Bahçe Bakımı ve Çiçekler bu mevsimde hangi çiçeği dikebilirim ?

susuleta

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
18 Nisan 2012
3.046
5.533
Tatlı bir saksı alıp çiçek yetiştirmek istiyorum..Şöyle güzel kokan ve güzel çiçekleri olan..ama hiç bilgim yok
bu mevsimde hangi çiçeği dikebilirim?
ve bu çiçek tohum olarak mı satılıyor?nerden alabilirim?

Sardunya :) her mevsimde her ortamda yetişir ve çiçek yetiştirme konusundan pek anlamayanlar bile rahatlıkla bakabilir, benim aylardır su veremediğim sardunyalarım cam kenarında kendi kendilerine renk renk açtılar. Ekmek içinde tanıdığınız sardunyası olan birilerinden birkaç kök alıp saksıya sokuşturmak yeterli diye biliyorum ben.

Sardunya :) her mevsimde her ortamda yetişir ve çiçek yetiştirme konusundan pek anlamayanlar bile rahatlıkla bakabilir, benim aylardır su veremediğim sardunyalarım cam kenarında kendi kendilerine renk renk açtılar. Ekmek içinde tanıdığınız sardunyası olan birilerinden birkaç kök alıp saksıya sokuşturmak yeterli diye biliyorum ben.

tohumcuda falan satılmaz mı? açıkçası kimseyle uğraşmak istemiyorum :)

Satılıyordur kesin ama öyle yetiştirmesi uzun sürebilir bir ekim zamanı olabilir, annenizden isterseniz getirir size muhtemelen, ortayaşlı kadınlar gittikleri gün evlerinden alınma dallarla koleksiyonlarını yapıyorlar bunların :KK9:

İç mekanda bakacaksanız afrika menekşesi. Her mevsim çiçek açar.
Dış mekanda bakacaksanız bu mevsimde; yıldız, kadife çiceği, petunya, sardunya, begonya, gül, mine, şakayık, kasımpatı, papatya, erengül...

benim balkonumda petunya, sardunya, begonya ve kasımpatılarım var, o kadar güzel çiçek açtılarki balkonum çiçek bahçesine döndü. hele petunyalarım 5 ayrı renk almıştım hepsinden birer tane. ben sardunya ve begonyalarımı peyzajcılardan, petunyalarımı pazardaki çiçekçiden, kasımpatımıda koçtaştan almıştım. hepsini minik fideler olarak aldım.

X