Bursa Jimerde doğum yapanlar yardım !!!

Revolucion

Artık Güneş Doğmuyor :(
Kayıtlı Üye
6 Mart 2007
2.549
115
hanımlar kafam allak bullak oldu.hastahane çantasını hazırlamaya çalışıyorum ama artık işin içinden çıkamaz oldum.farklı gebelik sitelerinde bir sürü şeyden bahsediliyor.jimerin kendi sitesinde başka bir tarz doğum çantasından bahsediliyor. jimerde doğum yapan arkadaşlarla görüştüm kimisi sadece bebek bezi ve kendine gecelik birde pet al yanına diğer herşeyi hastahane halldediyor diyor başka biri başka bir şey deliricem iyice kafam karıştı.lütfen tam bir bilgi verebilirmisiniz bana. ayrıca doğumdan hemen sonra bebek için içeriye diğer hastahanelerdeki gibi bir takım üst baş veriliyormu ayrı hazırlamalımıyım. yoksa onudamı onlar hallediyor.veriliyorsa ne gerekiyor bi zahmet yazıverin.

merhaba canım. jimerde epidural sezeryanla doğum yapmıştım.
çantama hazırladıklarım. nette yazanlardı. fakat hasta bezi ve yatak koruyucuya hiç ihtiyacım olmadı.çünkü bunları hastane verdi. ayrıca pedi de onlar verdi.onun haricinde yanıma 1 gecelik ve 2 pijama almıştım. hepsini kullandım.insan çok terliyor ve değiştirme ihtiyacı hissediyor.1 sabahlık vardı.
bebeğime doğumdan sonra giydirilecekleri hazıladım.onalrı ayrı koydum. hemşire doğumdan önce benden onları istemişti.kontol etti eksik fazla bişiy var mı diye.çok iyi bir haztane terjih etmişsin. ben çok memnun kalmıştım. umarım sende memnun kalırsın.

saol canım bende kara kara düşünüp duruyodum. evet hastahaneden şimdiye kadar memnundum inş. doğumdada bozulmaz bu düşüncem.

ben de normal doğum yaptım 3,5 ay önce.Kendim için sadece 1 takım pijama kullandım,gece doğum yaptım,ertesi gün öğlen taburcu oldum.
göğüs pedi almıştım yanıma,hiç gerek olmadı,zaten hemen şakır şkır sütün gelmiyor,benim hastaneden çıkana kadar hiç gelmemişti,emzirme sütyeni almıştım,ona da ilk etapta gerek olmadı.Yatağa sermek için olan hasta bezinden hastaneden fazlasıyla kullanıyorlar kirlendikçe,ona da gerek yok.Gece boyu Orkid kullandım,onun dışında 2 kere hastabakıcı bebek bezi istedi benden kendim için,yan bantlarını koparıp onu hazırladı kendisi,zaten onlar da ayrıca gazlı beze sarılı pedler koyuyorlar.Bebek için de doğuma gitmeden hasta bakıcı istiyor bebek eşyalarını,kontrol ediyor,fazlasını ayırıyor,gereken varsa istiyor.Bebek için 1 hastane çıkışında neler varsa onları hazırlamıştık,ayrı bir bohça içinde.Kendim için de ayrı bir bohça,içinde iç çamaşırı,ped,çorap,pijama takımı vardı.umarım faydalı olabilmişimdir,ben de çok panik yapıyordum birşey eksik olmasın diye.Bebek için onlar birşey vermediler canım.
Hayırlısıyla yavruna kavuşursun inşallah!

Allah bağışlasın mutlu bi hayat geçirmeniz dileğiyle bebişleriniz ve eşlerinizle. çok teşekkür ederim hanımlar kafamda soru işareti kalmadı bari.Allah razı olsun sizden

canım bende martta jimerde epidural sezeryan oldum güzel bir hastane iyi bir seçim bence :) ben fazla bişey götürmedim zaten özel hastane birde ev yakındı arabayla eşim getiriyordu :ı) yatak pedlerini hastane veriyor ben sadece 2gecelik ve 2sabahlık ve 2 pijama almıştım .genelde geceliği kullandım pijama cok rahat olmuyor sana geceliği tavsiye ederim 2 yada 3 tane gecelik al çünkü cok terliyorsun birde atlet al yanına birkactane.bebeğin içinse doğum sonrası giyeceği kıyafetleri ve yedek kıyafet al. kafanda cok büyütme rahat ol orda hertürlü destek var gercekten cok rahat edeceksin.canım Allah kurtarsın, hayırlısıyla evladını kucagına alman dileğiyle...

teşekkürler ecrincim.beni zaten en çok düşündüren oydu.çünkü evim ve hastahane arsı baya var. özel araçla ve trafik yoğun olmazsa bile 20 dk. tutuyo yol ee buda beni düşündrüyo doğal olarak. fakat hastahanenin şartları ve doktorumun orda oluşu sebebiyle hiç değiştirmeyi düşünmedim. çünkü herşeyinden çok memnunum şimdiye kadar.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…