bu yaşadıklarım normal mi ?

beyazbere

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
22 Ekim 2017
122
49
28
Merhaba arkadaşlar. Bir önceki konumu okuyanlar bilir hamile olduğumu ve eşimle dışarı çıkma alışkanlığı yuzunden yaşadığımz sorunları.. Şuan 31 haftalık hamileyim. Hamilelikten mi bilmiyorum aşırı mutsuz, aşırı amaçsız ve boş hissediyorum kendimi. Surekli ağlamak istiyorum. Hiçbirşeyden zevk almıyorum. Hava bozukken dışarı bakıp hava açsada çıksam diyorum hava açtığı zamanda kendimi dışarı atamıyorum. Çıkasım gelmiyor. Evim merkeze çok yakın elimin altında birçok mağaza var ama hiç cazip gelmiyor ki normalde gezmeyi alışverişi çok seven biriyim. Surekli sıkılıyorum. Eşimin bekarken yaptığı bazı hataları öğrendim. Aklım surekli onlarla meşgul. Kafamdan bir turlu atamıyorum. Ya tekrar yaparsa, ya yapmak isterse.. Kendime yediremiyorum. Doğumdan sonrası için büyük korkularım var. Yanımda olacak mı bana destek olacak mı ? Hamileliğin oyle sıkıntılı stresli geçtiki lohusalıkta aynı olursa ruhsal olarak bende kalıcı etkileri olacağını düşünüyorum. Bebeğime odaklanamamaktan onunla ilgilenememekten sıkıntımı stresimi onada yansıtmaktan korkuyorum. Eşimle ilgili olan konularda gerçekten paranoya derecesine geldim artık. Elimde değil ve bunun kendime her geçen gün daha da zarar verdiğinin farkındayım.. Hamileliğinde aynı durumu yaşayanlarınız var mı ? Yada doğum sonrası eşlerinizin size tavırları yaklaşımları nasıldı? Boyle dusunceleri olanlar varsada doğumdan sonra geçti mi yoksa devam mı etti ? Yardımcı olursanız çok sevinirim..

yaşadığın hayata adapte olamıyorsun
adapte olmak için çokta geçerli bir sebebinde var annesin
bebeğin mutsuz bir annesi olsun istemez
hem kim isterki
ilerde mutlu bir evladının olması istiyor isen
hayatındaki olumsuzluklara değil olumlulara odaklan

eşinizin ne gibi bir hatasını öğrendiniz k bekarken olan? hala kafaya takacak kadar?
Telefonunda kuzeni ve bir kadınla club tarzı bi yerde resimlerini gordum. Kadın anlarsınız ortam kadını.. Onlerinde de viskileri.. Resmi gördüğüm an beynmden vurulmuşa döndüm. Başka alkollü resimlerini de gördüm. Bekarken hızlı yaşadım demişti ama bu kadarını hiç beklemiyordum. Ne ona ne kendime yakıştırıp yediremiyorum.. Ve o resim, o kadın, o ortam asla gozumun onunden gitmiyor. Gece gündüz uykuda uyanıkken surekli aklımda..

Telefonunda kuzeni ve bir kadınla club tarzı bi yerde resimlerini gordum. Kadın anlarsınız ortam kadını.. Onlerinde de viskileri.. Resmi gördüğüm an beynmden vurulmuşa döndüm. Başka alkollü resimlerini de gördüm. Bekarken hızlı yaşadım demişti ama bu kadarını hiç beklemiyordum. Ne ona ne kendime yakıştırıp yediremiyorum.. Ve o resim, o kadın, o ortam asla gozumun onunden gitmiyor. Gece gündüz uykuda uyanıkken surekli aklımda..

Sizinle birlikteyken mi yani onu anlamadım şu an ?

Şu an 34. haftadayım ve iki hafta önce tam olarak anlattığınız gibiydim. Eşim a dese ağlıyordum. Hayat enerjim çekilmiş gibi hissediyordum ve boş boş amaçsızca yaşadığımı düşünüyordum. Sanırım bu durum tamamen hormonlarla alakalı bir şey. Çok şükür ben atlattım ve şu an sadece heyecanlıyım. Sizde canınızı sıkmayın, eğer ağlamak istiyorsanız ağlayın rahatlayın. Geçmişte olanları geçmişte bırakın boşa düşünüp üzülmeyin ve unutmayın bunlar hep hormonlardan. Inşallah kısa sürede atlatır sadece bebeğinize ve kendinize konsantre olursunuz.

Bu mudur yani? Hayatı ve evliliği kendinize zehir etmeyin. Hamilelik depresyonu yaşıyorsunuz biraz pozitif olmaya çabalayın

Şu an 34. haftadayım ve iki hafta önce tam olarak anlattığınız gibiydim. Eşim a dese ağlıyordum. Hayat enerjim çekilmiş gibi hissediyordum ve boş boş amaçsızca yaşadığımı düşünüyordum. Sanırım bu durum tamamen hormonlarla alakalı bir şey. Çok şükür ben atlattım ve şu an sadece heyecanlıyım. Sizde canınızı sıkmayın, eğer ağlamak istiyorsanız ağlayın rahatlayın. Geçmişte olanları geçmişte bırakın boşa düşünüp üzülmeyin ve unutmayın bunlar hep hormonlardan. Inşallah kısa sürede atlatır sadece bebeğinize ve kendinize konsantre olursunuz.
Ahh :KK43: inşallah dediğiniz gibi olur.. Bende 2 hafta sonra geriye bakıp sadece hormonlardanmış diyebilirim.. Sizin adınıza çok sevindim gerçekten.

Ahh :KK43: inşallah dediğiniz gibi olur.. Bende 2 hafta sonra geriye bakıp sadece hormonlardanmış diyebilirim.. Sizin adınıza çok sevindim gerçekten.
Ben şu an gülüyorum sadece. Çünkü o halime eşim de çok şaşırıyordu. Aklınıza gelebilecek herşeye ağlıyordum iki çift laf edemiyorduk. Evde buz gibi bir hava vardı. Sonra kendi kendine geçti çok şükür. Sizde çok düşünmemeye çalışın gececektir. Bol bol duş alın bana çok iyi gelmişti. Bir de hava alın, çıkın yürüyün daha çabuk toparlarsınız. Şu an benim gibi evdeyseniz neye, kime saracağınızı şaşırmış olabilirsiniz:halay:

E neden bunu düşünüp üzülüyorsunuz? Ne var bunda bir club a gitmiş ve eğlenmiş, bu normal bir şey. Hormonlar size normal değil diyor. Hem bu üzüntüden bebekte etkileniyor boş yere kendinizi ve onu üzmeyin.
Tekrar aynı şeyi yapmasından korkuyorum. Eğlenmiş evet ama bir kadınla eğlenmiş. Kadınla ciddi bir ilişkisi yok biliyorum. Tekrar aynı şeyi yapsa benim nerden haberim olacak. Akşam dışarı çıktığında sanki bana dediği yerden farklı biryere gidiyormuş gibi geliyor. Annene kalmaya gitmiştim bir keresinde. Gece dışarı çıkmış kuzenleriyle, ama benim haberim yok. Telefonundan mesajlarıda silmiş çıktığına dair. Ben sonradan öğrendim ve bana onuda mı oğrendin diyor. Benden saklıyor. Gecenin ikisinde Ortaköyde ne yapılır ki ? Eğlenmekten başka. Ve ben ona sorduğumda akşam üzeri çıktık diyor hala. Bu olaydan sonra annemede kalmya gidemiyorum. Sanki ben orda kalınca arkamdan kotu birşey yapacak gibi geliyor. Bu guvensizliği o oluşturdu bende. Çok kotu Bi his anlatamıyorum belki ama :KK43:

Ben şu an gülüyorum sadece. Çünkü o halime eşim de çok şaşırıyordu. Aklınıza gelebilecek herşeye ağlıyordum iki çift laf edemiyorduk. Evde buz gibi bir hava vardı. Sonra kendi kendine geçti çok şükür. Sizde çok düşünmemeye çalışın gececektir. Bol bol duş alın bana çok iyi gelmişti. Bir de hava alın, çıkın yürüyün daha çabuk toparlarsınız. Şu an benim gibi evdeyseniz neye, kime saracağınızı şaşırmış olabilirsiniz:halay:
Evet kesinlikle.. Dediğim gibi evden çıkasım gelmiyor. Akşam geldiğinde de büyük ihtimal ona saracağım :KK43:

Tekrar aynı şeyi yapmasından korkuyorum. Eğlenmiş evet ama bir kadınla eğlenmiş. Kadınla ciddi bir ilişkisi yok biliyorum. Tekrar aynı şeyi yapsa benim nerden haberim olacak. Akşam dışarı çıktığında sanki bana dediği yerden farklı biryere gidiyormuş gibi geliyor. Annene kalmaya gitmiştim bir keresinde. Gece dışarı çıkmış kuzenleriyle, ama benim haberim yok. Telefonundan mesajlarıda silmiş çıktığına dair. Ben sonradan öğrendim ve bana onuda mı oğrendin diyor. Benden saklıyor. Gecenin ikisinde Ortaköyde ne yapılır ki ? Eğlenmekten başka. Ve ben ona sorduğumda akşam üzeri çıktık diyor hala. Bu olaydan sonra annemede kalmya gidemiyorum. Sanki ben orda kalınca arkamdan kotu birşey yapacak gibi geliyor. Bu guvensizliği o oluşturdu bende. Çok kotu Bi his anlatamıyorum belki ama :KK43:
Yani evet bu yalan olmamış belki kızacaksınız diye sakladı ama keşke söyleseymiş. Güvensizlik oluşturmuş durduk yere. Ama şöyle düşünün sonuçta daha önceki olay siz yokken yaşanmış ve siz varken böyle bir girişimi olmamış. O yüzden çok düşünmeyin ama ipin ucunu da bırakmayın her zaman kontrol altında tutmak iyidir .

Bence bu kadar büyütmeyin o zaman.Sizinle birlikte değilmiş,aldatma durumu falan yok yani.
Düşünce olarak bazı konularda ayrı olabilirsiniz ama bu sizi aldatacağı anlamına gelmiyor.Rahat olun biraz,bebeğinize odaklanın.
Benim gözümde çok farklı bi insandı. Yani karı kız hayatını yakıştıracağım bi insan değildi. Şimdi arkamdan surekli yapıyor ve benden saklıyor gibi geliyor. Ona çok fazla güveniyordum belkide o yüzden bu kadar sarstı bu olay beni

:silah: ne kadarda abartmissin ya

Yani evet bu yalan olmamış belki kızacaksınız diye sakladı ama keşke söyleseymiş. Güvensizlik oluşturmuş durduk yere. Ama şöyle düşünün sonuçta daha önceki olay siz yokken yaşanmış ve siz varken böyle bir girişimi olmamış. O yüzden çok düşünmeyin ama ipin ucunu da bırakmayın her zaman kontrol altında tutmak iyidir .
Umarım bu donem çabuk geçer yoksa geçmişi yuzunden aramız fazlasıyla açılacak.. Güvensizlikte cabası

X