Brtlen soslu irmik tatls

E

EU3

Ziyaretçi
  • Konu Sahibi EU3
diet diet diet...hep başa dert.heleki regl dönemi aman allahım ne zor.denedim gayet güzel oldu tavsiye ederim.(toz tatlandırıcım olmadığı içinben normal çaya konulan tatlandırıcı kullandım.ayrıca böğürtlen yerine reçel kullandım.vişne,çilek,böğürtlen hepsi olur)

4 su bardağı diyet süt,
2 çorba kaşığı tepeleme irmik,
1 çorba kaşığı mısır nişastası,
2 paket vanilya,
1,5 çorba kaşığı toz tatlandırıcı,
1 su bardağı dolusu böğürtlen,

tencereye nişasta ve sütü koyun.nişastayı güzelce ezin.irmiği ekleyip orta ısılı ateşe koyun.sürekli karıştırarak muhallebi kıvamına gelinceye dek pişirin.kaynamaya başlayınca hemen ocaktan alın.içine tatlandırıcı ve vanilyayı ekleyin.mikserle 3 dk sıcak tatlıyı çırpın,dahada katılaştırın.cam,porselen.kek kalıbı ne mevcutsa şekilli olursa daha güzel olur.soğuk suyla çalkalayıp ıslatın(isterseniz küçük kaselerede koyabilirsiniz)biraz ılınan tatlıyı ıslak kalıbın içine aktarın.üzerini düzeltip,buzdolabına koyun.4-5 saat yada vakit varsa 1 gece buzdolabında bekletin.bekleyen tatlıyı servis tabağına ters çevirerek alın.üzerine eğer varsa böğürtleni robotta çekip dökebilirsiniz.ceviz,fındık,fıstıkla süsleyebilirsiniz.ben arzu ettiğim kadar üzerine reçel döktüm.afiyet olsun.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…