Pudra, Fondöten, Kapatıcılar Bu markalar arasında hangisini önerirsiniz ?

Pati

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
5 Aralık 2008
6.064
0
Merhaba arkadaşlar
bir çok konu okudum forumda. iyi ve kötü yorumları var tabi ki ama kararsızım.
m.a.c için bi güzellik sitesinde sivilce yapıyor diye baya yorum okudum. benimde akneye meyilli bir cilt. geri adım attım bu yüzden mac konusunda
bugday tenliyim.esmere dönük :)

sizce hangisini almalıyım?

-mac studio fix fluid

-Estee Lauder Double Wear

-Loreal True Match

-Laura Mercier foundation

estee ve mac oldukça yoğun ürünler.saydıklarının hepsini kullandım ve en cok memnun kaldıklarım loreal true match ve laura mercier dı.yalnız laura cok pahalı ,bana kalırsa true match al .hem hesaplı hem de daha hafif.özellikle yaz aylarında çok işini görür,maske gibi durmaz.

makyaj yapmadan önce vichy nin ürününü kullanıyorum.baz olarak.

loreal diyorsunuz, peki herhangi bir yan etkisi var mı acaba?ciltte sorun oluşumu gibi bişe duydunuz mu, sizde meydana gelmese bile.
Hergün kullanmıyorum haftada bir belki ama yine de öğrenip almak istiyorum

Son düzenleme:
kesinlikle mac alma , mac sadece isim yapmıs fondotenlerı hiç doğal durmuyor studıo fıx olsun pro longwear olsun...ayrıca mac makyozlerınede guvenılmez bence. alacaksan ya eczanelerdeki fresh minerals'ın fondotenlerını al cok iyi yorumlar okudum kaymak gıbı yapıyormus cıldı doğal gozeneklerı de kapatmıyor en azından git bi dene hosuna gıderse alırsın.. veya shiseido'nun sun protection liquid foundation adlı ürününü al buda cok dogal duruyormus. ama illaki içlerinden biri diyorsan double wear'ı al bence ama hıcbrını denemeden göremezsın...

-mac studio fix fluid: kapatıcılığı çok yüksek ama çoğu kişide sivilce yapan bi ürün.

-Estee Lauder Double Wear: akneli cildi kapatır, sivilce de yapmıyor fakat ağır bir ürün.

-Loreal True Match: kapatıcılığı orta ve yapısı hafif, ama sivilcelerini kapatmaz.

-Laura Mercier foundation: bence bu senin için en uygunu. kapatıcılığı en yüksek olan fondötendir ve yapısı da çok uygundur. hatta en iyi fondöten diye de bilinir. Laure Mercier'den şaşma canım

dün gittim mac e denedim studio fix i
tam kapatmadı gibi geldi bana.yani yüzünde belli bişe oldugu.orda denerken yüzümü nemlendirmeden sürdük gerçi belki de ondandır bilemiycem tabi.
illa içlerinden biri değil de,forumda en çok övülen ürünleri sundum seçenek olarak canım dediğin ürünlerde olabilir tabi

süpersin valla
çok güzel tanımlamışsın.benim anlıycagım dilden
dediklerinize göre mac i eledim. Laure ve loreal i deniycem. teşekkr ederim yardım için

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…