Bulaşık makinesine çamaşır suyu ?

Linaduru39

Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
16 Ocak 2024
189
44
28
Kızlar annem bizde 37 haftalık hamileyim annem bulaşık makinesine camasir suyu döküyor bunun bir zararı var mı ? Korkuyorum açıkçası dökme demiştim ama dışarı çıkıp geldim sanırım yine dökmüş bisey olur mu ?

Tabii ki var, deterjan kokusu bile kalırken o çamaşır suyu her şeye siniyordur tek durulamayla geçmesi imkansız. Annenizin canınıza kastı var herhalde

Kızlar annem bizde 37 haftalık hamileyim annem bulaşık makinesine camasir suyu döküyor bunun bir zararı var mı ? Korkuyorum açıkçası dökme demiştim ama dışarı çıkıp geldim sanırım yine dökmüş bisey olur mu ?
Annene zararlı olduğunu insanların zehirlendiğini kanser yaptığını falan söyle korkut biraz

Bende döküyorum kokuyu alsın diye :KK43:

Hamile misiniz peki hamileyken yapıyor muydunuz yani
Bende hamilelik yok sadece yumurta vs kokulu yemeklerden sonra döküyorum ama bulasıklarda da kullanıldığını biliyorum. üstünde etiketlerde yazıyor senin durumun farklı tabi

Tekrar durulama yaptırın, çok zararlı bu yaptığı annenizin defalarca durulamakla dahi gitmiyor çamaşır suyu. Onun yerine limon falan koysun yıkarken.

Bende hamilelik yok sadece yumurta vs kokulu yemeklerden sonra döküyorum ama bulasıklarda da kullanıldığını biliyorum. üstünde etiketlerde yazıyor senin durumun farklı tabi
Yumurta kokusundan ben de aşırı tiksiniyorum, yumurta kokusu olan kap kacak ne varsa deterjan ve soğuk su ile durulayın makineye atmadan önce bu şekilde koku kalmaz.

Çamaşır suyunu tam olarak Durulamak kalıntısı o tamamen yok etmek için çok suya ihtiyaç duyulduğunu kolay kolay arınmadığını okumuştum. Bardak kaşık çatal vb direkt ağzınızla temas ediyorsunuz sonuçta. Ya ikinci bi durulama yapmadan kullanmayın ya da direkt çamaşır suyu hiç kullanmayın derim. Lavabo wc temizliği için kokuyu soluma ak şartıyla neyse ama ama bulaşık makinesinde hiç tavsiye etmem

X