Boyun ağrım sağ koluma doğru baskı yapıyor

berfinsena

Çalıkuşu&Ömrüm
Kayıtlı Üye
10 Mayıs 2008
1.321
1
arkadaşlar bu sabah duş alırken birden boynuma aşırı derecede bir ağrı oldu bir anda tutuldu ve yarım saat içinde sağ omzumla koluma doğru ilerlemeye başladı eşimi aradım hastaneye gittik tahlil ve röntgen çekildi sonuç çarşambaya gelirmiş kayseriye göndericeklermiş neden bilmiyorum doktor eşimin arkadaşı belkide kayseride fizikle ilgili daha bilgilidir doktorlar bana lasonel jel verdi şu anki ağrıyı azaltması için şimdi hem merakla hemde korkarak çarşamba gününü beklicem ( fıtık mı ? yoksa sadece klimadan tuutlmamı ) inşallah ( fıtık ) değildir şu an bunları yazarken dahi acıdan zorlanıyorum aranızda benim yaşadığım sorunu yaşayan arkadaşlar varsa lütfen bilginize ihtiyacım var

eklemem gerekir diye düşündüm bel ağrımda çok fazla belirli bir nokta çok şiddetli ağrıyor
dua edin arkadaşlar fıtık olmasın

Son düzenleme:
canım korkma bak tahlillerinin neticesi gelsin ona göre bir hal çaresi olur.
aldın mı neticeleri merak ettim çok geçmiş olsun

arkadaşım geçmiş olsun. lütfen fıtığı da gözünde büyütme bu kadar. insanlar ne hastalıklarla uğraşıyor. Allah devasız dert vermesin. Benim sırtımda 15-16 yıldır fıtık da denen disk kayması var. Annemde ve birçok tanıdığımda da bel fıtığı. Dikkat edildiğinde bununla ömür boyu yaşamak mümkün.

Tabii umarım sadece kas sıkışması falandır. Ancak hazırlık olman açısından belirtmek istedim. insan hayatında öyle hastalıklar, dertler görüyor ki, fıtığı olduğunu önemsemiyor bile.

sağlıklı günler dilerim.a.s.

öncelikle geçmiş olsun arkadaşım...
bu havalarda klimanın karşısında saatlerce oturulursa Allah saklasın insan felç bile olur...dolayısıyla sizin ki tutulma gibi geldi bana...ama fıtık bile olsa,canınızı sıkmayın..Allah çaresiz dert vermesin...
acil şifalar diliyorum...
sevgiler...

canım korkma bak tahlillerinin neticesi gelsin ona göre bir hal çaresi olur.
aldın mı neticeleri merak ettim çok geçmiş olsun

ablam canım sağol aldım sonucu bayağı başım telaşlı yazamadım o yüzden fıtık başlangıcı dedi doktor bide boyun düzleşmesi ilerlemiş bunlarla uğraşırken ev taşıma işide var ne yaparsam artık yavaş yavaş evide toparlıyorum kendimi fazla kasmıyorum

arkadaşım geçmiş olsun. lütfen fıtığı da gözünde büyütme bu kadar. insanlar ne hastalıklarla uğraşıyor. Allah devasız dert vermesin. Benim sırtımda 15-16 yıldır fıtık da denen disk kayması var. Annemde ve birçok tanıdığımda da bel fıtığı. Dikkat edildiğinde bununla ömür boyu yaşamak mümkün.

Tabii umarım sadece kas sıkışması falandır. Ancak hazırlık olman açısından belirtmek istedim. insan hayatında öyle hastalıklar, dertler görüyor ki, fıtığı olduğunu önemsemiyor bile.

sağlıklı günler dilerim.a.s.
canım sağol inan korkum kendimden değil küçük çocukları olunca insanın kendimizi onlar için gelecekleri için düşünmemiz gerekiyor
birde 5 yıldır hastalık çekmekten yoruldum tam onların tedavisi bitti derken bu çıktı yinede haklısın ALLAHım çaresiz hastalık vermesin

öncelikle geçmiş olsun arkadaşım...
bu havalarda klimanın karşısında saatlerce oturulursa Allah saklasın insan felç bile olur...dolayısıyla sizin ki tutulma gibi geldi bana...ama fıtık bile olsa,canınızı sıkmayın..Allah çaresiz dert vermesin...
acil şifalar diliyorum...
sevgiler...

teşekkürler canım ALLAHım hepimizi sifası olmayan dertlerden korusun

bende de var boyun fıtığı sana yazmamıştım. çok dikkat etmelisin doktorunu dinle ne derse yap tamammı canım. tekrar geçmiş olsun.. kolay gelsin işlerin çok bu aralar .sakın ağır kaldırma :):)

bende de var boyun fıtığı sana yazmamıştım. çok dikkat etmelisin doktorunu dinle ne derse yap tamammı canım. tekrar geçmiş olsun.. kolay gelsin işlerin çok bu aralar .sakın ağır kaldırma :):)

sanada geçmiş olsun canım doktorun dediklerine uymam gerek haklısın evdede ağır kaldırmamaya dikkat ediyorum sağolsun eşim yaptımıyor ben paketleme yapıyorum 5 yıl önceki ameliyatımdan beri kesinlikle ağır kaldırmama izin vermez ALLAHım da eşimi incitmesin sıkıntılarından kurtarsın hayırlı uzun ömür versin

Yaklaşık 1 sene önce aynı şikayetle doktora gittim mr ve rontgen çekildi...Sana yapmanı tavsiye edeceğim tek şey rontgende çok fazla sonuç alınamaz asıl sonuç ve ağrının kaynağının nerden geldiği mr neticesinde belli olur...Çok fazla vakit kaybetmeden MR çektirmeni tavsiye ederim.Benim mr sonuçlarımda boyun düzleşmesi ve boyun kreçlenmesi çıkmıştı.Yanlış oturma şekli,bilgisayar başında çok fazla vakit geçirmek,klima,terin üzerinde soğuması,ceryan,ağır kaldırmak bu nedenlere bağlı boyun fıtığı,kireçlenme ve boyun düzleşmesi olabilir.Korkmanı gerektiricek bir durum yok önemli olan doğru teşhis...Bana merhem ve kas gevşetici vermişti doktor ve bunların yanında en önemlisi günde 2 defa tekrarlamak koşuluyla boyun egzersizleri verdi...Kas gevşetici haplar kullanmadım boyun egzersizleri ile atlatmaya çalıştım.Yanlız bu hastalığın kesin bir tedavisi yok çok dikkatli olan gerekiyor.Ayrıca bu hastalık kilo ve hareketsiz kalmayı hiç sevmiyor.Fıtık durumlarında fizik tedavi önerebbilir doktorun.Eğer çok ilerleme varsa ve kemik ete sıkışmışsa ameliyatta önerebilirler ama sana tavsiyem ameliyat olma yapman gereken en önemli şey egzersizler olucaktır.

Bol sağlıklı günler dilerim.

geçmiş olsun öncelikle..
ben 2007 yılının başında aynı şikayetten adeta "kıvrandım" ...o kadar sancı çekiyordum ki oturup ağladığımı bilirim. önce baş boyun cerrahına gittim, mr sonucunda boynumda iki kiçik fıtık ve düzleşme vardı, bayağı ağır ağrı kesiciler ve jel kullandım.
bu yılın başınad şikayetlerim çoğalınca tekrar bu sefer beyin cerrahına gittim, tekrar çekilen mr da bu sefer düzleşmemin arttığı görüldü. 10 seans fizik tedaviye gittim ve Allaha şükür ki hiçbir şeyim kalmadı:nazar:
yalnız arkadaşlarımın da belirtiği gibi çoook dikkat etmeniz gerekiyor. özellikle saçlarınız uzunsa kışın mutlaka kurutmalı, yazın bile mümkün mertebe ıslak saçla sokağa çıkmamalısınız. klimaya maruz kalmamanız da çok önemli
tekrar geçmiş olsun

Geçmiş olsun .
Tam fıtık değilmiş en azından.Dikkat ederseniz umarım ilerlemez.Tabi dikkat etmek ne derece kolay olursa.
Bende 9-10 yıl önce kol ağrılarım başlamıştı.O zaman dr boyun fıtığı dedi üç hafta boyunluk kullandım, mr a girdim,çıkmamıştı.Ve hala ağrıyor ağrımın ismi konmadı.En son baharda iki hafta fizik tedavi gördüm.Nafile ,yine ağrılardan duramıyorum.
İnş gereken önlemi alır, kolay atlatırsınız.
Sevgiler...

Geçmiş olsun .
Tam fıtık değilmiş en azından.Dikkat ederseniz umarım ilerlemez.Tabi dikkat etmek ne derece kolay olursa.
Bende 9-10 yıl önce kol ağrılarım başlamıştı.O zaman dr boyun fıtığı dedi üç hafta boyunluk kullandım, mr a girdim,çıkmamıştı.Ve hala ağrıyor ağrımın ismi konmadı.En son baharda iki hafta fizik tedavi gördüm.Nafile ,yine ağrılardan duramıyorum.
İnş gereken önlemi alır, kolay atlatırsınız.
Sevgiler...

teşekkür ederim arkadaşım elimden geldiği kadar dikkat ediyorum bu arada sizede geçmiş olsun a.s.

X