Bu hastalığı geçirmiş olan varmı

Nur021

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
22 Eylül 2024
7
0
23
Arkadaşlar merhaba ben iki yıldır yorgunluk halsizlik ve baygınlık vardı geçen sene endokrine gitmiştim böbrek üstü bezi yetmezliği var dedi yurt dışından ilaç geldi kullandım geçtiğini söyledi rahatsızlıkların devam ederse nörolojiye başvurmam gerektiğini söyledi sıkıntılar devam etti bende nörolojye git gel yaptım sürekli iki sefer mr çekildi üç defa eeg çekildi sayısız kan tahlili ve en son hipofiz bezinde 3mm tümör ve beynindeki omurilik sıvısı çok fazla dedi beyin ve endokrine yönlendirdi beyin cerrahı da beynimdeki sıvının fazla olduğunu söyledi ve altı ayda bi kontrol sıkıntıların devam ederse ameliyat olursun endokrin ise tümör için her ay gidip kan vermem gerektiğini söyledi ben pek fazla takmıyorum ama ailem baya stres yapıyor bu hastalığı olan veya geçirmiş olan var mı?

Hipofiz bezinde tümör değil de aksine küçülen birini tanıyorum. O kişi de belli aralıklarla endokrine kontrole gidiyor. Herhangi bir sıkıntısı yok. Kontrollerinizi aksatmayın lütfen.

Tez zamanda şifa bulasınız

Şaka mı bu? Beyninizde 3 cm tümör var, beyin sıvınız fazla ve siz kontrollerinizi aksatıyorsunuz. Tebrikler!

O kontroller sağlığınızı etkileyecek bir gelişme olursa, erken müdahale yapabilmek için biliyorsunuz di mi? Yok ben umursamıyorum, büyük bir beyin ameliyatı geçirip, felç geçirmeyi ya da bitkiye dönmeyi göze alıyorum diyorsanız; tabi gitmeyin kontrollere.

Kontrollerini aksattığını nereden çıkardınız? Ben konuda öyle bir cümle göremedim. Acaba ben mi kaçırdım diye tekrar okudum, yoo öyle bir şey dememiş konu sahibi.

Sinir stres mi var mı sizde? Konu sahibinin yaşı küçük diye tahmin ediyorum. Böyle felaket tellallığı mı yapılır gencecik kıza?? Biraz empati yapın yahu.

Ayrıca tümor 3cm değil 3mm. 3cm tümöre takip mi verilir.

Merhaba hanımefendi 3cm değil 3mm ayrıca yeni öğrendim bende ve inanın gitmediğim doktor kalmadı tümörle ilgili sıkıntı yok diyorlar doktorlar büyürse ameliyat edeceklerini belirtiler sıkıntı sıvıda ve her doktor farklı şey söylüyor bende ne yapacağımı şaşırdım.

sıvıyı bilmiyorum ama hipofiz bezinde adenom-tumör değil adenom diyorlar-kızımda var
o da takip ediliyor
5-7 cmme geldiğinde ameliyat ediyorlar genelde

bu arada ben bir çok uzmana götürdüm kızımı bunun için
gitmediyseniz iyi bir üniversiteye gidin
ben düzenli olarak endokrin ve beyin cerrahına götürüyorum

Ben de hep yorgun halsiz oluyorum.Mesela şuanda yapmam gereken bir şey var ama yapamıyorum dışarı çıkmam gerekiyor sadece evde yatıyorum evde bile bi iş yapamıyorum.Bunları depresyona bağlıyorum veya vitamin eksikliklerine ama sizin konunuzu okuyunca korktum bu kadar ağır şeyler olabilir mi diye

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…