bu 2 konu nasıl çözülür? Kişisel Gelişimim için yardımlarınıız bekliyorum

selaygrc

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
22 Mayıs 2019
20
29
34
Merhaba! (29 yaşındayım memurum bekarım)
Hep Boğuştugum Konular şunlar;

1. Güvenli çevremden sabitlikten kopamama değişimlerden korkma diyelim ( kendi gelişimimi açacak beni geliştirecek mutlu edecek hayallerim çoooook olsa bile ) kendi potansiyelim başarım altında çalışıyorum hep ve salak salak insanların kendini öne çıkarmalarına izin vermiyorum ben başarsam bile bu şartlarda hiçbir başarı bana ait benim başarım gelmiyor kendi mesleğimde olsa bile buna da anlam veremiyorum

2. Hayallerim kendi isteklerime yaklaştıgım anda kendimi geri çektiğimi farketmem ama bilerek yapmıyorum

bildiğ,niz teknikler düşünceleriniz bunların sebepleri neler olabilir neler yapabilirim

Kendi konfor alanınızdan çıkamıyorsunuz değişikliğe açıkksınız ama cesaret yok çünkü yapınızda sonucunun nasıl olacağını merak etme duygusu var kötü mü olur acaba bu duygular olumsuz. Yani olumsuz düşünüyorsunuz bence. Peki neden?

Aslında başarmak benim için kolay ve istediğim herşeyi elde edeceğime inanıyorum ama gerçekten çok isteyip arzuladığım şeylerden kaçıyorum konfor alanı mı bu bilmiyorum nasıl çalışmalar yapabilirim acaba .. olumsuz düşünüyor muyum? Bende bilmiyorum bunu duyguları tanımada da zorlanırım genelde

Merhaba ben de siz yaşlarında memurum ama işte bazı şeyleri başaramıyorum ben de
Tam başlıyorum hadi bayramdan itibaren değişicemm
Yok yeni yıl
Yok aybaşları
Olamadı bir türlü
Mücadeleye devam

X