burun estetiği sonrası sigara içimi ? ? ?

sema300

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
2 Kasım 2010
4
0
arkadaşlar ben estetik olalı 15 gün kadar oldu acaba sigara içmemin bi mahsuru var mı ? yani bunu doktoruna sormuş birisi varsa ne cevap aldı acaba ? bilgilerinizi ayrıntılı olarak bekliyorum

Dr. um içme dedi...:)) Hatta hiç içme dedi....Normal insana bile bu kadar zararı varken yeni ameliyat olmuş helede burnundan ameliyat olmuş biri için çok çok sakıncalıdır...
Ben bu konuda çok kötü bir örnek olarak tampon çıktığı gün yaktım bir tane ....Sonrada zamanla eski tempomda içmeye devam ettim..Şimdilik bir sorun yok ama....Yakın bir arkadaşımın ameliyattan 2 ay kadar sonra ortaya çıkan nefes alma güçlüğünün nedeninin ameliyat sonrası sigara içimi olduğunu söylemiş dr. u...
Aslında sigaranın normaldede tüm zararlarını bilerek kendi tercihimizle içiyorsak ameliyat sonrası oluşabilecek risklerin sigarayla dahada katlanacağını bile bile içmek tamamen kişisel tercih olur....Ve içebilirsin sakıncası yok diyecek bir dr. la karşılşacağımı da sanmıyorum....
Bende şu anda sigarayı bırakmak için mücadele ediyorum..... Kişisel tercihlerine saygı duyarak tavsiyem ameliyatı fırsat olarak görüp bırakmaya çalışman en doğrusu....Hiç kolay olmadığını çokiyi biliyorum.....Çoğu yöntemi de denedim...Geriye kalan son yöntemimle öldürücü darbeyi vuracağım bende bırakacğım inşallah...
Geçmi olsun :KK71:

tşk ederim oncelikle benım ıctıgım sıgara gunde 4 tane falan zaten ama şu sıralar cok ıhtıyacım var psıkolojık durumumdan dolayı..bılemedım ne yapsam ne etsem onun ıcın bu konuyu actım ..

Banada doktorum kesinlikle birakicaksiniz sigarayi demisti ama bende ameliyattan 10 gun sonra tekrar basladim malesef. Sigara kullananlarin odemleri, sislikleri ve iceriden hucrelerinin iyilesme surecinin uzadigini soylemislerdi. Seni cok iyi anliyorum, gecmis olsun....

EEEE 10-15 gün içmedikten sonra niye tekrar içilir ki ben de bunu anlamam

20 yıl önce sigarayı bırakmış olan oğlumun öğretmeni 20 yılımın her günü bu gün başlasammı diye geçti demişti...:))) Öyle bir başbelası ki bu sigara içmeyenler hiç denemesin.....17 yıldır içiyorum bende arada 1 yıl , 3 ay ,17 gün gibi bırakmışlıklarım var.....Ama başlanıyorişte...Gerçekten açıklaması çok zor...

Tam 10 yıldır sigara içiyorum hani benimki zügürt tesellisi belki de günde max 3 bilemedin 5 olur bagımlı degilim çok şükür ; ama bu kadar süre ara verdikten sonra içilmesi de ne bileyim
,

merhaba sema300 bende aynı şekilde böyle bir konu açmıştım bu kadar bana bu konuda yardımcı olan kimse olmadı .bende dr.a sormuştum oda içme dedi ama süresini söylememişti .şişliller falan olurmuş inmezmiş falan .ama ben 11 .gün tekrardan başladım aslında bırakmayı istiyordum ama olmadı 47 gün oldu ben ameliyat olalı sigaramıda içiyorum gayet iyiyim .bana bişey olmadı .eger içinde bırakma gibi bir arzun warsa hiç başlama bende çok istedim ama bırakamadım malesef geçmiş olsun herkeze...

X