Bu duadan vaz mı geçmeliyim

Sareben

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
4 Nisan 2021
762
925
20
Olmasını çokça istediğim ve göz yaşlarıyla yalvarış yakarışlarla ettiğim bir duam vardı. Bir çok dua denedim ama olmadı Ayetel kürsinin bir formülü var 7 gece belirli sayılarda okuyorsunuz onu denemek istedim ama sayıları tamamlayamadan uyuyakaldım gücüm yetmedi salatı tefriciye okuyayım dedim belirli bir sayıdan sonra zikir matiğim annem tarafından sıfırlanmış ve ben sayıyı hatırlayamıyorum ve bunun gibi daha bir çok şey o kadar yoruldum ki artık o kadar üzülüyorum ki elimden bir şey gelmedikçe içten dua bile edemez oldum . Vaz mı geçmeliyim artık canım yana yana bırakmalı mıyım bu dileğim için dua etmeyi

Yer, gök dua ile..
Siz sakın ola vazgeçmeyin. Rabbim size en doğru zamanda, en doğru şekilde dileğinizi gerçekleştirecektir. Sadece zamanı vardır. Bazen hayır bildiğimiz şeyler şer, şer bildiğimiz şeylerde hayırdır. O yüzden her zaman herşeyin hayırlısını dilemek lazım.

Olmasını çokça istediğim ve göz yaşlarıyla yalvarış yakarışlarla ettiğim bir duam vardı. Bir çok dua denedim ama olmadı Ayetel kürsinin bir formülü var 7 gece belirli sayılarda okuyorsunuz onu denemek istedim ama sayıları tamamlayamadan uyuyakaldım gücüm yetmedi salatı tefriciye okuyayım dedim belirli bir sayıdan sonra zikir matiğim annem tarafından sıfırlanmış ve ben sayıyı hatırlayamıyorum ve bunun gibi daha bir çok şey o kadar yoruldum ki artık o kadar üzülüyorum ki elimden bir şey gelmedikçe içten dua bile edemez oldum . Vaz mı geçmeliyim artık canım yana yana bırakmalı mıyım bu dileğim için dua etmeyi
Bence Allah nasip etmeyeceği şeyin duasını da nasip etmiyor. Böyle bir durum benim de başıma gelmişti. Ne zaman dua etmek , tespih çekmek istesem nasip olmamıştı . Sonra o iş olmadı . İyi ki de olmadı . Daha hayırlısı nasip oldu.

Ben bırakmıyorum canım.
Her duamız kabul oluyor çok şükür şuan değilse ahirette karşımıza çıkıyor.
İçimden duamı asla bırakmıyorum.
Yarım bırakırsam tekrar başlıyorum.
Eğer Rabbim kabul etmeyecekse de onunla aramdaki bağ devam etsin ne kaybederim diye düşünüyorum.
Duanı degistirebilirsin.
Rabbim ben böyle bir ev diliyorum demek yerine Rabbim hayırlısıyla bana ev nasip et demek gibi.

Ben bırakmıyorum canım.
Her duamız kabul oluyor çok şükür şuan değilse ahirette karşımıza çıkıyor.
İçimden duamı asla bırakmıyorum.
Yarım bırakırsam tekrar başlıyorum.
Eğer Rabbim kabul etmeyecekse de onunla aramdaki bağ devam etsin ne kaybederim diye düşünüyorum.
Duanı degistirebilirsin.
Rabbim ben böyle bir ev diliyorum demek yerine Rabbim hayırlısıyla bana ev nasip et demek gibi.
Haklısınız ben sadece çok kırıldığım için böyle hissediyorum sanırım dualarımı bırakmayacağım fakat gücümün yetmeyeceği formüllere de kalkışmadan yeniden başlayacağım duama Rabbim gönlümü razı edicek şekilde kabul eder inşAllah duamı ve sizin dediğiniz gibi değiştireceğim duamı

vazgecme tabii. sabırsızlanma 5 ay boyunca dua ettim. hamdolsun sabrimin mukafatini aliyorum. cok zor ama sabir lazim. ve tavsiyem tabii ki birseyler okumak lazim ama samimi bir sekilde huzurda oldugunun bilinciyle konusuyormus edasiyla yalvar icinde rahatlicak insallah.

vazgecme tabii. sabırsızlanma 5 ay boyunca dua ettim. hamdolsun sabrimin mukafatini aliyorum. cok zor ama sabir lazim. ve tavsiyem tabii ki birseyler okumak lazim ama samimi bir sekilde huzurda oldugunun bilinciyle konusuyormus edasiyla yalvar icinde rahatlicak insallah.
Çok teşekkür ederim mesajınız için bunları okumak beni gerçekten rahatlatıyor Allah razı olsun sizden 🙏

Haklısınız ben sadece çok kırıldığım için böyle hissediyorum sanırım dualarımı bırakmayacağım fakat gücümün yetmeyeceği formüllere de kalkışmadan yeniden başlayacağım duama Rabbim gönlümü razı edicek şekilde kabul eder inşAllah duamı ve sizin dediğiniz gibi değiştireceğim duamı
İnsanız normaldir böyle hissetmemiz.
Bende sürekli içimden dualarla yaşıyorum.inan yıllar oldu.ama vazgeçmedim.
Gücümün yetmedigini anladigim formülleri denemedim ben yarım birakmamak için.
Ama içimi rahatlatan şekilde duama devam ederim.
Allah muradını hayirlisiyla versin inşallah ❤️

İnsanız normaldir böyle hissetmemiz.
Bende sürekli içimden dualarla yaşıyorum.inan yıllar oldu.ama vazgeçmedim.
Gücümün yetmedigini anladigim formülleri denemedim ben yarım birakmamak için.
Ama içimi rahatlatan şekilde duama devam ederim.
Allah muradını hayirlisiyla versin inşallah ❤️
Amiin . Rabbim inşAllah sizin de gönlünüzdekini size nasip eder 🥰

10 yildir tek bir duam var canım.
Hep Allah im hayırlısıyla nasip et diye dua ediyorum.
İster istemez umutsuzluk oluyo ama vazgecmiyorum.
Her seferinde Allah'ım içimi yüreğimi bilirsin hayırlısıyla kabul et de.kapina geldim sen diliyorum ellerimi boş cevirmezsin sen kabul et Rabbim de.
İnan daha huzurlu olursun dileğim olmasa bile ben huzur buluyorum.dua edebiliyorum diye seviniyorum.

Dua’ların başında tövbe dua’sını sonra salavat getirin Allah’a hamd-ü senalarda bulunun Ve diğer peygamberlerin dua’larını ekleyin sonra 3 kere Ya Erhamerrahimin diyip Niyetinizi söyleyin Mümkünse gece tehettüc vakti ve Ya Sabah namazı Seher vaktinde Diğer vakitlerde olur ama bu vakitler Daha etkilidir birde çok istediğiniz bir hacet ise Dua etmeden önce tesbih namazı kılın bu namaz günahlarımızı sıfırlıyor Allah’ın izniyle ondan sonra Hacet namazı kılıp dua’nızı edin Allah’a emanet olun

Dua’ların başında tövbe dua’sını sonra salavat getirin Allah’a hamd-ü senalarda bulunun Ve diğer peygamberlerin dua’larını ekleyin sonra 3 kere Ya Erhamerrahimin diyip Niyetinizi söyleyin Mümkünse gece tehettüc vakti ve Ya Sabah namazı Seher vaktinde Diğer vakitlerde olur ama bu vakitler Daha etkilidir birde çok istediğiniz bir hacet ise Dua etmeden önce tesbih namazı kılın bu namaz günahlarımızı sıfırlıyor Allah’ın izniyle ondan sonra Hacet namazı kılıp dua’nızı edin Allah’a emanet olun
Bunu şu mübarek ramazan ayında ilk fırsatta deneyeceğim şuan kılamıyorum maalesef :KK200:

X