Burası da Biz 2012 Annelerinin Geyik Topiği Olsun

geçmiş olsun Ece'ye cnm, insaallah şimdi iyidir prenses...

38in üzerine çıkmadıysa diş kaynaklı olabilir haklısın, zaten mikrobik birşey olduğunda bayağı bir yükseliyor ateş, fark ediliyor yani..

bakıcınız konusunda biraz dertlisin, daha önceki paylaşımlarından da hatırladığım kadarı ile..
sirkeli su içirmek zarar verir mi, süreklilik arz edecek olursa midesine zarar verebilir, haklısın.. ama sorun sirkeli sudan ziyade sana danışmadan kafasına göre birşeyler yedirip içirmesi, yerinde olsam bundan rahatsızlık duyardım çok...
sen de; açık ve net kurallarını koy bence cnm, bir eylemde bulunmadan evvel senin bir onayını alsın, seni haberdar etsin en azından..

annelik çok zor, bakıcıya veya kreşe bırakmak da o zorluklardan birisi..Allah iyilerle karşılaştırsın daima yavrularımızı... sen de sıkıntı etme cnm, bebeğinle alakalı ne yapılıp yapılmamasını istiyorsan açıkça anlat bakıcınıza..umarım anlar, Allah kolaylık versin..

Son düzenleme:

Niyeti o zaten ikinci doğumdan sonra baktım veremiyorsun cırt cırt diyor. Saka bi yana, benim evlenmeden önce de küçük bı ayva göbegim vardı zaten o yüzden ben alışkınım gerçi şimdiki pek küçük değil ama:)

Esın duygusal biri demekki

ayy kıyamam selimcige ins diştir Mervecim başka bisey olmasın da. Bizde yıkadık bugün bakalım hasta hasta oldu ama bisey olmaz ins koktu cocuk.
anneler işte bizim pabucumuz dama atıldı zaten varsa yoksa torunu :))

iyi uykular meleklerimiz bu gece deliksiz uyur insaallah..
Allah rahatlık versin hepinize..

Amiiiin ins bu sayede bizde deliksiz uyuruz belki .
sanada canm

Son düzenleme:
anladım teşekkürler cnm
oh maşallah
Canim ben 4. Ayda basladim ek gidaya cunku ben anne sutu neredeyse hic veremedim suanda guzelcene her ogunu yiyolar allaha sukur kahvaltimiz corbamiz yogurdumuz meyvemiz ve muhallebimiz herseyden ogun olarak yiyolar

cnm geçmiş olsun muhtemelen diştendir. sirke işini anlamadım hiç de duymamıştım ama bi bildiği vardır elbet.

sibelcim insanın eşinin dr olmasıda güzel bişi ya
estetik masrafı olmaz,tüm kadınların istediği bişey
deforme olan heryeri yapar,hemde istediği gibi
sana ne ameliyatı yapmıştı?

24 mart sabah arkadaşıma gittim akşama doğru dikkatimi çekti benim oğlan hareket etmiyor korktum çikolatalar kekler tatlılar yiyorum hareket etsin diye yok etmiyor eşim geldi saat 9 da almaya dedim hareket etmiyor bi hastaneye gidelim eve uğramadan gittik hastaneye hemşiremi doktormu bilmiyorum kaç haftalıksın dedi dedim 39 altını komple çıkart ve yat bakalım dedi yattım parmağını soktu :18::18: tabi ben yusuf yusuf 5 cm açılman var hemen doğuma alıyoruz dedi ben şok dedim ben hazır değilim eşyalarım evde gönderin gideyim falan ama ne çare eşime dedim doğuruyorum annemleri ara eşim de şokneyse cıktım sancı odaasına aldılar beni doktorumu aradım dedim ben doğuma giriyorum. neyse sancı odasındayım sancım hiç yok. millet aglıyor bagrıyor bende tık yok gelen parmak atıyor giden parmak atıyor bana en son uğurmuş adamın adı parmakladı 7 cm açılma var suni sancı verelim dedi dedim vermeyin ama verdiler saat gece 1 de verdiler sancıyı bende hala tık yok. saat 3 de sancı bigirdi pir girdi aglıyorum dualar ediyorum saate bakıp duruyorum hiç geçmek bilmiyor saat 3.15 bebeğin kafasına dokundum dedi ebe hemen doğumhaneye götürelim :18::18::18::18: uzandım çatala 4 kez ıkındım saat 4:00 oğlum dünyaya geldi . muhteşem bir duyguydu anında agrılarım da bitti. çok şükür Rabbime.

Bu günün ilk günaydını benden....
Uykusuz bir güne başladım :)....
Akşam Ece hanım 10 dan sonra mızmızlanmaya başladı zar zor gece tahıllı mamasını yedirdim kucağıma aldım uyudu.Fırsat bu fırsat diyip duşa girdim.Çıktım bir baktımki bizim prenses ağlıyor babasının kucağında ..masaj yapıyorum,yatış pozisyonunu değiştiriyorum yok hala ağlıyor.En son aklıma emzirmek geldi.Abowww emiyor e daha yarım saat önce doğurdum ben bu prensesi yarım saat keyif yapa yapa emdi.Bende ıslak saç ve bornozla tabi :) her yerim tutuldu aynı pozisyonda durmaktan.Eşime 90cc mama yaptırdım en sonunda hoppala onuda yedi.Şaka gibi walla eşimle birbirimize baka kaldık.Sişenin sonuna az kala bıraktım. Nereye gitti bu gece tahıllı mama,süt,mama bilemedim.Sonrasında biraz daha masaj hopp bazada sızdı prenses.Beşiğine aldım mışıl mışıl uyudu ama saat 2 :)) sonrasında 5e doğru uyandı tabi yine emzirdim ..vs...
Toplasam 3 saat uyudum .Bayağı uyumuşum yine :) Bu kadar uyumayan arkadaşımda vardır eminim.Allah bize güç kuvvet versin...

çabuk ve kolay bir doğum olmuş galiba cnm, doğum sonrası hemen ağrıların dinmesi de mucize gibi, Allah hayırlı uzun ömür versin oğluna..

Günaydın güldencim
uykusuzluk hepimizin sıkıntısı galiba diş ağrısı çeken, öksüren bebişlerden.. 2 yaşa kadar sıkalım dişimizi, emzirme dönemi bitince uyanmıyor bıcırıklar
her öğünden sonra, emzir de yediğini hazmetsin diyor annem hep, gerçekten de doğru galiba; yemeklerin üzerine mutlaka emer selim de, afiyet olsun Ececiğe de annesi..
biz de bu aralar bölük bölük uyuyoruz, dün gece fitilden sonra rahat uyudu ama, gerçekten ağrısı varmış garibimin rahatlattı ilaç...
amin cnm Allah annelere güç,sağlık versin...

Günaydın güzel anneler,
biz prensesi bırakıp geldik, Selimle anneannesi uyumuşlar yan yana çok şeker görünüyorlar..
ben de kahvaltılarını hazırlayayım onlar uyanmadan..
güzel günler sizlere de..

Günaydın mervecim;
Yazmayı atlamışım gece bende yarım tatlı kaşığı calpol verdim baktım hala dizlerni karnına çekiyo bi sağa bi sola dönüyo elini ağzına alıyo evet evet hepsini uyurken yapıyo şaka gibi :) Dedim ağrısı var diye mecburen verdim calpolu sonra masaj yaptım uyudu şükür.

Kolay gelsin canım sana .Sonrasında Afiyet bal şeker olsun..

Lalecim nerelerdesin?
Ece nasıl oldu merak ediyorum.İnşallah iyileşmiştir.Ateş mateş yoktur inşallah.

sibelcim insanın eşinin dr olmasıda güzel bişi ya
estetik masrafı olmaz,tüm kadınların istediği bişey
deforme olan heryeri yapar,hemde istediği gibi
sana ne ameliyatı yapmıştı?

Artıları oluyor tabi ama eksilerde oluyor Elifcim ya mesela esim biraz da yaradılışdan çok soğuk kanlı ve rahat biri ben hasta falan olayım mesela hani baskası olsa neyin var canım ne yapsak acaba biraz daha iyimisin falan gibi sözler söyler dimi ama benim kocacazm sağolsun önemli bişeyin yok dinlen biraz sen ,geçecek der onu da anlamaya çalışıyorum aslında türlü türlü hastalıklar görüyor
Bak aklıma ne geldi geçen elimi yakmıştım biraz benimki rahat tabi -adam ne yanıklar göruyor-suyu tutalım hemen dedi. ay canım benim elini yakmışta gel öpeyim geçsin, hani neresi bakaym... Nerdeee :)) neyse velhasıl alıştım artık.aslında ben biraz el bebek büyütüldüm ondan da oluyor hemen bebek gibi ilgi bekliyorum biraz da ondan sanırım. Amaaan bak çok yazdım yine öyle içimden geliverdi kusura bakma Elifcim

ayyy yine unutuyordum burun ameliyatı oldum canm biraz eğrilik vardı ameliyattan sonra daha rahat nefes almaya başladım. Yok canm ya başka bisey yaptırmam ona kalsa masaya yatıracak göbek memiş Allah ne verdiyse,kızdırıyor iste beni :))

Günaydın güldencim. Gecmis olsun ece ye.Bu cimcimelere hiç belli olmuyor valla bazen de hiç yemezler .
deliksiz uyuyacağımız günler çabuk gelir ins

Günaydın Mervecim oh maşallah uyusunlar bakalım yumuş yumuş, afiyet olsun.
Buarada Merve, dünkü duş bizim kıza yaradı sanırım gece 22.30 gibi bir uyudu kaçtı uyandı dersin saat 5 te .hiç de öksürmedi gece, iyilesıyorlar artık ins

Canim gunaydin burdayim burdayim ancak geldim :)
Dun gece hastanedeydik. Aksam eve gittigimde bakici paranox fitili vereli 1 saat olmustu ve Ece fena degildi ama sonra mizmizlanmaya basladi ve oksuruk hapsiriklar geldi. Esim gelr gelmezde hastaneye gittik. Ayyy butun cocuklar hasta 1 saat sira bekledik. Zaturre olanlar, bronsit olanlar ( hele 7 aylik bir minnos vardi nasil kafasini dayamis annesine mahzun mahzun bakiyor icim gitti (
Grip olmus bizim hobbit, peditus ve paranox S verdi. Cuma gunu rutin konrtolumuz vardi zaten tekrar gidicez. Sirkeli su kesinlikle verilmeyecek dedi doktor ve soka girdi duyunca. Bebege sirkeli su mu icirdiniz dedi kadin gozlerini kocaman acarak. Ben zaten cok kizmistim bu olaya sabahta bakiciya soyledim kesinlikle ve kesinlikle verilmeyecek midesni delersin cocugun dedim. Sabah ben cikmadan uyuttum minnosumu. Ilk Uyandiginda anne sutu ve aptamille biraz doyurup ilaclarini verdim, 1 saat sonra uykusu geldi. Allah butun meleklerimizi korusun, hic dayanamiyorum oyle gorunce
Sizler nasilsiniz, gecmis kabarmistir bir bakip geleyim ben

Lalecim nerelerdesin?
Ece nasıl oldu merak ediyorum.İnşallah iyileşmiştir.Ateş mateş yoktur inşallah.

Lalecim çok cok geçmiş olsun kuzucuğun iyileşsin çarcabuk ins.peditus bize iyi geldi öksürüğümüz gecti gibi. Bakıcıya da iyi demişsin. Meleklerimiz Allah'a emanet Rabbim onları korusun

cok tesekkur ederim Sibelcim, simdi bakiciyla konustum uyumus bebegim biraz once. sabah ben cikarken uyuyordu gormedi benim gittigimi. uyandiginda bozulmus beni goremeyince butun evi gezmisler beni aramis ya icim eridi aksami iple cekiyorum simdi gidip sarilmak icin. atesi yokmus uyansinda yemegini yedirip ilaclarini iciricem dedi bakici. keyfi yerinde ama yuruduk oyun oynadik falan dedi. Ya sirkenin fazlasi bizlere bile zararken 9 aylik bebege sulandirarakta verilmesi beni cok kizdirdi. cok sukur bisey olmadi ama bir daha da kesinlikle verilmeyecek dedim.
Valla canim eskiden en korktugum sey dogumdu hatta bu yuzden de cocuk isini erteleyip durdum ama ben senelerdir doguruyormusumda haberim yokmus :)) komikti bizim hastane maceramiz hatta bir de benim aclik kriziyle anneleri bogma hayallerim vardi ki o halimi hala soyleyip guluyorlar :) doktor sezaryen ihtimaline karsi yemek yedirmedi bana. bende acliga hic dayanamam. 1 gece oncesinden beri ac kalmis durumdayken ertesi gun oglen odaya refakatci yemegi geldi. benim 2 teyzem ve kayinvalide var. oturdular karsimda hem yemek muhabbeti yapiyorlar hem gelen yemegi bolusuyorlar, "mmmm guzelmis valla, mis gibi kokuyor" tarzinda laflar donmeye basladi. bana da sinir gelmeye basladi. en sonunda aclik basima vurdu ve esime mesaj attim. "gel su kadinlari cikar disari yoksa ben cingar cikaricam" diye. esim kosarak gelmis noldugunu anlamadan. ama odaya girer girmez anladi olayi gulmeye basladi :) 1-2 kurnazlikla hemen hatunlari cikardi disari ve gorumcemle birlikte katilarak girdiler iceri. sonra ben bosaldim tabi basladim soylenmeye. ayiptir gunahtir yaa burda hem acim hem sanci cekiyorum dogurmak uzereyim yapilir mi vs. diye :))
hahaha benim esimde bebegi bakim odasina aldiklarinda birakti beni gitti :)))) evlat farkli tabi hem de kiz cocuk. simdi mesela askim diye hitap ediyor Ece'ye, bana daha bir kere askim dememistir gicik :)

cok tesekkur ederim Mervecim, disten degilmis canim ama ateside fazla yukselmedi kuzumun, bana cekti sanirim benim de cok yukselmez atesim ama azicik atesle hemen yigiliveririm.
aslinda bakicimizi cok seviyorum ama bana sormadan ve bazen benim dediklerimi kaale almadan is yapinca sinirleniyorum. sanki o benim annem ve ben onun dediklerini dinlemek zorundaymisim gibi davraniyor. Ece'ye asik, kendi torunu olsa anca boyle severdi ama iste sonucta kocakari usullerini kullanmamasi gerekir. gorumcemle konustum, onun arkadasi zaten. al karsina ciddi ciddi kirmadan konus anlat nasil davranmasini istedigini sonucta Ece senin cocugun onun degil dedi. Bakalim ilk firsatta konusucam. bugun zaten biraz sut dokmus kedi gibi geldi, dun benim soguk ve sert konusmamdan anladi sanirim.

cok tesekkurler canim, daha once de cocuk bakmis ve kendisinin de 2 cocugu var ama bu sirkeli suyu cocuklara buyukken vermis. benim kizim gibi 9 aylik bebege vermesi cok yanlisti. sukur ki bisey olmadi.

cnm geçmiş olsun muhtemelen diştendir. sirke işini anlamadım hiç de duymamıştım ama bi bildiği vardır elbet.

seninde agri esigin yuksekmis demek ki canim, cok guzel bir dogum hikayesi olmus :)) o bebegin ciktigi anda butun agrilarin gecmesi inanilmaz birsey gercekten. ben epidural olmama ragmen "gollenme" denilen bir sorun oldu ve sadece tek tarafim uyustu. sancilari cektim yani ama onemli degil iyiki de cekmisim :)Allah hepimizin bebislerini bagislasin bizlere :)

Guldencim, Ececik buyume atagi da geciriyor olabilir. yeme isteklerinin artmasi vucutlarinda gelismeler oldugunu gosteriyor genelde. Masallah yesin sifa olsun minnosa :) Dis durumu nedir Ece'nin? uykusuzluk durumlari disten oluyor en cok. hamilelik+dogum sonrasi 8 ay boyunca gece en fazla 2-3 saat uyuyan biri olarak Allah kimseye yasatmasin diyorum :) butun bebislere bol uykulu geceler diliyorum...

aaaaa ama nerde herkes yaaaaa???
Lalecim ;
Ece nin altta 2 dişi var üst damakta bayağı beyazladı muhtemelen üstten 1 diş de gelicek ondan olabilir.Yada yazdığın gibi büyüme atağıda olabilir belki.
Mesaim bitiyor oleyy kızıma gidiyorum.
Yarın görüşürüz kızlar.Öptüm

Guldencim ust disler daha bir zor geliyor hele hele kopek disler kabus oluyor, Ececik dedigin gibi disten zorlaniyordur o zaman. Bir an once kurtulur umarim, disler cikinca oyle bir keyifli oluyorlar ki, insanin icine sokasi geliyor severken :) Bende son 25dak diyorum sonra kizima ucucam :))
Bu arada "Adim Adim Bebek Gelişim Setleri" hakkinda bilginiz var mi? Almayi dusunuyor musunuz? Ben bir ara incelemistim, uyelik yaptigim icin biraz once arayip seti gondermek istediler ama bir de size sorayim dedim. link vermek belki yasaktir diye vermiyorum, google a yukaridaki gibi yazarsaniz cikar.
Hepinizi ve minnoslari opuyorum kizlar

kolaymıydı yani kısa süreli sancı çektim ve hemen doğdu ama ben 9 ay hergün yürüdüm hergün gezddim akşamdan akşama eve girdim :) onun çok faydası oldu. evet inanılmaz bir mücize kafası çıktığı anda bitti herşey..
çabuk ve kolay bir doğum olmuş galiba cnm, doğum sonrası hemen ağrıların dinmesi de mucize gibi, Allah hayırlı uzun ömür versin oğluna..

aminnn cmmm.. evet acı eşiğim baya yüksek 5 cm açılma var ve bende ağrınamına birşey yoktu :)

[/COLOR]

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…