Bu nedir? Kaşınma Pul Görüntü

kukiriki

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
13 Ocak 2021
138
51
Merhaba hanımlar annem şeker hastası ve böyle özel bölgesi ve üst bacaklarının orada bu şekilde bir durum oluşmuş. Yarın cildiyeye götürücem ama ağlıyor kaşıntısı artmış. Sedef gibi bir şey olabilir mi ? Boşandım zor şeyler yaşadım o zamanda ürtiker olmuştu ve geçmişti. Bunum ne olduğunu anlayamadım bilen varsa çaresini yazarsa çok sevinirim.yarın ilk iş doktora gidicez ama belki rahatlatacak bir şey bulurum

Şekerde cilt çok kuruyor. Kurudukça da pullanıp dökülmeye başlıyor. Nemlendirici vs kullanıyor mu? Annemin de öyleydi kemoterapi de etki ediyordu ona gerçi ama önce kuruluk, sonra kaşıntı başladı kadın kendini parçalamış resmen kuduz gibi yara içindeydi her yeri. Günde 3 nemlendirici 3 merhem vs verdi doktor amaç bolca nemli tutmaktı yani geçti şükür.

Şekerde cilt çok kuruyor. Kurudukça da pullanıp dökülmeye başlıyor. Nemlendirici vs kullanıyor mu? Annemin de öyleydi kemoterapi de etki ediyordu ona gerçi ama önce kuruluk, sonra kaşıntı başladı kadın kendini parçalamış resmen kuduz gibi yara içindeydi her yeri. Günde 3 nemlendirici 3 merhem vs verdi doktor amaç bolca nemli tutmaktı yani geçti şükür.
Cevabınız için teşekkür ederim. Görüntü yüklemiştim gözüküyor mü bilmiyorum ama bizde Sedef tarzı bir şeydir diye çok korktuk.. şeker hastaları çok hassas oluyor maalesef. Pek su tüketimi de yok. Akşam Hindistan cevizi yağı sürdük iyi geldiğini söyledi

Cevabınız için teşekkür ederim. Görüntü yüklemiştim gözüküyor mü bilmiyorum ama bizde Sedef tarzı bir şeydir diye çok korktuk.. şeker hastaları çok hassas oluyor maalesef. Pek su tüketimi de yok. Akşam Hindistan cevizi yağı sürdük iyi geldiğini söyledi
Yok görsel görünmüyor, ya da ben göremedim :KK43: Yağ iyi geldiyse kuruluktandır, su tüketmek bazıları için çok zor ama alarm vs kurun isterseniz saat başı 1 bardak içsin bi süre sonra alışır. Bu krem çok iyi geliyor bi araştırırsanız
images (10).jpeg

X