Bulduğum hasta kediye nasıl yardımcı olabilirim ?

Olur mu cnm aşk olsun ne demek üzüntüden çok sevindim senin gibi iyi yürekli,hayvansever bi arkadaşla muhabbet ettiğim ve kediciğin emin ellerde olduğunu bildiğim için..

vakit kaybetmeden veterinere götürün arkadaşım..
belki tedaviyle iyileşebilir pisi..

kolay gelsin..

Olur mu cnm aşk olsun ne demek üzüntüden çok sevindim senin gibi iyi yürekli,hayvansever bi arkadaşla muhabbet ettiğim ve kediciğin emin ellerde olduğunu bildiğim için..

inan bana bende çok mutlu oldum bu konuya gösterdiğin ilgiden dolayı ve senin gibi bir insanı tanıdığım için....olumunekankayizsmile

haftalar önce bi sitede ilan görmüştüm, yavru kedi ama hangi şerefsiz ne yaptıysa hayvancağızın kafasının yarısı içeri göçüktü bakamadım bile. inşallah yaşıyodur birisi bakıyodur ona.. sizinkinin de dayak yediğini okuyunca içim hopladı aynı şey mi diye, Allahtan gördüğüm kadarıyla durumu gayet iyi. inşallah iyileşir size de alışır. bu zamana kadar muhabbet kuşundan başka bişey beslemediğim için yardımcı olamayacağım, üzgünüm.

a.s. sana ve pisimize...

oyyy teşekkür ederiz ablasıı:1hug:

dün kedi kumu aldık koyduk balkona...yer yaptık düzgün...klübe gibi kutudan..kutunun dışına kenara kumu koyduk....sanırım sahurdan sonra sabah fln kuma yapmış çişini yemeğinide yiyo...ah bide şu korkuyu atabilse üzerinden

ilgi göstermen yeter canım...yerimseniben

Allah nası biliyorsa öyle yapsın bu insanları yaa...

tesadüf bir kediye ya da köpeğe zarar verirken suç üstü yapsam var ya yemin ederim parçalarım o kişiyi....gözüm döner...hiç bi canlıya zarar verilmez evet ama bazı insanlar hak ediyorkötükedihüso

hayvanlara işkence yapanlar,tecavüzcüler vs...

off yaa hayvanlara zarar verenleri duyduğumda insanlığımdan utanıyorum... ama malesef ki küçüğünden büyüğüne hayvanlara yapılan eziyet anlatmakla bitmez.
çok şükür ki pisicik size denk gelmiş. yoksa acı içinde ölecekti belki de. Allah sizin ve siz gibi insanların tüm işlerini rast getirsin inşallah.

kedinin sağır olduğunu düşündüğünü yazmışsın. bizim de 3 yaşında bir pisimiz var ve sağır. annemin teyzesi bulmuş sokakta, minicikti ve baksa baksa patiska bakar demişler ve bahçeye almışlar. sanırım diğer hayvanlar tarafından inanılmaz hırpalanmıştı çok korkaktı o da ve çok kısa sürede alıştı bize. sağırlığı da inan neredeyse farkedilmiyor. diğer duyuları ve algıları o kadar güçlü ki biz bile unutuyoruz çoğunlukla sağır olduğunu.
eminim Tarçın da size kısa sürede alışacaktır ve ondan sonra kucağınızda mırlaması yok mu herşeye değer :)

amiiin canım teşekkürler...ne güzel dualar ediyorsunuz

veterinerede söyledim kulakları duymuyor sanırım diye ama adam size alışık olmadığındandır dedi ne alakaysafisfisfis

evet dışarda olsa kesin ölürdü...annenin teyzesinden de Allah razı olsun,onlarda bi kediye sahip çıkmış ne güzel...

şimdilik üstüne gitmiyoruz tarçının...arada sevme denemeleri yapıyoruz ama ilerleme yok şimdilik...kış gelince ne yapıcaz onu bilmiyorum...şimdi havalar güzel balkonda duruyor....

evdede köpeğimiz var eve alamıyoruzboshayallersmile

Ahh cnmm kumuna mı yaptı demek cişini yerim ben onu yaa gelişmelerden haberdar edersin cnm bizi

canım biz de veterinerimize kualklarının duymadığını söylediğimizde bebek kediler bazen tepki vermez, işine gelince cevap verir falan demişti. karar vermeden önce biraz büyüsün demişti... belki böyle bişey kastetmiştir...
kışa kadar köpecikle alışırlar belki birbirlerine. hele bi size alışsın da. sonra minik minik tanıştırırsınız, kedi problem çıkarmazsa genelde iyi dost oluyorlar...

Ahh cnmm kumuna mı yaptı demek cişini yerim ben onu yaa gelişmelerden haberdar edersin cnm bizi

edicem cnm..kaydirigubbakcemile5

bugün mesela yemek koyduk ben varım diye yemedi sonra ben balkon duvarının arkasına saklandım bakayım yiycekmi diye..ben gidince biraz sonra kafayı uzattı tabağa doğru başladı yemeyesırnaşık şey yiyo yiyo sonra durup kapıya doğru bakıyo,ben o bakınca geri çekiliyorum bakıyo kimse yok devam ediyo yemeyedelikafadulden

ama baya güzel yedi maşallah....kafa sallanıyo tabi yine yerken ama ilk günlerdeki gibi değil...toparlanıyor sanki biraz..

hımm olabilir canım anladım....

ama şöylede bişey var evde bakabileceğimizi sanmıyorum...hayvan bakmak çok büyük sorumluluk,maddi manevi....aşısıydı,mamasıydı fln..biz 11 yıldır köpek bakıyoruz evde...inan ona zor yetişiyoruz....sanırım biraz iyileşince apartmanın önünde bahçe var oraya koyucaz....orda bi sürü kedi var zaten,onlarada biz bakıyoruz.....

yeterki kendi kendine durabilecek duruma gelsin....:Saruboceq:

Çok korkmuş zavallım ya kendini toparlasında cnm dediğin gibi bahçeye bırakırsınız.Evde bi canlıya bakma hakikaten zor oluyor sorumluluk istiyor neticede bende az önce yavrularıma salatalarını yaptım verdim mamalarını alıyosun sürekli balkonu yıkayıp temziliyosun falan zor oluyo en önemliside ama en zevklisi aynı zamanda onunla ilgilenip sevmen gerekiyor.Ben balkona çıktığım zaman hepsi önüme koşuyor oyunlar yapıyor.Topicimi çok minikken almıştım bana öle alışmıştı ki büyüdüğünde bile kucağıma atlardı yere oturduğum zaman:)Ne kdr hisli oluyorlar ya insanlardan bile daha hisliler ve tabi ki daha vefakar...

oyyy o tavşanlarda çok tatlı olur yaaa...sevesim geldi bak şimdiiopuyorumnanaktan

ahh ahh bilmezmiyim o hislerini onlarınn...benim köpişimde öyle...:))

hislerini yirim onlarınnŞeniz

dün gece çok kötü yağmur yağdı....sabah 8 de annem bi bakmış kutu ıslanmış üstünde kilim vardı kilim ıslanmış kutu çökmüş:S

yağmur yağacağını biliyorduk o yüzden eski bi masa vardı onu ters çevirip balkon mermeriyle yan taraftaki çiçekliğin arasına sıkıştırmıştık çatı gibi olmuştu ama yinede su gelmiş rüzgardan dolayı..tarçın ıslanmamış gerçi...

birde bugün ilk defa kutudan çıktı:) bi ara annem bi bakmış kutuda yok nerdeki bu falan derken arkasına dönünce görmüş ,balkonun diğer ucunda eski bi ayakkabılık vardı onun rafına çıkmış oturuyor bizimki:)) bi süre orda oturdu sonra yine kutusuna geçmiş...biraz ayaklanmaya başladı yani.....gamyoncuiremsu

ha bu arada hep bize denk geliyor galiba,,bi tane daha yavru kedi bulduk yağmurdan sırılsıklam olmuş yere yapışmış halde....ama bu tarçından çok çok küçük,yeni doğmuşşş.....onuda öteki balkona aldıkkaydirigubbakcemile3 annesi yok meydanda...biraz büyüsün onuda bahçeye bırakırız....anam ev hayvanat bahçesine döndü...bi köpek 2 kedisempatiksalakcinni

Harikasınız ya:lepi: Şu mübarek günlerde nası sevaba giriyosun cnm vallahi annenin ellerinden seni de yanaklarından kocaamannnn öpüyorum..Helal olsun size..Bana da denk gelse bende bırakmazdım inan hemen alırdım eve.Kıyamam ya o Tarçından da küçükmüş yalnız varya sizin köpeğe bi denk gelse sizin kdr misafirperver olur mu orası muamma böle yaklaşır artık pisileresempatiksalakcinni ee yeni pisiciğimizin ismi ne İstersen bende sana bi yavru tavşi göndereyim tam olsun curcunakaydirigubbakcemile3

kaydirigubbakcemile3kaydirigubbakcemile3 gönder canım gönder bi tavşimiz eksik zatikaydirigubbakcemile3

canım o kedi ishal olmuş yaa...anaam bugün bi bakarımki poposu mok içinde yeşil yeşil:kedi: ay bişide yemiyo öle..çoook küçükk annesini emmesi lazım ama anne yok ortadaboshayallersmile süt veriyoruz içemiyo zaar...peynir falan didikledi biraz işte

kapkarada bişi-tatlicadiarzu- zeytin koyduk onunda adını...

bizim köpiş gördü bugün zeytini hırrrr yapıyor zillisempatiksalakcinni kızıyorum kovuyorum bende yaklaşmasın diye mecbur ama bu seferde kıskanacak bunları,onun psikolojisi bozulcak...çok kıskançtır çünkü

bu arada teşekkür ettim kendim ve annemin adına,güzel sözlerin içina.s.

Şu saatte beni güldürdün ya ne diim:)Demek ishal kedicikimiz kıyamam ya aman köpüşü daha çok sev mazallah nolur nolmaz.Bu arada Tarçın nası cnm?

siz gerçekten şahanesiniz... anneniz de siz de. alkisalkisalkis

cnm yaaaa adı da Tarçın mı ne güzel umarım çabucak iyileşir. Senin gibi iyi bakan birini bulmuş iyileşmez mi yaa yavrucuk...

Kızlar ben de bir saat önce bahçemizde yavru bir kedi buldum. Bir saattir sesi geliyordu zaten nerede olduğunu göremiyordum ama. Komşumuz dedi burada bir kedi var diye, aldım geldim hemen eve.

Daha çok küçük gözlerini yeni yeni açıyor annesi bırakmış gitmiş heralde sabahtan beri miyavlıyormuş. Zar zor şırıngayla süt verdim bir de toprak çamur olmuş hep üstü onları temizledim sütünü içirdikten sonra çişini de yaptırdım (internette okudum süt içitdikten sonra mutlaka çişini de yaptırmak gerekirmiş) şimdi de peluş bir örtüye ardım mışıl mışıl uyuyor.

Sarı bi kedi bu da ben de Tarçın koyucam adını!!! Ölür mü diye çok korkuyorum kızlar çok küçük daha yaaa ((

Bana vermeniz gereken bir bilgi var mı neler yapmam gerektiği hakkında?

Teşekkürler şimddien:sinifsinif:

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…