak bi sure uzun bi sure hatta,mendille dolasicaksin bi ay sonra bunlarda gececek,bu arada siringanin girmesine gerek yok sen kafani arkaya eg ve sık icine basincli sekilde siringan buyugunden olsun ki daha cok sivi gitsin icine.Bunlarin hepsi yasanilan seyler korkma ve bekle hepsi gececek,burun delikleri suan farkli olmasida normal o da duzelicek bi iki aya

Çok teşekkür ederim ya rahatlarım biraz yorumunuzla. Şu an o kadar rahatsızım ki. Burnum tıkalı yanıyor. Ameliyat sonuçta tabi ki zor şeyler yaşanacak ama ne bileyim korkuyorum acaba bir şeyler yanlış mı diye :KK43:

Çok teşekkür ederim ya rahatlarım biraz yorumunuzla. Şu an o kadar rahatsızım ki. Burnum tıkalı yanıyor. Ameliyat sonuçta tabi ki zor şeyler yaşanacak ama ne bileyim korkuyorum acaba bir şeyler yanlış mı diye :KK43:
Gonlunu rahat tut evet nefes bend3 alamadim tamponun oldugu 3 gun malesef bazilari aliyor ama ben hic alamadim hatta 4 ay az aldm simdi rahatladim 5 ay dolucak.tampon cikinca bi nebze nefes alirsin baska da bi zorlugu yok inan

X