Aile Planlaması burdan bilim insanlarına sesleniyorum hatta haykırıyorum nedir bizim bu çektiğimiz ya

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.

serçecik

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
1 Ekim 2007
1.710
21
:)) su bilim insanları erkekelr için de bir hormon yöntemi bulsa da bizde artık su korunma kabusundan kurtulsak her ay hamilemiyim telaşıyla mahvoluyoruz yahu

kısaca deneyimimden bahsedeyim. 30 yasında bir çocuk annesiyim.kzıım dogdugundan beri denemediğimiz yöntem kalmadı desem yeridir.dogmadan önce 1 bucuk yıl geri çekme ile korunduk ve istediğimiz zaman cocuk sahıbı olduk cok şükür.sonra spiral taktırdım 2 ay içinde tüm alt bölgem enfeksiyon oldu ve bir yumurtalıgımı kaybetme durumuyla karsı karsıya geldim çok şükür bi sorun olmadı.sonrasında aylık iğne kullanayım diye doktora sordum bana aynen su cevabı verdi" sakın ha o iğneler resmen intihar iğneleri hiç tavsiye etmiyorum " sonrasında dogum kontrol hapına başladım tam 3 yıl kullandım gercekten cok rahat bir dönemdi hamile kalamyacagınızdan emin oluyorsunuz rahat bir yöntem ancak varislerim cıkıp migren krizlerim artana kadar sürdü bu hap macerasıda. 3 ay önce bıraktım hapı şimdi prezervatif ile korunuyor eşim ama açıkcası ikimizde memnun değiliz ama katlanıyoruz sürekli kaza olacakmıs gibi bir korku var içimde .erkekler o kadar rahatlarki adamalrın umrunda değil valla. yani en azından benimki öyle.kadın spiral taktırır anemik olur,kadın hormon kullanır vücudu altüst olur,erkek keyfi yarım kaldıgı için kondom kullanmaz haksızlık değilmi bu ya:)nasıl korunacağımızı şaşırdık valla.kızlar bu konuda düşüncelerizi neler.

prezervatifle ilgili sorununuz nedir o kısmı anlamadım :) yanlış tercih olabilir mi? PM de cok özel tavsiyelerim olabilir

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…