Bu soruları yanıtlayında görelim :)))

Gxoxzek

içindeki öküze ohaa de
Kayıtlı Üye
6 Nisan 2008
3.474
7
43
Yüzmek zayıflatıyorsa balinalar nerede yanlış yapıyorlar?

Süper yapıştırıcı herşeyi yapıştırdığı halde niçin içinde bulunduğu tüpün iç çıdarlarını yapıştırmamaktadır?

Niçin yanlış çevrilen telefon numarası hiçbir zaman meşgul çalmaz?

Niçin falcıya gitmeden evvel randevu almak gereklidir? Geleceğimizi bilemez mi?

Eğer bugün hava sıcaklığı 0 derece ise ve yarın iki kat daha soğuk olacaksa, yarın hava kaç derece olacaktır?

Niçin "tek heceli" kelimesini diyebilmek için dört hece kullanmaktayız?

Neden insanlar gökyüzünde 400 Milyon yıldız var denildiğinde inandıkları halde, yeni boyalı yazan yüzeyi elleriyle yoklarlar?

Niçin limonlu gazozların içerisinde bir sürü suni tatlandırıcı varken bulaşık deterjanında gerçek limon suyu kullanılmaktadır?

Işık 300.000 km/sn hızla yayıldıgına göre karanlık hangi hızla çökmektedir?

Işık hızında giden bir arabada oturduğumuzu varsayarsak, farları yakınca ne olur?

Niçin fare kokulu kedi maması yok?

Teflona hiçbir sey yapışmadığı halde teflon tavaya nasıl yapışmıştır?

Niçin uçaklarda paraşüt yerine can yeleği vardır? Eğer uçağın karakutusu kaza anında parçalanmıyorsa neden bütün uçak bu kutunun üretildiği maddeden yapılmamaktadır?

Bunların tamamını akılcı bir şekilde cevaplayabilen kaç deli vardır?:uhm::jeyyar:

uff sorulara bak aman yaa:roflol:
nerden buluyosunşakkıdı
efem şimcik cevap vereyim:icecream:
sen sorasın diye:jeyyar:

Ya valla bayağı kazık sorular bu soruları üniversite sınavında sorsalar her yer lise mezunu kaynar........

:roflol:
Çok güzel sorularmış!!
Sanırım bir kısımını cevaplayabilirim!!laelaelaelaelae

Niçin uçaklarda paraşüt yerine can yeleği vardır? Eğer uçağın karakutusu kaza anında parçalanmıyorsa neden bütün uçak bu kutunun üretildiği maddeden yapılmamaktadır?
:roflol::roflol:
o yeleklerde annemin örgü yeleği gibi ölürken üşümemek içinmi acepdelikafadulden

balina çok komikti gerçekten neden zayıflayamıyo çünküü ağır ağır yüzüyor:roflol::roflol::roflol::roflol::roflol:

ya çalışamadım elektriklerimiz kesikti ......

hepsinin cevabını biliyorum ama sizi sınamak için şimdi vermiycimmmmmm cevaplarıı:icecream:

Süper yapıştırıcı herşeyi yapıştırdığı halde niçin içinde bulunduğu tüpün iç çıdarlarını yapıştırmamaktadır?
cunku ıcınde hava yoktur,havayla temas ettıgı an yapıstırıcı ozellıgını gosterırı agzı acık kaldıgında ıcıde kurur.

kedıler fare yemezler,yalnızca erkek kedıler dısı kedılere kendılerını gostermek ıcın farelerı yakalar ve olduruler bu yuzden .

ucaklar rotalarını denız ustlerınden yaparlar,yanı bır ucak duserse eger ıstısna tasa duser rotaları denız ustundendır eger ucak duserse ınsanlar can yelegı gıyıp denızedusmeyı bekler.ayrıca parasıt takmak ıcın egıtım almak gerekır.herkes parasut kullanamaz artı dusen ucaktan zaten parasutle atlanılamaz.geleım kara kutu olayına eger ucak kara kutudan olsaydı roket gıbı bısey olurdu ucak fıyatları maxımum yukselırdı =)
kızlar cevap verebıldıgım ılk aklıma gelen bunlar =))

400 milyon tane yıldıza inandığımız halde boyalı yere neden inanmıyoruz yokluyoruz?ewet çok güzel :uhm:

yanitlariz yavrimşakkıdı

balinalarda bölgesel yaglanma var bastan kuyruga. acik karin egzersizleri de yapmalri lazim
yapisdirinca tüpde barnak izi cikar
karsi taraf telefon edilegini bildigi icin konusmasini kisa tutuyo (bknz. sekil 1a -tatlicadiarzu-)
nan falci randevulari karisdirmasin diye ( emme cahilsinnaniknanik)
Eğer bugün hava sıcaklığı 0 derece ise ve yarın iki kat daha soğuk olacaksa, yarın hava kaç derece olacaktır?
[Bcahal bunu bile bilmeyon -8 tabi:dilcikar:
türce cok zengin dil, birak da o gadar havasini bassin:dilcikar:[
Neden insanlar gökyüzünde 400 Milyon yıldız var denildiğinde inandıkları halde, yeni boyalı yazan yüzeyi elleriyle yoklarlar?
ule essah mi diye saglamasini yapiyo:lepi:
Niçin limonlu gazozların içerisinde bir sürü suni tatlandırıcı varken bulaşık deterjanında gerçek limon suyu kullanılmaktadır?
tabak canak sismanlamasin diye
karanlik hizinda olabili
Işık hızında giden bir arabada oturduğumuzu varsayarsak, farları yakınca ne olur?
önümüzü görürüz nolcek,
kac saattir karanlikda gidiyon-tatlicadiarzu-

bütün kedi mamalarini denemis gibi konusuyonsositososito
deyenlerin yalancisiyim capon yapisciriyla yapisdirtdiriyolamis
Niçin uçaklarda paraşüt yerine can yeleği vardır? Eğer uçağın karakutusu kaza anında parçalanmıyorsa neden bütün uçak bu kutunun üretildiği maddeden yapılmamaktadır? adi üstünde can yele bize can vercek,
parasüt canla cagrisim bile yapmiyo bikerem.
kara kutu meselesine gelince,
anca ellerinde karakutu yapmaya yetecek kadar malzeme varmis,

Bunların tamamını akılcı bir şekilde cevaplayabilen kaç deli vardır?

teessüf ederem gülo ben akilliyamlaelaelaelaelae
not: kara yazila kendini akilli sanana cuvabimdir
:roflol:

Son düzenleme:
laa süfüü delisii şimdi senn bunnarıı cevaplamak içinn 574353246876646 saatt bekledinmii düşündünmüü

onlar şişman değilki kemikleri iri,kaydirigubbakcemile3

çünkü tüpün içi birbirine değmiyorki:mymeka:

yooo çalar benim başıma bi kaç kez geldi arıyorum arıyorum meşgul ,sonra cepten aradım
- melek ev teli meşgul dedim
-oda yooo dedi
bi baktım aaaa yanlış numara çevirmişim

bilirde biz saygıdan ,kibarlıktan önceden haber veriyoruzsırnaşık şey

2x0 yani duble 0 derece

:1shok::1shok:

ama o yeniyi yazalı ne kadar olmuş onu anlayabilmek için elleriyle yokluyorlardelikafadulden

çünkü insanların elleri midelerinden daha değerlidir,midemizi kimse görmezken ellerimiz hep ortalıkta:jeyyar:

300.000 km/sn hızı ilede karanlık çökernaniknanik

devede kulak kalır:jeyyar:

bence kedi mamaları zaten ölü fare gibi kokuyorcokacimcoookbu smileys kediler içindi

teflon tavaya yapışmadı tava teflondan yapıldı-tatlicadiarzu-

Niçin uçaklarda paraşüt yerine can yeleği vardır?
öylemiiiiiiiiiiiiii:1shok::1shok::1shok:

Eğer uçağın karakutusu kaza anında parçalanmıyorsa neden bütün uçak bu kutunun üretildiği maddeden yapılmamaktadır?
uçak mühendisleri bizim kadar zekü değül kanımca:roflol:

ben ve 1kaç kişi:eek::uhm::jeyyar:
[/QUOTE]

Son düzenleme:
onlar şişman değilki kemikleri iri,kaydirigubbakcemile3

çünkü tüpün içi birbirine değmiyorki:mymeka:

yooo çalar benim başıma bi kaç kez geldi arıyorum arıyorum meşgul ,sonra cepten aradım
- melek ev teli meşgul dedim
-oda yooo dedi
bi baktım aaaa yanlış numara çevirmişim

bilirde biz saygıdan ,kibarlıktan önceden haber veriyoruzsırnaşık şey

2x0 yani duble 0 derece

:1shok::1shok:

ama o yeniyi yazalı ne kadar olmuş onu anlayabilmek için elleriyle yokluyorlardelikafadulden

çünkü insanların elleri midelerinden daha değerlidir,midemizi kimse görmezken ellerimiz hep ortalıkta:jeyyar:

300.000 km/sn hızı ilede karanlık çökernaniknanik

devede kulak kalır:jeyyar:

bence kedi mamaları zaten ölü fare gibi kokuyorcokacimcoookbu smileys kediler içindi

teflon tavaya yapışmadı tava teflondan yapıldı-tatlicadiarzu-

Niçin uçaklarda paraşüt yerine can yeleği vardır?
öylemiiiiiiiiiiiiii:1shok::1shok::1shok:

Eğer uçağın karakutusu kaza anında parçalanmıyorsa neden bütün uçak bu kutunun üretildiği maddeden yapılmamaktadır?
uçak mühendisleri bizim kadar zekü değül kanımca:roflol:

ben ve 1kaç kişi:eek::uhm::jeyyar:
[/QUOTE]

ben tüm cevapların altına imzamı atıyorum.Bayıldım:roflol::roflol:

Bunların tamamını akılcı bir şekilde cevaplayabilen kaç deli vardır?:uhm::jeyyar:

Bir deli olarak bu soruyu akılcı bir şekilde şöyle yanıtlamaya çalışiym..-tatlicadiarzu-

Buradaki 0, "gerçek 0" değil. Yani "bugün sıcaklık 0 derece" dediğimiz zaman sıcaklık hiç yok demek anlamına gelmiyor bu..Yani termometredeki 0 farklı..
Ama mesela "0 kg elma" deseydik bu "gerçek 0" olurdu..

X