Bahçe Bakımı ve Çiçekler Bu çiçeğin adı nedir köşesi...

ben de uzun zamandır bu çiçeği mutlu etmeye çalışıyorum. ama ne fayda ne güneşi seviyor ne suyu. yelken çiçeğine benzeyen çiçekler açıyor ama yelken çiçeği gibi yaprakları topraktan değil baş parmak kalınlığında gövdesinden çıkıyor. bifenbahya gibi gövdesini kesip suya koyarsan kökleniyor. internetten de çok araştırdım ama adını bulamadım, adını ya da bakımını bilen varsa bana yardımcı olabilir mi lütfen.

bu çiçekten annemlerde de var yıllardır, bir ara çok canlanmıştı yaprakları dolmuştu, babamda saksısını değiştirmişti sonra küstü mü ne yaptı soldu gitti, şimdi bikaç tanecik yaprağı kaldı ne zmandır ne ölüyor ne canlanıyor, çok nazlı bir çiçek ama adını bizde bilmiyoruz.

difenbahya çiçeği,günışığı alan aydınlık yerleri sever ama direkt gün ışığı almaması gerekir

difenbahya çiçeği,günışığı alan aydınlık yerleri sever ama direkt gün ışığı almaması gerekir

yok canım difenbahya değil ben bu çiçeğe difenbahyaya verdiğim kadar su verseydim çoktan çürürdü :) bu başka bişi ama ne

Bu çiçeğin adını bilen var mı?Annem mor sümbül gibi çiçekleri oluyor demişti.Ama 6 aydır filan ne yaprakları büyüdü,ne de çiçek tohumu verdi.Öylece duruyor,çok yavaş büyüyor...Annemin de yapraklanmış,ama onun da çiçek açmamış...

Arkadaslar bana da yardim eder misiniz, bu çiçek hediye geldi ama adini falan bilemedigim için bakimi hakkinda bilgim yok. Simdiden tesekkurler

Eklentiler

• $image.jpg
    73,9 KB · Görüntüleme: 178
  • $image.jpg
    83,7 KB · Görüntüleme: 181
  • $image.jpg
    63 KB · Görüntüleme: 172
Arkadaslar bana da yardim eder misiniz, bu çiçek hediye geldi ama adini falan bilemedigim için bakimi hakkinda bilgim yok. Simdiden tesekkurler

canım bu çiçek açelya çiçeği.hatta senin mesajın üzerindeki mesajdaki fotoğrafta sol alt köşedeki de solmuş hali.bana da eşimin hediyesiydi.ama bir türlü kendine getiremedim.soldu gitti inş. seninkinin sonu böyle olmaz.

Son düzenleme:
genel olarak çiçek bakımında en önemli nokta dinlenmiş çeşme suyu ya da damacanadaki içme suyundan vermek.diğer türlü çeşmeden direk su doldurup sulayınca çiçeklerin yaprakları kızarıyor yanık gibi acayip oluyor.ve su miktarını her zaman aynı tutmak.buna dikkat etmeye başladığımdan beri çiçeklerimdeki yeni yapraklar daha sağlıklı büyüyorlar.

Çook tesekkurler Canim cevabin için, insallah senin çiçegin de kendine gelir çok hos bir çiçek benim cok hosuma gitti. Açelya aslinda bilinen bir çiçek ama benim pek bilgim olmadigi icin sormak istedim tekrar tesekkur ederim

Eki Görüntüle 661013
kızlar bende bugün bu güzel çiçeği aldım hatta aşık oldum fekaat ismini bilmiyorum hafta 1 kez sulamam gerektiğini söylediler ismini bilen varsa yazabilir mi?

yok menekşeye benzemiyor.bir parça krizanteme benziyor ama mavi krizantem hiç görmedim :)

canım çiçeğin ne durumda.balkonda duran açelyamı dün attım.kupkuru odun gibi olmuştu inş. senin açelyanda her şey yolunda gidiyordur.

Çiçeğin adını bilmiyorum ama ne soğuk ne sıcak olacak bulunduğu ortam bir balkon kapısının yanı veya pencere güneş görmeyen kenarı olabilir.Çok çabuk büyür ve gelişir.Büyüdükçe saksının değişmesi lazım.Biz Adanada olduğumuzdan hazır toprak ve su kullanmıyoruz.Çeşme sularımız çiçeklerimiz için gayet güzel.Ama hazır toprakta bu tür çiçekler pek büyümüyor umarım çiçeğin hala yaşıyordur canım

Tatlım bu çiçekten bende de var adı kalanchoe
senin ki yerini sevmemiş olabilir benim çiçeğim küçücüktü şimdi maşallahı var

Merhaba arkadaşım ben senin bitkinin "Çin herdem yeşili " " agolenema modestum " olduğunu düşünüyorum. Nette bir araştır istersen. Ben bu bitki ile yeni tanıştım. Bir yakınım elindeki saksıyı budayarak olduğu gibi atmış bahçeye . Bende bir dal aldım. Suda çillendirdim. Şu an ikinci yaprağını vermek üzere. Öğrendiğime göre eğer kendin çillendirip eker büyütersen şans getiriyormuş. Benimki güzel bir tesadüf olmuş.
Aglaonema modestum | Süs Bitkileri ve Çiçek Bakımı buraya bakabilirsin.

öncelikle cevabın için çok teşekkürler. taşınma durumu olunca anneme verdim şuan onda ve çok memnun hayatından.. göndrdiğin linki ne okudum eğer annem budarsa alıp ben de ekerim belki...:)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…