Gelinlik Modelleri bursa nermateks te diktiren varmı

sumeyra86

Guru
Kayıtlı Üye
22 Mayıs 2010
192
0
arkadaşlar gelinlik dikimi için nermateks le görüştüm ve çok güzel konuştular.. fiyat konuşmadım henüz ama kişiye özel dikim yaptıklarını beğenilen modelleri deneyerek en güzel olacak sekilde yaptılarını falan söylediler..gittiğim yerlerde en çok ilgilenip içimi rahatlatan burası oldu ama kişiye özel olduğu için dikilmiş model yoktu deneyebileceğim.. ne dersiniz..orda diktiren arkadaşlar varsa yorum yapabilirmi..

selamlar ..kimse soruma cevap yazmamış ama gerek kalmadı arkadaşlar :) dün nermateks ile görüşmeye gitim tekrar ve ordan anlaşarak çıktım. kafamda zaten karar vermiştim ama daha çok ikna olmak istiyordum.orada dikilmiş örnekleri ve provası yapılan bir gelilniği görünce yeterince ikna oldum..doğru bir karar verdiğimi düşünüyorum ve bursada olup da dikim yeri arayan arkadaşlara tavsiye ediyorum :) dikildikten sonra gelinliğimin fotosunu sizinle paylaşıcam. diktirmeyi düşüdüğüm modeli açtığım diğer konuda eklemiştim ordan bakabilirsiniz sansınız açık olsun :)

teşekkürler :) yarın başlıyoruz gelinliğe.. heyecenlıyım ne zor işlermiş bunlar ya..hem zor hem güzel..

En azından bir fiyat alırsın, yaptıkları gelinlikler birbirinden güzel ilk gittiğimde ufak bir atölyeydi nalbantoğlunda en son gittiğimde çok hoş bir moda evi olmuş Kağan parfümerinin arkasında Mediha cambaz Weddesign şiddetle tavsiye ederim kız kardeşim için çok yer gezdik isteği gelinlik çok dantelli ve swarovski taşlı bir gelinlikti verdiği uygun fiyat sunduğu güler yüz ve düğünde gelinliğe herkes hayran kaldı.:KK36: gelinlik ve abiye dikimine sonsuz güvenebiliceğiniz ve çok uygun fiyatlı bir yer ,üstelik her modeli yapabiliyorlar.

Bende geçen sene Burak Kaynar ile anlaşmıştım. Kendilerinin Sosyal paylaşım sitesi profilinde gördüğüm bir gelinliği çok beğenmiştim. Arkadaş önerisiyle gittim. O beğendiğim gelinliği kendilerinin yaptığını söylediler. Almanya'da sergilenmiş felan diye balladılar. Neyse ben zaten beğenmiştim. Ama sadece önden ve belden yukarısı gözüküyordu. Ellerinde başka resim olmadığını söylediler. Nasıl o kadar sergi yaparsınız da fotograf çekmeşsiniz orasıda ayrı bir muamma. Benim aklımı bu sorular meşgul ederken, Dediler ki aynısından bir kız daha istedi, senden önce yapılacak. Onu görürsün öyle karar verirsin. Tamam dedim süper olur. Düğünüme iki ay kadar bir süre kaldı bu kızın gelinliği halen dikilmedi. Neyse o haftalarda oyaladılar sonra sadece üst bölümü dikilmiş görmem için getirdiler. Bende bir şoook. Alakası yok ne dantel ne dikiş... Sonra dediler ki sen şu şu yerlere git dantel bak.. Gittim beğendiğim gelinliğin resmini de gösterdim. bana gönderdikleri dantelciler böyle bir danteli arasamda bulamayacağımı söylediler çünkü üç boyutlu gibi değişikti. Hatta gönderdikleri bir dantelcide Burak Kaynardan geliyorsanız biz size dantel bile göstermeyiz, Neden dedim. Burak bey buraya gönderiyor. Siz beğensenizde bizden almıyor bu sizin beğendiğinize uymaz diyor gidiyor başka yerden alıyor.(iki tane dantelci önermişlerdi bana da.)
Gittim dedim böyle olmayacak. Dantel bile bakamadım. Getirdiğiniz gelinlik bambaşka benim güvenim kalmadı. İptal edeceğim dedim. Kınalıkla birlikte anlaşmıştım. Kınalığıda yarıya kadar yapmışlar. Tamam dedim onu alayım ama gelinliği iptal ettim. Anlaştık..
Gelelim sonrasına..
Nermateks modaya gittim dugunume 1,5 ay var. Bunlar tabi son dakkaya kaldığım içinde biraz fiyat bindirdiler. burak kaynarda 1800 TL e anlaştıgım gelinliğe 2000 TL ye anlaştım. Dedim sıkıntı degil yeterki güzel olsun içime sinsin. Burayada başka bir arkadaş aracılıgıyla gitmiştim. Burak kaynar da gördüğüm gelinliğe anlaştım bunlarda üc boyutlu dantelden benzetiriz güzel birşeyler yaparız diye allayıp pulladılar, bir ton yaptıkları şeyleri gösterdiler.
Onlar gerçekten başarılıydı. Beğendim. Ama benim kısmetimden mi bilemiyorum gelinliğim çok güzel olmadı danteli azdı, arkası V yakaydı dantelle askı yaptılar askıların ucundaki danteller sallanıyordu gerie dogru. Gogus kısmı çok düz olmuştu. Yani o gördüğümüz kalıp gibi duran gelinliklerden değildi.. Yinede beğenmiştim. Sıkıntı çıkarmadım yorulmuştum artık gerçekten.. Birde Diken hanım okadar naif ve inceydi ki onun emeklerine birşey söyleyemedim. Kabul ettim. Ayrıca altına aldırdıkları bustiyerede kendim para verdim. 120 TL civarıydı. Herşeyi ticarete dökmüş nermateks.. İnanın birdaha önermem. Orda çalışan hanfendi kusura bakmasın. Son çıkış günü gelinliğimi alacağım;
bana getirmiş boş tül duvak.. bu ne dedim? Zaten sadecik gelinlik yaptınız dedim duvağı dantelli istiyorum dedim.
Meğersem ilk konuşmada bunu belirtmişler. Ama gerçekten böyle birşey hatırlamıyorum. Arada kaynatmış olabilirler çünkü madem böyle birşey var ozaman dantelli olursa fiyatını söyle dimi? bende orda anlaşayım seninle .. Ne demek ya dantelli duvak +150 .. çok ayıpladım son gün artık ağladım. Ve araştırmalarıma göre birçok gelinlikçi bunu yapıyormuş.. Ama narmatekse herşeye ragmen güvenmiştim.. Bunu yapması çok ayıptı. Neyse sonra kadın bedava hazır dantel dikerim dedi. Ben orda ağlıyorum üzülüyorum. O halen kendi derdinde. Sonra eşim geldi. tamam parayla alalım ama yaptığınız ayıp felan dedi kadın sonra güpürlü ücretsiz dikti.. Böyle benimde gelinlik maceram. inşallah başınıza böyle talihsizlikler gelmez.. Hep istediğiniz gibi olur herşey.. Mutlu kalın.. :)

Dikilen seyin elindeki fotograftaki gibi durmasi hakikaten zor. Ancak benzetebiliyorlar ama bunu bastan soylemiyorlar. Anlasirken aynisi olur, hatta daha guzeli olur diyorlar ama anlastiktan sonra oyle olmaz boyle durmaza donuyorlar. Aslinda o fotograflarda da cekim hileleri rotusler filan da var belki biraz da ondandir ama diktirmek her zaman riskli. Hayalindeki gibi olamayabiliyor. Halihazirda dikilmis olan bir gelinligi deneyip, begenip aynisindan diktirmek cok daha az riskli olur.

Dikilen seyin elindeki fotograftaki gibi durmasi hakikaten zor. Ancak benzetebiliyorlar ama bunu bastan soylemiyorlar. Anlasirken aynisi olur, hatta daha guzeli olur diyorlar ama anlastiktan sonra oyle olmaz boyle durmaza donuyorlar. Aslinda o fotograflarda da cekim hileleri rotusler filan da var belki biraz da ondandir ama diktirmek her zaman riskli. Hayalindeki gibi olamayabiliyor. Halihazirda dikilmis olan bir gelinligi deneyip, begenip aynisindan diktirmek cok daha az riskli olur.

Kesinlikle katılıyorum. Ama oldu bitti hayırlısı böyleymiş deyip geçtik.. Allah'a havale ettim. Gerçekten düğün işlerinde tamamında dürüst insan bulmak çok zor.. Düğüncüyüm dedin mi bittin yani kafadan fazladan %50 veriyorsun herşey de..

X