Burun Eğriliği - 17 Yaşında Burun Estetiği ameliyatı olmak istiyorum Yardım edin.

yenibirbenyakinda

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
2 Temmuz 2014
109
0
Merhaba

ben 17 yaşındayım. Burnumda sola doğru yatıklık,eğrilik var sağdan-sola doğru. Bu eğrilik hem göz kapağımı hem kaşımı etkiliyor. Sağ kaşım sol kaşıma göre daha düşük, Sağ göz kapağım sol göz kapağıma göre eğri gibi duruyor. Yani komple sağ yüzümde asimetri yaratıyor. Bunun çözümü Rinoplasti ameliyatı yani burun estetiği olursam hem burnum hem göz kapağım hemde kaşım düzelecek. 1 ameliyat ile 3 sorunum birden kalkmış olacak. Ama 17 yaşında olduğum için doktorlar 18 ol diyip duruyor. 1 yıl daha bekle demesi kolay benim hayatımı sosyal yaşantımı ve psikolojimi alt üst ediyor bu durum. Fotoğraf bile çektiremiyorum. İnsanın tipini en çok kaş yapısı ve göz belirliyor hatta burunda bende 3 ündede sorun olunca tip kaymış kavramı benim için kullanılabilir. Sağdan farklı soldan farklıyım. Sanki 9 ay var 18 olmama 9 ayda burnum inanılmaz derecede değişeceğini sanmıyorum. Zaten yeterince büyük. Ayrıca ergenlikte yüzde ilk burun gelişiyormuş diye biliyorum. 13-14 yaşlarında olsam ergenliğe yeni girdim burun değişir derim. ama zaten 17-18 yaşlarında burun %90 yada %95 lik gelişim kısmını tamamlıyor 21 yaşına kadarda kalan %5 yada %10 luk kısmı gelişiyor. Zaten internetten bazı ünlülerin gençlik yani ergenlikteki halleriyle şuanki hallerine baktığınızda genelde burunlarının aynı, sadece kaş göz dudaklar vs. yani yüzün diğer bölgeleri daha erkek ise erkeksi, kadın ise daha kadınsı oluyor. Tip daha çok oturmuş oluyor. Ama burunlar genelde değişmemiş oluyor. Bu yüzden bende ameliyat olmak istiyorum. Ameliyatı özelde olucam. Ama Doktor önerisi gerekiyor ayrıca 18 altını ameliyat edebilicek bir doktor gerekiyor. Çünkü aklımda Barış Çakır vardı kendisine bir sürü mail attım ama 18 altını etmem ameliyat diyip durdu. Demekki hakkımda hayırlısı Barış Çakır değilmiş. Başka doktor öneren var mı ? Cidden tecrübeli ve işi ticarete dökmemiş biri olmalı. Yardım ederseniz ve tavsiye yaparsanız durumumla ilgili sevinirim.

İstanbulda yaşıyorum ben Sendeki problemlerin cogu bende de var kışın ağrılarım aşırı derecede oluyordu eğrilik de var baya nefes alma sorunum baya ilerledi bakalım sabah ameliyatım var

İstanbulda yaşıyorum ben Sendeki problemlerin cogu bende de var kışın ağrılarım aşırı derecede oluyordu eğrilik de var baya nefes alma sorunum baya ilerledi bakalım sabah ameliyatım var

Bende agri yok sadece yuzumde sekil bozuklugu yapiyor asimetri tipimi kotu etkiliyor egrilik onun disinda nefesdede srun var ama cok degil fazla hissetmiyorum bazen hissediyorum

Son düzenleme:
Bende korkmuştum yaştan dolayı yapmazlar diye ama burun estetiğinde kemik yaşı önemliymiş bunun için test yapılabiliyormuş ama bana gerek olmadığını söyledi.

Yarın sorarım tabi ama adını unutabilirim bana söylemişti doktorum unuttum sen mail atabilirsin cevap verir sosyal medyayı aktif kullanan biri, op.dr.mustafa ali yanık facebooktan yazabilirsin.

Yarın sorarım tabi ama adını unutabilirim bana söylemişti doktorum unuttum sen mail atabilirsin cevap verir sosyal medyayı aktif kullanan biri, op.dr.mustafa ali yanık facebooktan yazabilirsin.

Bu lazerle estetik yapan doktor hatirladim. Mailden yuzunun karsidan yada caprazdan cekilmis fotosunu atarsan sevinirim kndi burnumdaki egrilikle kiyaslicam burada gzukmuyor bu arada mail icin tesekkurler. Bide doktorun sana resim gosterdimi egri burunlar icin referans?

Çok kişi gösterdi muayenesine gittiğim zaman hastaları geldi burunları tek kelimeyle muhteşemdi, atıyorum şimdi

Ya o zaman o bilgisayardan gosterdigi fotolari rica etsen doktoruna ameliyattan once bir arkadasimda ameliyat olcak ona referans olur vs desen telefondan bilgisayar ekranini foto ceksen bana ameliyattan snra gondersen maille?

Gittigimde derim twitter adresinden de bakabilirsin aslinda öncesi sonrasi görüntüleri hep var

Olsun sen genede soyle bide deki sola dogru burnu kokten itibaren yatik mis de o tip hastalari gostersin seninki bnimkine bnzemiyor snde fto ckersen 3-4 hasta svinirim bn ytiyorum ameliyatin iyi gcer insallah ameliyattan snra konusalim gene

Bende 16 yaşındayım, burnumu hiç sevmiyorum benimde burnumda yamukluk var biraz ama yüzümü etkilemiyor. Bide benim burnumda o yamukluktan tam nefes de olmuyor sanırım, küçükken kalorifere çarpmışım saf gibi yaa :KK43: seneye yazın falan bende yaptırmak istiyorum, aynen insan baya takıyor böyle şeylere. 18 deniyor ama yasa falan değil zaten o , ki 16 yaş sonrası da estetik açıdan yapılıyorsa da uygunmuş.. Bulursun umarım iyi bir doktor, güzel gelişmelerinizi beklerim, hem bana da bi tavsiye falan olur :) :KK70:

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

X