Burun estetiği sonrası makyaj/bakım

hotcouture

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
29 Mart 2009
4.240
794
Herkese merhaba,

Burun estetiği oldum. Şişlik morluk geçti hissizlik var burun ucunda ödem var 2. Haftamdayım. Tam olarak 14 gün oldu. Bundan sonraki süreçte cildime yağlı kozmetik fondotenleri sürmek istemiyorum . Ne önerirsiniz, neler kullandınız? Örneğin güneş kremi , üzerine pudra gibi bir makyaj yapmayı düşünüyorum . Cildim yağlı. Kaliteli ve bitkisel bir marka düşünüyorum. Eczaneden alınanlar da olabilir. Sizler neler kullandınız, bilgi alışverişi yapmak istedim

Bantlarım da çıktı. Biriken yağ tabakasını neyle temizlemeliyim tecrübeli arkadaşlar yardım lütfen

Mrb geçmiş olsun öncelikle ben ilk üç hafta hiç dokunamadım daha sonra tonikle hafifçe temizledim burnumu. gül suyu kullanabilirsiniz ya da eczanede satılan ürünlerden kullanabilirsiniz ben la roche ürünlerini kullanıyorum bu arada

Makyaj yapma bence çok hashas henüz kimyasallardan uzak duraan iyi olur ben avae nin ürünlerini kullandım tonikle sildim hafifce yumuşak jelle yıkadım yüzümü güneş koruyucular falan

Ben sürekli Gül suyu ile sildim. 3. Haftadan itibaren sabun ve yıkama jeli ile yıkadım. 1. Aydan itibaren makyaj yapıyorum. Baz olarak la roche un effeclar duo + kullanıyorumx fondoten olarak pharmaceris in fondotetini bunları eczaneden almıştım

Merhaba arkadaşlar bende iki hafta sonra Nivea nin yikama jelini toniği ni kullandım iki hafta kadar ama bir sonuç alamadım şimdi ise elma sirkesi ile siliyorum önce bu sabun aldım baya güzel onla yıkayıp sonra elma sirkesi sirkesi ile silip bir saat sonra sodayı buz haline getirdim onu yüzüme uyguluyorum kuruyunca aleo Vera sürüyorum inaninyağlanma cok azaldı tavsiye ederim

Kızlar benim bantlarımda pazartesi alınmıştı. Burnum kapalı kaldığı için ölü deri ve bant yapışkanları vardı ben banyodan önce zeytinyağı sürüp bir saat kadar bekledim. Banyoya girince saç kremi sürüp, soft diş fırçasıyla hafif hafif burnumun üstünü fırçaladım. Bu işlemi çok hafif uyguladım. Daha sonra bastırmadan yine çok hafif peeling yaptım ve duruladım. Çıkıncada güneş kremiyle nemlendirdim. Bu konuyu çok araştırdım fakat bir şey bulamamıştım inşallah faydası dokunur birilerine. Ölü deriler çok zor terkediyor cildi. Hava almasını da engelliyor. Çok kötü sanki güneşte yanmışım gibi kahverengi deri attım ben. Kapalı kaldığı içinmiş. Çok şükür bugün o derilerden kurtuldum.

Teşekkür ederim ama sanki yağları temizlemezsem katman olacak bu kez cilt problemi ortaya çıkacak gibime geliyor. Bugün bioderma nın pembe hassas ciltler için olan temizleyici aldım hafif yıkadım parfümsüz parabensiz çok fazla ellemicem daha ikinci haftam . Gül suyunu duymuştum zararı olmaz de mi

Makyaj yapma bence çok hashas henüz kimyasallardan uzak duraan iyi olur ben avae nin ürünlerini kullandım tonikle sildim hafifce yumuşak jelle yıkadım yüzümü güneş koruyucular falan
Teşekkür ederim tavsiye için. Makyaj birinci ayda yapmak istiyorum ama fondötenle değil, ten makyajı yapmak istemiyorum. Bakım önemli şimdilik la roche ve avene yi öneriyorlar genelde

Ben korkuyorum fırçalama işlemine. Daha hissetmiyorum bile burnumu ancak ellediğimde siyah noktalar elime elime geliyor dermatolog buhar Makinesi hariç çıkmaz onlar dedi ama buhar makinesi falan yaptıramam daha çok yeni.. yağ işe yarıyor mu diyorsun yani, benim cildim de aşırı yağlı bi cilt Zaten

Dediğim yöntemle kurtulursun canım. Bende his var bende çok hafif hafif korkarak yaptım ana yaptım valla yoksa burnumu terkedeceği yoktu o derilerin.

Benim doktorum masaj vermiyor ya inşallah bir bildiği vardır. Bana açıklaması problem varsa veriyoruz oldu. Demekki yok dedim gördüklerim ödem ve inecek diyorum artık zamana bıraktım.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…