Bu nedir arkadaşlar.?

ecek83

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
30 Mart 2008
188
2
arkadaşlar,,kullandığım esnada bir süre sonra pc,de sanal bellek miktarı düşük ,gibi sağ alt köşeden bir uyarı çıkıyor,daha sonrada yeni bir sayfa açtığımda daha fazla ilerliyemiyorum,,kitleniyor , virüs yok tarıyorum ( kaspersky dosya ve virüs koruma programı yüklü) hatta geçmişide siliyorum , olmuyor ,, kapatıp tekrar açıyorum o zaman normale dönüyor,eskiden olmuyordu , sizce sorun ne olabilir acaba.?.....

arkadaşlar,,kullandığım esnada bir süre sonra pc,de sanal bellek miktarı düşük ,gibi sağ alt köşeden bir uyarı çıkıyor,daha sonrada yeni bir sayfa açtığımda daha fazla ilerliyemiyorum,,kitleniyor , virüs yok tarıyorum ( kaspersky dosya ve virüs koruma programı yüklü) hatta geçmişide siliyorum , olmuyor ,, kapatıp tekrar açıyorum o zaman normale dönüyor,eskiden olmuyordu , sizce sorun ne olabilir acaba.?.....

Merhaba ;

Sanırım yetersiz bellek hatasının sebebi ilk sorumlusu bildiğim kadarı ile sanal bellek dosyası. Bu dosya C:\ sürücüsüne açılıyor ve gerektiğinde hafızanın yükünü hafifletmekte kullanılıyor. İsterseniz bu dosyanın oluşturulmasını engelleyebilirsiniz. Ya da boyutunu değiştirebilirsiniz. Ancak sanal belleğin boyutunu küçültmenin ya da tamamen kaldırmanın bilgisayarınızı yavaşlatacağından emin olabilirsiniz. En iyisi daha çok boş yer olan başka bir hdd bölümüne aktarmak, böyle bir olanağınız yoksa boyutunu fazla olmamak kaydı ile biraz azaltmak.

Bilgisayarım linkinizin üzerinde Sağ tuş menüsü-> Özellikler-> Gelişmiş -> Performans ->Ayarlar iconunu tıklayın. çıkan menüde Gelişmiş-> Sanal Bellek bölümünde kayıp hdd kapasitenizi göreceksiniz. Değiştirmek isterseniz Değiştir iconuna tıklayın. Sanal bellek dosyasını istediğiniz hdd bölümünüze, istediğiniz boyutta ayarlayabilirsiniz. Bilgisayarınızı açıp kapattığınızda hala hdd'nizin kapasitesi çok düşükse başka bir durum var demektir.
Kolay gelsin kaydirigubbakcemile5

sağol cnm çok teşekkür ederim yardımın için.......

X