Bu kadar gecikme normal mi?

cilekkokusu34

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
13 Mayıs 2023
11
1
34
Merhabalar. 27 nisanda korunmasız ilişki yaşadık eşimle.

Normalde 2 mayısta regl olmam gerekiyordu ancak olmadım. 9 mayısta yani gecikmeden 1 hafta sonra test yaptım negatif çıktı

ertesi gün doktora gittim, muayenede “regl olmak üzere olduğumu gebelik görmediğinimevsim geçişlerinde gecikmeler olabileceğini söyledi beta hcg bakıldı değerlerim <0,2 çıktı

Fakat 13 mayıs itibariyle hala regl olmadım, kasıklarımda ağrı oluyor 10 gündür ara ara ancak bir türlü regl olmuyorum

Başıma ilk kez böyle bir şey geliyor. Daha önce yaşayan oldu mu? Bu kadar gecikme neden olur? Ya da erken olduğu için testte gözükmedi de hamile olabilir miyim?

ilişkiden 17 gün geçtiğine göre erken gebelik testi deneyebilirdiniz, ama evet bazen bu kadar gecikme bile olabiliyor, döngü değişiyor ya da mevsimsel, stres hepsi etken

Erken gebelik testi alıp bakabilirsin en net gerçi kanda çıkar ama belki başka sorun vardır bi kadın doğuma gidip muayene olmalısın

Çarşamba günü muayene oldum zaten bir sıkıntı yok dendi ama regl de olmuyorum bir türlü, tüm gün karın ağrısı yaşadım üstelik
Çok kafama takılıyor, ilk kez böyle bir şey oluyor

Bende bu ay yaşadım 12 gün geçti soğan kürü yapmaya başladım ve 4.günü oldum şükür test bile yapamadım korkudan

Ben de aynı durumdayım. 27 Nisan'da falan regl olmam gerekiyordu, olmadım. 15 gün geciktim. On gün kadar önce ve geçen Çarşamba kaset test yaptım ikisi de negatif çıktı.
Kan da vermedim, reglim de başlamıyor, hiçbir belirtim de yok. Sinirlerim tavan yaptı.
Gebelik belirtim de yok aksi gibi.
Sizi çok iyi anlıyorum. Nedenini ben çözemedim, mevsim geçişi deyip hâlâ bekliyorum.

Anlamadım ne oluyor
Muayeneye benden önce giren kadın da aynı gerekçe ile gelmişti
Doktor “sizden önceki hastam da aynı gerekçe ile geldi onda da sizinki gibi aynı, mevsim geçişi normal” dedi ama hayatımda ilk kez oluyor

Bu tür gecikmeler olan şeyler buna sebeb birsürü faktörler var, tabi gebelikte söz konusu olabilir. Geç döllenme şu bu derken testler de hemen çıkmayabiliyor. Bir dahaki aya da gelmez ise tekrar doktora başvurmak en doğrusu.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…