Bu nasıl bir Baba ???

KatnissEverden

Alaycı Kuş
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
7 Haziran 2008
3.524
1.119
39
merhaba arkadaşlar
siznle paylaşıp derdimi içime atmaktansa sizinle paylaşıp rahatlamak istedim.
kısaca baştan anlatmam gerekrse annemi kaybedeli çok uzun yıllar oldu.
babam çok ilgisiz sevgisiz taştan kalpli desek ueridirbir insan
ben gurbette evliyim
hiç aramaz sormaz
uzun süredir konuşmuyoruz
bu bayram aramak istedim aslında ama yaptıkları aklıma geldikçe aramaya konuşmaya değmez diyorum
kendi torunu hastanede yatarkebn gelmeyen,öldümü sanki diye birde sorunca böyle bi karşılık veren bi insanla ne işim olabilirkama bugün memelketteki babamın evinin altında oturan çok samimi bi komşumuz aradı
içim cız etmedi desem yeridir.
çok kötü oldum
sormadım onları
ama merkata etmedim değil
bazen rüyalarımda görüyorum
ben bir evlatken bana bu kadar dokunuyosa babam nasıl bir baba anlayamıyorum
ben haksızmıyım arkadaşlar..
2 yaşında bi torunu olup daha sesini bile duymayan bi babayı aramamakta haksızmıyımsenağlama:nazar:

bir taraftada eşimin ailesi var
benim ailemin tam aksine maddi manevi ilgisni sevgisni
ne kadar uzakta olsakta üzerimizden hiç eksik etmeyen
tam gerçek bir anne baba
o kadar eziliyrum ki eşim ve ailesi karşısında
ne vardı benim annemde yaşasaydı
annesi ölenin kimsesi olmuyomuş gerçektende bu söz doğruymuşsenağlama

cnm cok üzüldum ya benımde aılem cok ılgısızz hemde cokkk kendımı cok fazla yanlız hıssedıyorum senı cok ııyı anlıyorumm

canım baban niçin böyle davranıyor bir sorununuz mu var yoksa yapısımı böyle?.
canım ben yinede arardın sadece bayramını tebrik eder kapardım telefonu.evlat olarak vazifeni yapmış olmanın huzuru içinde olursun.
eşinle mutluysan üzülme hiçbirşeye.bak bebeğinde var.artık kendi güzel aileni düşün takma kafana hiçbirşeyi.

eliff canım neden böyle insanlar anne baba oluyolar
ya allahım onca isteyen insanın çocuğu olmuyoken böyle ilgisiz sevgisiz insanların çocuğu olması hak revamı

ne güzel cnm bak esının aılesı ıyıymıs allah bı yerden aldıgını bı yerden verıyo dıye düşünuyorumm

canım baban niçin böyle davranıyor bir sorununuz mu var yoksa yapısımı böyle?.
canım ben yinede arardın sadece bayramını tebrik eder kapardım telefonu.evlat olarak vazifeni yapmış olmanın huzuru içinde olursun.
eşinle mutluysan üzülme hiçbirşeye.bak bebeğinde var.artık kendi güzel aileni düşün takma kafana hiçbirşeyi.

oldum olası böyl
ilgisiz sevgisiz
alkol bağımlısı
kendimnden başka kimseyi düşünmeyen
sonrada ben büyüğüm tabiki siz beni
her zaman arayacaksınzı diye düünen
3 yıldı evliyim
onun toplamda aradığı 3 defayı bulammıştır
bu yüzdende elim telefona varmıyor inan
el beni merak ederken kendi kanınmdan canımdan bi insanın bu duyarsızlığı bana çok dokunuyo
:nazar:

oldum olası böyl
ilgisiz sevgisiz
alkol bağımlısı
kendimnden başka kimseyi düşünmeyen
sonrada ben büyüğüm tabiki siz beni
her zaman arayacaksınzı diye düünen
3 yıldı evliyim
onun toplamda aradığı 3 defayı bulammıştır
bu yüzdende elim telefona varmıyor inan
el beni merak ederken kendi kanınmdan canımdan bi insanın bu duyarsızlığı bana çok dokunuyo:nazar:

canım hayatta herşey 4-4'lük olmuyor.bende babamı kaybettim.bende diyorum ki keşke yaşasaydı kötü olsaydı.elbette şükürler olsun annem hayatta.

düşünsene hem eşi tarafıyla hem ailesiyle hemde evinde çok mutlu olan kaç kişi var?
hayatta hiçbirşey tam değil.hiçbirşey mükemmel değil.biz elimizde olanlara şükredip hayatımızdaki güzelliklerle mutlu olmalıyız.

baban kendi hayatını seçmiş.alkol işte kötülüklerin anası diye boşuna dememişler.ama yinede babadır babalık hakkı vardır.emin ol sen arayıp bayramını tebrik ettiğinde vazifeni yapmış olmanın rahatlığını hissedersin.olsun o kötü olsada sen iyi ol canım.
baksana ne büyük şans eşinle ve ailesiyle ne kadar mutlusun.bunada hasret onca kadın var.bebeği olmayan bebek hasreti çeken onlarca insan var. varsın uzakta senle ilgilenmeyen bir baban olsun.:1hug:
üzülme canım a.s.

Son düzenleyen: Moderatör:
tabıkı babanın yaptıgı dogru bır sey degıl...ama onun yapmadıgı buyuklugu sen yap..ara sor ılgını goster canım...
en azından gunahun gıder sevap ışlemış olursun..
ölümlü dünya...ılerde vıcdan azabı cekme...
sevgıler..

oyyy ceren benim memleketime gelin gelmişin sen:eek:
geh bi öpem ben seniŞeniz

Son düzenleyen: Moderatör:
Canım benim yaa içim bir tuhaf oldu senağlama
Huyu mu böyle babanın kimi insan sorumsuz kötü bir tabir ama kalpsiz olur...
Bence bayram diye bir ara bırak utanan o olsun. İçinde kalmasın en azından sonra keşke deme. Kısa bi şekilde bayramını kutla hal hatır sor en azından için biraz rahatlar... :teselli:

ewet cnm ne kadar cok ksı var cocuk hasretıyle yanıp tutusan benım kardesıme annem cok ılgılıdır benle hıc ılgılenmez hıc öpmez bıle benı allahtan kardesımı sewıyo ona da şükur senınde bebegın var sen ona babandan görmedıklerını yaşat benım tek tesellım ılerde cocugum olunca aılemden görmedıklerımı cocuguma yasatmak olcak

evet aramamakta haksızsın.
Şu anki piskolojinize yakışır bi cevap değil ama kusuruma bakmayın.Sebeini öyle uzun uzadıya anlatmama gerek yok anne baba hakkının ne çok olduğunu ödenemeyeceğini emininm sizde çok iyi biliyorsunuz. benim düşüncem her ne olursa olsun anne baba evladına sırt çevirse dahi ki onunda kabul edilir tasvip edilir hiç bi yanı yok evlat anne babasını arayıp sormalı diye düşünüyorum.

Babanızla karşılaşsam yada nebileyim bunları anlatan o olsa (ki kimse kendi eksik yanını kabul edip ben böyle böyle hata yapıyorum demez/ NEFSİMİZE YEDİREMEYİZ) ona öyle çok şey söylerdim ki....
Kendi canından kanından olan evladınla ilgilenmemek de ne demek!!!
İnsan bekliyor elbet sizi anlıyorum ama dediğim gibi o kendi üstüne düşen vazifeden sorumlu sizde kendi vazifenizden o aramıyor, sormuyor vs..diye sizinde aramayıp sormamanız gerekmiyor.
Böylesi bişeyde karşılık gözedilmez kaldı ki anne baba için hep derim bu lafı

İyi olana iyi davranmak herkişinin işidir, kötü olana iyi davranmak er kişinin işidir diye

Siz kendi vazifenizi yerine getirirn Rabbim sizden değil ondan sorsun boşverin...

ben yorum yapıp üstüne gelmek istemiyorum ama ark. şunu söyliyim sana keşki ilgisiz olsaydı keşki aramasaydı ama hayatta olsaydı babacım ben bu gün babamın soguk mezar taşına sarıldım bayramlaştım lütfen geç olmadan keşke gitseydim keşke sarılsaydım keşke arasaydımda sesini duysaydım dememek için babacını ara eksikleri olsada ilgisiz olsada sen onun bir parçasısın içim yanıyor anlatamam sana bu duyguyu babamı o kadar çokk özledimki bi kere srılmak için seni seviorum babacım demek için neler feda etmezdmki lütfen babanı ara tek yapman gereken bunladradn ders çıkarmak kendi çocuklarına bunları yapmamak yaşatmamak olmalı babanı yargılamak sana düşmez o atan senin büyügün baban senin lütfen ara

canim öncelikle basin sagolsun..annecigine bolbol rahmet etsin Rabbim..

bence ara babani..birak o aramasin..onun kabahati olsun..onun cahilliği olsun..senin yüregin ferah olsun..sen Allah rizasi için ara,görevini yap..halini hatrini sor,bayramini kutla.kötü bişey söylese bile sus,sabret..2 dakikada ölmessin elbet..

ben yorum yapıp üstüne gelmek istemiyorum ama ark. şunu söyliyim sana keşki ilgisiz olsaydı keşki aramasaydı ama hayatta olsaydı babacım ben bu gün babamın soguk mezar taşına sarıldım bayramlaştım lütfen geç olmadan keşke gitseydim keşke sarılsaydım keşke arasaydımda sesini duysaydım dememek için babacını ara eksikleri olsada ilgisiz olsada sen onun bir parçasısın içim yanıyor anlatamam sana bu duyguyu babamı o kadar çokk özledimki bi kere srılmak için seni seviorum babacım demek için neler feda etmezdmki lütfen babanı ara tek yapman gereken bunladradn ders çıkarmak kendi çocuklarına bunları yapmamak yaşatmamak olmalı babanı yargılamak sana düşmez o atan senin büyügün baban senin lütfen ara

Basin sagolsun canim!! Benim babam hayatta ben annemi kaybettim! Fakat yinede senin kadar sansli degilim mezarina bile gidemiyorum dokunamiyorum!:çok üzgünüm:

Gurbetlik iste her zaman bir yanimiz eksik yasiyoruz böyle...Mekanlari cennet olsun tüm ölmüslerimizin:Saruboceq:

Cerencim benim babam cocuklarinin maddi hicbirseyini eksik etmeyen fakat manevi hicbirsey vermeyen bir baba, halada öyledir, arada bir gelir cogunluklada isi düstümü, hep böyle cok güzel baba kiz iliskileri gördügüm zaman imrenmisimdir cünkü ben babamla hicbir zaman öyle olamadim..fakat her ne olursa olsun o adam benim babam, simdi basina bir hal gelse allah göstermesin yine ben kosacam ben ve kardeslerim kosacaz, mecburuz buna...:nazar:

Bence sende ara babani, sen evlatlik görevlerini yerine getir o bilmesede allah bilir...:teselli:

Anne hayatayken babalarin bir gözü kapali olurmus, Anne vefat ettikten sonra iki gözüde kapanirmis...Baba tabiki babadir fakat Anne gibi olamaz:çok üzgünüm:

benim babamın geleceğini anlattın sanki. benim babam yanımda olmasına rağmen okadar uzakki bize hasta olsam gebersem dönüpte bakmaz. yanında düştüm bayıldımda kalkıp içeri gitmiş:çok üzgünüm:. hiçbir saygısızlığım olmamıştır bundan sonrada olamazda.
babasıyla kolkola gezen arkadaşlarımı görünce ağlıyorum inan. benim babama yada babamın bana 1metreden fazla yakınlığı olmamıştır hiç. ona karşı gram sevgim yok ama büyüğümdür saygım var.
tabi bunun sebebi sadece yukarda anlattıklarım değil daha neler neler yaşatmıştır bana yaşatmayada devam ediyor.

demem şu ki; babandır o seni arayıp sormasada sen onu arayacaksın halini hatrını soracaksın. sonuçta o senin atana.s..

merhaba arkadaşlar
siznle paylaşıp derdimi içime atmaktansa sizinle paylaşıp rahatlamak istedim.
kısaca baştan anlatmam gerekrse annemi kaybedeli çok uzun yıllar oldu.
babam çok ilgisiz sevgisiz taştan kalpli desek ueridirbir insan
ben gurbette evliyim
hiç aramaz sormaz
uzun süredir konuşmuyoruz
bu bayram aramak istedim aslında ama yaptıkları aklıma geldikçe aramaya konuşmaya değmez diyorum
kendi torunu hastanede yatarkebn gelmeyen,öldümü sanki diye birde sorunca böyle bi karşılık veren bi insanla ne işim olabilirkama bugün memelketteki babamın evinin altında oturan çok samimi bi komşumuz aradı
içim cız etmedi desem yeridir.
çok kötü oldum
sormadım onları
ama merkata etmedim değil
bazen rüyalarımda görüyorum
ben bir evlatken bana bu kadar dokunuyosa babam nasıl bir baba anlayamıyorum
ben haksızmıyım arkadaşlar..
2 yaşında bi torunu olup daha sesini bile duymayan bi babayı aramamakta haksızmıyımsenağlama:nazar:

Merhaba ; Senin adına çok üzüldüm fakat bence ne olursa olsun aramalısın :1no2:,emin ol için böyle daha rahat edecektir ...

cnm sen evlat olarak görevlerini yap onun davranışları belki birgün kafasına dank eder etmese bile boşver 2 günlük dünyada hiçbirşeye değmez..

X