Bursa jinemede gidenler,tavsiye edenler

sweetbaby

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
1 Temmuz 2008
2.896
8
41
mrb arkadaşlar bursa jinemed tüp bebek merkezine gidenler var mı? ben de oraya gitmeyi düşünüyorum. benim sorunum tüp bebek değil ama bir tüp bebek merkezi gebelik oluşmaması ile daha iyi ilgilenir diye düşündüğüm için böyle bir merkez seçicem.
deneyimlerinizi paylaşırsanız sevinirim.fisfisfisfisfisfisfisfisfis

canım tüp bebek özel bölümde jinemede gidip tüp bebekle hamile kalmış arkadaşlar var. gebelik takiplerini de orada yaptırıyorlarmış. çok memnun olduklarını söylüyorlardı. sen o bölümde bir araştır, gerekirse o arkadaşlarla özelden mesajlaş.

benim şu an gittiğim dr um da zübeydehanımdan dr özer kutlu. aynı zamanda tüp bebek uzmanı. bursa tüp bebek merk. de yapıyordu. şu an hala gidiyormu bilmiyorum. benim tüp bebek değil ama ben de biraz zorlanmıştım hamile kalmakta. hatta bundan önce bir düşüğüm oldu. o yüzden özer beyi tercih ettim. çünkü aşılama veya tüp bebek yaptırmak gerekirse en azından ilaçlar için hastaneden rapor çıkartıp indirimli alacaktık. Allah'a çok şükür gerek kalmadı. ama sana da tavsiye ederim özer beyi. tecrübeli bir dr. sosyal güvencen varsa tahlil, ilaç vs. hastanede halledersin. tabi senin tercihin canım.

nasıl zorlanmıştın canım. kaçıncı ayda hamile kaldın. tam anlamıyla bizim sorunumuz da bu. ne yaptın yumurta takibi falanmı biraz anlatırmısın.

bu arada çok tebrik ederim seni. inşallah sağlıcakla kucağına almak da nasip olur.

canım ilk gittiğim dr sende polikistik over var dedi. yıllardır adet düzensizliğim vardı zaten. gecikmeli adet olurdum hep. sonra usg de de küçük küçük kistler gördü. önce pko luların kullandığı insülin direnci için olan ilaçlar var. glikofen, glifor vs. ondan kullandım. o ilaç sayesinde epey kilo verdim. sonra adetlerim düzene girdi. klomenle yumurta takibi falan yapıldı. ama bir türlü tutturamadık. rahim filmi çektirdim. tüplerim açık çıktı yani bir problem yoktu. sonra eşime spermiyogram yaptırdık. onda da sorunlar çıktı. bir süre de onun tedavisi ile uğraştık falan. bu arada 1 kez hamile kaldım ama 7. haftada düşük oldu. düşükten sonra yine yumurta takibi falan oldu yine tutmadı. kistim falan oldu bu arada. düşükten 5 ay sonra doğal yolla hamile kalabildim. hamile kalmadan önceki ay bahsettiğim dr a özer kutluya gitmiştim. daha önce yaptırdığım bütün testler tahliller rahim filmi eşimin sperm sonuçları falan hepsini aldık ne yapabiliriz ne önerirsiniz gibilerden. o da hepsini inceledi, muayne falan etti. usg ile kontrol etti. aşılamaya karar vermiştik. adet olunca hastaneye gel ilaç için rapor çıkartalım ve aşılama yapalım dedi. olmazsa da tüp bebek yaparız dedi. ben de adet olmayı beklerken olmadım tabi. test yaptım ve hamile olduğumu öğrendim. çok şükür. daha önce düşük yaptığım için hep korku içindeydim. özellikle de ilk aylar. şu an da hala korkularım var. belki benim yapımdan kaynaklanıyor. ama dr çok tecrübeli birisi, yani benim stresimin farkında ve elinden geldiğince rahatlatmaya çalışıyor. hastanede falan da yardımcı oluyor. inşallah sağlıklı olarak kucağıma alırım da bütün sıkıntıları unuturum. darısı en kısa zamanda senin başına canım. senin ya da eşinin belli bir problemin varmı. tahlil falan yapıldımı. kaç aydır uğraşıyorsun. inşallah en kısa zamanda olur canım.

canım diğer açtığın başlığa baktım. sanırım yumurta takibine başlamışsın.
hangi dr a gidiyorsun. sanırım bir sorununuz yokmuş.yaşın da daha çok genç. endişelenme bence. inşallah olur canım ya.

çok teşekkür ederim canım yani sen yumurta takibinin faydasını gördün değilmi. bizde bir sorun yok işte ama bu ay ilaçsız olucak ama olmazsa biraz hızlanması için birşeyler yapalım dicem.güzel dileklerin için çok teşekkür ederim.umarım ben de en yakın zamanda kocaman bir karına sahip olurum.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…