Bunlar da benim yaptm taklar

yapımıda çok basit. 3 tip boncuk kullandım.beyazlar incidir. net görünmeyen kısım, şeffaf cam rengi kum boncuktur. önce üst kısmı dizdim.
4 şeffaf kum boncuk, 1 küçük inci, 4 şeffaf kum boncuk, 1 küçük inci, 1 şeffaf kum boncuk, 1 iri inci, 1 şeffaf kum boncuk, 1 küçük inci ve 4 şeffaf kum boncuk şeklinde dizdim.
diğer dizilim şekilleri takı ve şemalarımda var. hep şeffaf kum boncuklar 4 tane oluyor. iri incilerde araya yine birer tane şeffaf kum boncuk ekledim. yapımı çok basit. yalnız boyunda çok şık duruyor. denemenizi tavsiye ederim.

cok seker olmuslar ellerine saglik valla,buda süper bi yetenek isi aslinda,denemedim ama denemekte fayda var aslinda,sabir istiyo demiiiiiii?hani öyleyse o bende maalesef yokta :)

cok seker olmuslar ellerine saglik valla,buda süper bi yetenek isi aslinda,denemedim ama denemekte fayda var aslinda,sabir istiyo demiiiiiii?hani öyleyse o bende maalesef yokta :)

örgü filan örüyorsanız, ondan daha kolay diyebilirim. yalnız ufak oldukları için gözünüz iyi görmeli. ben biraz zorlanıyorum da. bir kolyeyi oturdum mu 3 saat içinde bitirebiliyorum. tabii zorluk derecesi önemli. güzel ve zevkli bir uğraştır.

canim örgüde ters düz örebilirim hani motifsiz falan:) danteldede zincir cekmeyi biliyorum sadece...anneme cekmemisim,ama annemde ögrenmem taraflisi degildi cünkü kendisi boyun fitigi oldu,gözleri bozuldu ve üsteli ördükleri seyleri ne kendisi kullandi nede simdi ben kullaniyorum...o yüzden ögrenme bosu bosuna demisti ama keske en azindan minik minik ögrenseydim:))

benim annemde öğretmemişti. ancak evlendikten sonra mecburen örgü ördüm. çocuklara tabii. şimdi çocuklar yuvadan uçtular. boş zamanımda çok oluyor. boyun fıtığı dersen oda var. bende yormadan uğraşacak meşgale aradım. bunlar çok hoşuma gitti. yaptıkçada zevk duydum. hele kızım gelip anne bunlar harika demesi, beni daha çok şevke getirdi. birde baktım ki bu bende hobi olmuş. yaptıkça yapasım geliyor. resmen tiryaki gibiyim.

ellerinize sağlık baya ince işler hakikaten gözler iyi görmeli bu yaşta artık bana göre değil

ellerinize sağlık baya ince işler hakikaten gözler iyi görmeli bu yaşta artık bana göre değil

canım ben 55 yaşındayım. tabii yaşa bağlı olarakta gözlerde problem var. profilinden gördüğüm kadarıyla benden küçüksün. göz fazla yorulmuyor, inan bana. nasıl örgü veya tığ işi yapıyorsanız bu da öyle.:asigim:a.s.

Ellerine sağlık hepsi de şık ve güzel olmuş. demek ki gözler bozuk olmasa daha kim bilir neler yapacaksın. benim de göz bozukluğu fazla derecede ama dayanamıyor örgülere devam ediyorum

hepsi çok harika sen istersen daha ne harikalar yaratırsın sende cevher var değerlendir.

ellerinize sağlık güzel olmuş sabır işi ince işleri yapmayı sevmem ben şimdi örgü örüyorum.

hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim. aslında kolye takamıyorum. ama yapmak hoşuma gidiyor. bunlar gördüğünüz ufak örneklerim. artık sayısını bende karıştırıyorum. evdeki çalışma odam sergi sarayına döndü resmen. fotoğraf makinam olmadığı için ancak bu kadarının resmini koyabildim.

olsun biz devamını bekliyoruz kolay gelsin.gözlerini yormadan yavaş yavaş yap lady

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…