Burası da Biz 2012 Annelerinin Geyik Topiği Olsun

Bizim sütler de köyden geliyor 2haftada bir yoğurt taş gibi oluyor kaymağı da çok oluyor
Pastorize sütler bana da hiç sıcak gelmiyor
Geçen gelen keçi sütüyle muhallebi yapmıştım yemişlerdi o yüzden aoç nin keçi sütünden alıp arada öğünlerini yemedikleri günlerde muhallebi yapayım diyorum
Gerçi keçi sütünde folik asit yokmuş ama haftada 1-2 den bişey olmaz inşallah

kaymağına şeker koyup yedim
ben keçi sütü almıştım daha evvel beğenmedim
ama yerinden alınsa kesin lezzetlidir oda
değişik tatları severim merak ederim ama imkan yok işte
mandıra yok buralarda,yoksa keçi sütü,manda yoğurdu bunları tatmak istiyorum
sueda muhallebi sevmiyor...

Gunaydin kizlaaar, bugun erken geldim :) nasilsiniz bakalim, dun cok yogundum evde ondan giremedim hic. bir de arkadasim geldi ogluyla. Ece ve Emir bir guzel oynadilar bayildim yaaa. ikiz annelerinin ne kdar eglendigini ve yoruldugunu daha iyi anladim :)

Oyyyy yerim sizi yaa cok sekerler :)) Masallah Hilalim ikizlere beyildim yaaa, minciklayabilir miyim elmayra gibiyim
aman babaniz duymasin sssssss :)

Babadan habersiz canlı yayın ikizler
Vera bakmadı ama neyse zaten görmüştünüz onu :)
Eki Görüntüle 692197

tesekkurler kizlar :)) dun sabah gec kalkti kizim, birlikte sarilip uyduk bana kiyak gecti :) sonra kalkip basladim pasta yapmaya. 1 gun once de ise yuruyerek gelmistim spor icin, sonra kadikoy e yine yuruyerek gidip pasta malzemeleri aldim ve yine yuruyerek dondum salak gibi. sol ayak topugum dayanamadi bu kadar yorgunluga ve dunde hep ayakta olunca bugun topallamaya basladim :) neyse pastami yaptim kizlaaaaar :)) bakin bakalim begenicek misiniz :)

Vayyyy gercekten basarmissin sen bu isi cok guzel olmus tebrik ederim

lale gayet güzel olmuş ben çok beğendim...

Canim nice mutlu yillar diliyorum yavrularinizla birlikte...

İlk defa güneşli bir 23 Nisan yaşıyoruz :)
Bu arada benim de eşimin doğumgünü, ikizcikler izin verirse kallavi bir sofra hazırlayacağım. İnşallah öğlen uzun uyurlar

Keci sutune ben bayiliyorum, Ece'ye de eger carrefoura gidersek aoc'nin keci sutunu aliyorum. gecen yaz esimin santiyesinin yakinindaki cag kebabi yapan yere gitmistik, orda bir manda yogurdu yedim hayatim boyunca unutamiycam sanirim. yemeye doyamamistik. simdi bizim markete de geliyormus artik manda yogurdu. arada carrefourdan aldigimiz manda yyogurduyla mayaliyorum yogurdu super oluyor mmmm canim istedi be :)

Merhabalar ben geldim dun esim evdeydi bizde gezdik dolastik sonra anneme gittik aksam gec geldik ugrayamadim buraya simdide evimi bi guzel temizledim yeni bitti isim bebeler uyuyo ama birazdan uyanir. Ayy cok yoruldum havada cok guzek mis gibi tam gezmelik oyuzdende kimsecikler ugramiyo buralara ilknuru merak ederken mervede kayboldu seda da heyy kizlar nerdesiniz

İlk deneme icin cok guzel olmus canim ama ben bisey merak ediyorum su seker hamurundan pastalari nasil kesiyoruz yumusak mi oluyor canim daha oncce hic gormedimde o.dan soruyorum

Lalecim alıntı yapamıyorum zira sayfayı dolduruyor :)))
Bizim ikizler pek oynamıyor genelde eymen kaç vera kovala şeklinde ilişkileri :)
Pastana bayıldımmm işi bırakıp butik pastacılık yapabilirsin
Manda yoğurdu biz de marketten alıyoruz arada bir de manda kaymağı varki aboewww beni benden alır:))

şila pastanın üstü nasıl oldu çatlama falan oldumu?
kreması şekersiz dedin ya bi dahakine sen daha fazla şeker koy canım...

Yok kiz catlamadi normalde benim keklerimin ortasi hep siser tumsek olur he dedim tam alman pastalik olur guzel durur dedim ama bu seferde dumduz kabardi istesem yapamazdim yani bende sasirdim nasil duz kabardi diye tumsek olsun istedimya ondan duz kabarmistir bu firinin benle bi alip veremedigi var galiba

pasta güzel görünüyor, ben marketlerde manda yoğurdu bulamıyordum
demek carrefourda varmış tamam aldırayım ben o zaman,biz pek carrefoura gitmiyoruzda,eşime soruyorum nerde vardır diye
yok mandıralarda oluyor diyor,aoç yide bilmiyordum ben dünyadan haberim yok..
ama markettekiler suni katkılı olmuyormu ben gerçek yoğurt süt istiyorum...
bugün 3 kg yoğurt yaptım
ama kutu süttü benim aldığım keçi sütü su gibiydi,gerçeği daha güzeldir eminim...

Son düzenleme:

Ya ben sut urunlerini hic sevmiyorum keci sutu ve manda sutunude daha once hic denemedim denemekte istemem zaten hele kaymak falan hic sevmem cok mu onyargiliyim ne...

benimkide düzdü,kalıptan çıkarınca çatladı.önce yumuşatmam lazımdı.

Ya ben sut urunlerini hic sevmiyorum keci sutu ve manda sutunude daha once hic denemedim denemekte istemem zaten hele kaymak falan hic sevmem cok mu onyargiliyim ne...

sevmiyor olabilirsin canım neden önyargı olsunki,ineksütü falan peynirdemi yemiyorsun
süt o kadar önemli değilde,peynir ve yoğurt kefir tüketmen lazım...

tesekkur ederim sekerim :) seker hamuru kesiminde sorun yok normal pasta gibi kesiliyor yumusak yani. pastanelerde falan pek olmuyor seker hamurlu pastalar, butik olarak yapiliyor ondan gormemissindir. ben kafayi taktim buna da ondan surekli internette arastiriyorum.
bu yaptigim pastada derdim keki, kremayi tutturmak ve seker hamuruyla kaplayabilmekti. suslemeyle ugrasmadim yani. ilk deneme icin iyi oldu ama :) bugun ise getirdim buyuk bir parca, arkadaslara deneticem. yilbasinda falan burda kutlama yapiliyor belki ben yaparim pastalari hehehehe

İlk deneme icin cok guzel olmus canim ama ben bisey merak ediyorum su seker hamurundan pastalari nasil kesiyoruz yumusak mi oluyor canim daha oncce hic gormedimde o.dan soruyorum

timsah dansi yapiyorlar yani pespese :))) valla zaten pasta isine girmeyi dusunuyorum, el becerisi olduktan sonra herseyi yapabilir insan. hayalgucu de lazim tabi. ismi lazim degil sitede dun geceden beri pastama yorumlar geliyor, cevre edinip ticarete dokucam isi hehe
manda kaymagi yemedim ben yaaaa hemen istiyorum Hilaaaaaaaaaall

carrefourda var canim bulabilirsin, keci yogurdu falanda oluyor ayni reyonda. biz ikisinden de aliyoruz, sut ve sut urunleri manyakligi var bizde. kari-koca yedigimiz peynirin haddi hesabi yok aoç Ataturk Orman Ciftligi oluyor :) kutudaki keci sutleri biseye benzemiyor zaten, kutudaki hicbir sut biseye benzemiyor gerci. ya mandiradan alican ya da en kotu ihtimal sise sut alican. bir keresinde elimden sise kayip dusmustu, saatlerce seramiklerden keci sutunun yagini temizleyememistim. gercek sut onlar

aoç'yi biliyorum hilal dediğinde hemen baktım netten sanırım yeri ankarada
ama neyseki marketlere geliyormuş
bende çok meraklıyım başka tatlara uzun zamandır keçi ve koyun peyniri yiyoruz
keçi koyun manada yoğurtlarını hep istedim ama bulamadım
neyse inşaallah bulup yerim bir an evvel....

Lalecim Beşiktaş'ta kaymakçı pando diye bi yer var istanbulda orada bulabilirsin galiba

Elif bu ar kontrole gitmiyormusunuz ? Biz 1 yaşa kadar gitmicez bizim Dr 11. Ayda keçi sütü verebilirsin demişti bir de senin Dr a sorsan diyorum korkuyorum muhallebisini sevdiler ama vermeye korkuyorum

biz en son kan sayımı vardı o zaman gitmiştik
şu gün gel demedi,ben de sormadım aklıma gelmemiş
bi rahatsızlığı olmazsa götürmem heralde
şimdi aradım ama bizim dra ulaşmak zor canım...
ya bişi olucağını sanmam,benimki yeseydi bende sütle yapıcaktım muhallebiyi ama yemedi
seninkiler kaç aylık,çizelgende yok göremedim...

Son düzenleme:
biz en son kan sayımı vardı o zaman gitmiştik
şu gün gel demedi,ben de sormadım aklıma gelmemiş
bi rahatsızlığı olmazsa götürmem heralde
şimdi aradım ama bizim dra ulaşmak zor canım...

Biz de 9.aydan 1yaşa kadar gitmicez 1yaşında da yazlıkta olucaz Allah izin verirse, artık orada sağlık ocağında yaptırırız aşıları inşallah

Annelerimiz bizi inek sütlü unlu mama ile büyütmüş ama işte 1yaşa kadar yasak diyolarya
Gerçi formül mamalar için de iyi şeyler söylenmiyor ya neyse...
İkizler 10 ay 2günlük

Biz de 9.aydan 1yaşa kadar gitmicez 1yaşında da yazlıkta olucaz Allah izin verirse, artık orada sağlık ocağında yaptırırız aşıları inşallah

artık 10 aylık oldular bişi olmaz,drun 11. ayda ver demiş
1 aydan sorun olmaz,eskiden hep sütle büyümüşüz,meraklanma..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…