bu kadar tesaduf de olmaz yaaa!

benkibele

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
9 Şubat 2008
4.925
43
43
arkadaslar ben bu ay herseyden umudumu kesmistim. bu ay 7. defadir deniyoruz ama hersey Allah;tan. olmayinca olmuyor. yumurtayi sperm ile elimle dollesem bile rabbim yazmayinca olmuyor dedim. ne adacayi ne hayit ne sogan suyu. ne de ovulasyon testi herseyi biraktim. diunya gulluk gulistanlik idi. zatan artik vucut isimi da olcmuyorum. yumurtlama testlerini de beni stres yapiyor diye birakmistim bu ay.

haftada 2 defa, 3 gunde bir, yumurtlama donemine yakin da 2 gunde bir girerim diye dusundum. benim yumurtlama donemim genis bir aralik. duzenli degil. neyse 3 gunde bir yaparken 2 gune indirdim. 3-4 defa 2 gunde bir denedik. dedim ki yahu cok sikildim ben bu iki gunde birden bugun ovulasyon testi yapayim da hic olmaz sa yarin yapmayalim. 3 gun yapariz dedim ve ovulasyon testini yaptigim an pozitif verdi. yani bir sonraki gun yumurtlama gunummus. o ben gene ogrenmis oldum ne zaman yumurtlayacagimi. yani bahtsiz bedevi mi desem ne desem...

ben ozellikle bilmek istemiyordum. cunku acayip stres yapiyorum ne kadar rahatlamaya calissam da olmuyor ve bugun zorla denedik. dun pozitif ciktigi icin ve zorla da hicbirsey anlamadim. simdi kaskatiyim ve muhtemelen gene olmayacak. cunku stres birinci dusman. ya ben ne talihsiz bir insanim yaaaaaaaaaaaaaa...

yapma yapma test yaptigin gun ovulasyon gununu tespit et olacak is mi??? senağlama

Ne diyeyim ki sana burada diyeceğim herşey kendime söylediğim yalanlar gibi olacak! Stres yapma, en büyük düşman vs vs vs..

Benimde 7. ay, hakkımızda hayırlısını versin Allah..

canim yaa o kadar strese sokma kendini.. yaptigin testlerde strese sokuyo seni. kendini rahatlatacak biseyler yap. biraz kendini düsün olumsuz düsünme.. insallah olur

youtube'dan cekirgeyi acip acip oynuyorum. sonra saksuka sonra bas bas paralari leylaya sonra gordun mu? aslinda hic sevmem ama yani ritimleri o kadar hizli ki dayanamayip sikkidi sikkidi oynuyorumm ancak bunla biraz rahatlayabildim. yarin da gidip sacimi kestirecem. obur gun Allah Kerim.

yaa canım kendini çok fazla strese sokmuşsun sen yazdıklarını okuyunca bir an tedavideki günlerim aklıma geldi ben 33 yasındayım 11 yasında bir kızım var kızıma normal hamile kaldım 2. bebiş için kızım 4-5 yaslarında iken çalışmaya basladık 2 sene kalmadı doktora tedaviye basladık tüp bebek asamasına kadar olan bütün asamaları denedik tık yok her duyduğumu yaptım yok yok yok.......
ama bende senin gibi cok kafaya takıp stres oluyodum neyse çok uzattım bebekten umudu kesip bütün tedavi deneme ne varsa bırakıp çocuk istemiyorum bir tane var yeter derken 2 sene sonra bi baktım hamişim bu ayda bebeğin erkek olduğunu öğrendik sende rahat ol kafana bu kadar takma ve kendini zorlama umarım allah sanada gösterir canım:teselli:

ovulasyon testini nasil yapiyorsun bilgi verebilirmisin acaba tesekkürler

canim dertsiz basina dert alma derim oncelikle. benim adetlerim duzenliydi. korunmayi birakinca duzensiz oldu. baktim yumurtlamayi kestiremiyorum www.ebay.com dan ovulasyon testi aldim. boyle 50 li falan satiliyor. ucuz. onlarla her gun gun icinde 3 saat sivi almayip saat sonra gebelik testi yapar gibi idrar yapiyorsun. eger testte cikan cizgi control cizgisi ile ayniu renk ya da daha koyu olursa bu demektir ki yumurtani catlatacak olan LH hormonun artmis ve yumurtlama 24-36 saat icinde gerceklesecek demek.normalde o cizgi hep cikiyor ama silik oluyor. daha acik renk oluyor.
o cizgi koyu ciktiginda iliskiye giriyorsun ama emin ol insani strese sokmaktan baska ise yaramiyor. keske hic bilmeseydim yumurtlama gunumu.(yani kesin olarak) 3 asagi 5 yukari bilince daha iyi.

Canım biz de hiç korunmadık ve 1 seneyi geçkindir bariz bir şekilde istiyoruz. Ama olmuyor. Odaklanınca olmayacak galiba bu işler. Herkes kafamdan attım oldu diyor. Ama ne akdar atılabilirki. Yani şuandan itibaren hiç düşünmemek diye birşey olabilir mi ki? Sanmıyorum , sadece biraz dindirebiliriz içimizdeki bu yangını. Başka da birşey yapamayız. İnşallah meleklerimiz tez zamanda gelirler. Biz aklımızı yitirmeden yani laelaelaelaelae

kendini Daha 7. Denemede Bitirmişsin Canim...allah Daha Uzun Denemeler Göstertmesin..bende 9. Denemeye Başladim..ne Isi ölçümünü Biraktim Nede Ovulasyon Testini...her Ay Yeni Bişeyler Denemesem Umutlarimi Tazeleyemiyorum...ben Elimden Geleni Yapayimda Gerisi Allahtan....

Biraz Sakin Olmaya çaliş...beterin Beteri Vardir...rabbim Daha Kötülerinden Korusun Bizleri....

ben de arkadaşlar akatılıyorum canım.. rahat ol yaa.. herşeyin zamanı var.. biz ne yaparsak yapalım olmayınca Rabbim vermöeyince vermyior..stres en büyük düşman.. artık bende oluruna bıraktım.. aylardır kendimi strese sokup paralamaktan başaka bişeye de yaramadı.. ne yapayım .. nasipte varsa olur.. sende öyle düşün .. boşverrr.. hataını zehir etme.. hayatını yaşa.. elbet olcuaktır..

stres olma relax diyoruz ya... bir sitede okudum.. stres kisirliga neden olmaz ama kisirlik stres yaratir deniliyordu...
yok bu arada eskisi gibi degilim. eskiden gunler cok cabuk gecse de yumurtlama zamanim gelse, cok cabuk gecse de adet donemim gelse, gece uyuyacagim icin sevinirdim cabuk geciyor ya. omurden gidiyor aslinda. genclikten gidiyor. su anda kesinlikle oyle degilim. bir de yaz geldi ya ondan. nese doluyor insan:)

bir haftaya kuzenlerim geliyor. 41 gun mutlu mesut insallah. sonra da mastere basliyorum insallah. sonra yaz gelecek. ve ben temelli Turkiyeye gelecegim.
tek sikintim buradayjken bir cocugum olsun istiyordum. daha rahat ilgilenirim diye. hani zor zamanlari geride birakir, gelince rahat ise girerim diye. ama senin planlarinla yukardakinin planlari uymayabiliyor.
olmazsa olmasin ne yapayim diyorum.
Allah kerim.

Sudenazcim isi olcumunu ben 3-4 ay falan yaptim. bence olcme. ovulasyon testini ise stres yaratmiyorsa yap. bende yaratiyor. o sebeple yapmak istemiyorum artik. o ister istemez benim hormonlarimi etkiliyor ya yumurtl;amam gecikiyor ya adetim gecikiyor. boyle daha iyi bilmeyince stres de olmuyorsun. bir ay da oyle dene. yani haftada 2 defa iliski. yumurtlama zamani ise 2 gunde 1. sonra tekrar 3 gunde bir falan.

yani kadinlar bazen ayda iki defa bazilari uc defa yumurtluyormus. hani diyorlar ya mjucize, olmasi imkansizdi, erken yumurtlamisim, gec yumurtlamisim. bilemeyiz ki belki de yumurta cift sarili:) yani ille bazi gunlere odaklanmamak lazim. zaten en gec 4 gunde bir iliski sart yoksa spermler birikiyor ama dolleme yetenegini kaybediyorlar.

doktora gittiniz mi siz?

KİBELE...nerelerdesin?hala o şakşukalarda oynuyormu sun yoksa?ne olacak bizim bu halimiz?aslında yurtdışında doğum yapsan pek bi güzel olur değil mi?çocuğun geleceği açısından..şimdi temelli mi dönüş anlamadım...

canim biz zaten sadece 2 sene icin gelmistik. birinci sene bitti. burada heryeri gezdik bu arada. hani bu arada hamile kalip 2. sene dogursaydim iyi olurdu ama olmadi napalimm...

Kibelecim insallah beraber hamile kalir beraber dogururuz... Ayrica siz gitmeden seninle gorusmek cok isterim. Texasa eger gelirseniz muhakkak beklerim, ama olmazsa ortalarda bir yerde bulusuruz, olmaz mi?

Kibelecim insallah beraber hamile kalir beraber dogururuz... Ayrica siz gitmeden seninle gorusmek cok isterim. Texasa eger gelirseniz muhakkak beklerim, ama olmazsa ortalarda bir yerde bulusuruz, olmaz mi?

Bebekim ben de oyle ama Texas neresi Boston neresi. aslinda bayagi gezdik. Florida ve Californiya'yi tamamiyla dolastik. Ama kismet. insallah gorusuruz. sizin bu taraflara gelme sansiniz olabilir belki. ben de mutlaka beklerim.

Arkadaslar sanirim ben bu ay yumurtlamadim. yani LH yukseldigini dusunmustum. yani gordum. ama alacali beleceli idi. kiminyer kopkoyu. kimi yer daha acik.denedik iste o gunler. ama bugun yumurtlamadan sonra 3. gun ve sicaklik yukselmedi. yani yumurtlamadan sonra yukselir ya. olmadi. yani sanirim LH yukselse bile yumurtlama olmadi. :çok üzgünüm:

yasayan var mi bu durumu?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…