böyle hayat devam edermi?

kircicegi111

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
28 Şubat 2013
45
0
kızlar önce baştan anlatmak istedim ona göre yorum yapın
benim annemle babam ben 6 yaşımdayken ayrıldılar yazları anneannemle köydeydim kışında istanbulda annem çalışıyordu beni anneannem büyüttü aynı evde dayım yengem onların 2 çocukları, benden büyüklerdi ama yengem bizi asla istemedi ev dedemin bize evini açtı ama 2 abim dışarda kaldı babam onlarıda bizide attı abimleri annem yuvaya koydu en büyük olan abim yuvada askere gidene kadar durdu ama öbür abim yuvadan kaçtı dışarıda tinerci oldu heryerini keser eve gelirdi birgün sabah 4de kapı çaldı gelen abimdi dövmüşler 2 kolu kırık içinde yakmışlar ölümden dönmüş çok belli yüzü yanıktan görünmüyordu biraz toparlanınca dedemlerin yanına gitti ogünü hiç unutamıyorum, yengem istemezdi benim evde genç kızım var derdi bu sekilde her günüzmüz kötü geçerek büyüm ama sorunlarda benle beraber büyüdü dayımın oğlu benim odam yok annemlerin odasında kalıyorum sizin yüzünüzden demeye başladı masaya oturdugumda aç yine geldi diyolardı kalkıyordum dedemlerde köye yerleştiler ozmnlar biz annemle ayrı yemek yapıp yiyorduk onların bir ekmegine bile dokunmuyorduk bana hırsız demeye başladılar misafir geldiginde dayımın kızı bana bağırırdı paramı çaldın ver diye herkez bana bakardı
annem birgün çok hastalandı kalp kapağı toplanmış ameliyat olması gerekiyor gün aldık dr ameliyat gününe kadar evde dinlen dedi ama annem ameliyat gününe kadar çalıştı ameliyat oldu eve geldik annem yatakta kalkamıyor yengemle kızı beni dövüyolar annem o haliyle kalkmış yalvarıyor bırakın diye o gün anladımki çalışmam lazım okulu bıraktım işe başladım kimliğime resim lazım annem kalkamıyor babamın yanına gittim yanında karısı var hamileydi bana orda küfür etti agza alınmadık laflar söyledi kendi kızına ağlayarak gittim iş aradım bir cafede iş buldum o anki çaresizliğimle birinden hoşandım 16 yaşındayım ama o 39 yaşında konuşmaya başladım anneanneme söyledim böyle biri var dedim tmm dedi tanıştılar çalıştığım yer paramı vermiyordu dedem sizi köye götürüyorum dedi annemle gittik 5 ay kaldık ama ben hala telde konuşuyordum bana iyi geliyordu en azından biri bana seni seviyorum diyordu tekrar istanbula geldik anneannemde bizle beraber geldi yengemler biriyle konuşuyor diye mahallede lafını yapıyordu annanem evlenin dedi eşyalarımızı aldık evimiz oldu yengemlerde birden bire taşındılar evlenmemeyi düşündüm o an ama 1 yıl geçmiş bana destek çıkmış birini bırakamazdım seviyordumda abimler geldi beraber yaşadık ama anşlaşamadık ben abimlerle hiç bir araya gelmemiştikki çok büyük kavga etti anneannem aradı kızı götür dedi o gece gitiim evden nikahsız 1 yıl sonrada evlendik şimdi 4 aylık bebegimiz var ve her gece içen bir koca evlenmeden önce kaynanamların yanına gittik k.b benle konuşurken 2 evlilik yaptı 17 yaşındada bir çocugu var dedi ben şok oldum geri dönemezdim bir kere çıktım o evden bana söylemedi evlendim boşandım diye, her hafta kavga ediyoruz şuan ben 19 yaşındayım o 42 yaşında bazı günler kavga ediyoruz çekip gidiyor şuan evde yok gereksiz yere kavga edip çekti gitti 4 aylık kızım var onun için dayanmaya çalışıyorum ama nereye kadar çıkıp gitsem nereye gitcem ne yapcam meslegim bile yok elimde çocuğu yapmak hataydı ama oda isteyerek olmadı beni isterkene bile eşimin evinde istediler yengemin yüzünden, hiç bir borçları yatırmıyor suyu bile yatırmıyor kapanınca ödüyor alışveriş bile yapmıyor hala annemlerden geldigim kıyafetleri giyiyorum bebeğim kıyafetlerini bile görümcem kendi kızının kıyafetlerini verdi para yokmu var ama sorumsuz kendi dükkanı var araba tamircisi her gece içiyor ne yapcam nasıl düzelcek hiçmi mutlu olamıcam annemin yanına gitsem kalbi var onu kaybedersem yaşayamam bugün kaynanamlara gitcektik kavga çıkardı kendi nereye gitti bilmiyorum telimide kırmıştı arayamıyorumda kimseyi artık kavgamızdan komşuların yüzüne bakamıyorum nereye kadar böyle gider

allah kımsenın basına vermesın canım cok uzuldum okurken sahıpsızlık okadar kötukı caresızlık ...sansızlıgın sureklı devam etmıs allah ıyı ınsanları cıkarır ınsallah karsında hersey yoluna gırer..eşinin sözünü dinledigi biri yok mu yardım ıstesen..konus dıyecegım oda işe yarar mı alkollu dıyorsun..zor bir durum.ama guclu olmalısın ayakta durmalısın..iş bulmaya calıs beledıyelere valılıklere basvur yardım edıyorlar ne bılım en azından gıda iş yardımı yapıyorlar dıye bılıyorum sımdılık aklıma bunlar gelıyor..kalbim acıdı allahımmm bır cıkıs kapısı gösterır ınsallah sana umudunu kaybetme ayakta kal

Sözün cümlelerin bittiyi yer olsa gerek.. Gercekten diyecek hicbirşey bulamıyorum..

Nasıl bir baba, nasıl bir anneanne, nasıl bir dayı?! İnsanın kendi ailesi böyleyken, yabancı bir erkek nasıl olur ki?! Bu nasıl bir eş??

ALLAH sana sabır versin ve yardımcın olsun güzelim!!

Son düzenleme:
hangi şehirde oturuyorsun belkı burdan aynı sehırde oldugun bırılerı yardım edebılır sana ?

hangi şehirde oturuyorsun belkı burdan aynı sehırde oldugun bırılerı yardım edebılır sana ?

istanbuldayım yardıma ihtiyaçım yok sadece sorumsuz eşim evle hiçbir alakası yok gibi yememizi içmemizi eksik etmez ama borçları ödemiyor hergün huzursuzum şuan başıma birşey gelse yok kaynanamlara gitmedim diye kavga etti gitcektim hazırlandım ama içmiş sarhoş sinirli nasıl güvenipte uzun yola gidiyim bebeğim var ağlamaktan kendimi tutamıyorum bu nasıl hayat neden herşey böyle oldu ki

Tüm bu yazdıklarına rağmen, sevgililer gününde eşine köpek alman takdir edilesi ..

kızlar yanlış anlamayın beni 1 arkadaşım yok oturup derdimi anlatcagım 1kişe bile yok bu evde duvarlar üstüme geliyor bebeğime baktıkça kendime kızıyorum böyle bir hayatın içine neden onu getirdim babasısz büyümesin ben çok çektim benim çektigimin fazlasını babam çeksin bizi o bu hale getirdi evlenmeden önce intar ettim hastanede yatıyorum anneme demiş atın çöpe ne uğraşıyorsunuz şimdide eşim aynısını yaşatmaya çalışıyor sanki

eşinin ailesi biliyor mu bu durumları onlardan yardım ıstedın mı ? herzaman mı böyleydı eskıden böle degılse ozamanları hatırlatıpp uzuldugunu sölesen ...

Tüm bu yazdıklarına rağmen, sevgililer gününde eşine köpek alman takdir edilesi ..

aldımki mutlu olsun ama degmiyor biliyomusun gittikçe değişiyor eskiden böyle değildi çok severdi bana annemlerin yanında sen yatağa girince tüylerim diken diken oluyor dedi ozmn neden evlendinki benle neden yalan söyledin 2 kere evlenmiş benim yaşımda oğlu var biz hem ikinci olduk hiçr birzaman ilk olamadık hep onlar daha iyidi diyip duruyor evden dışarı çıkmıyorum her dediğine tmm diyorum daha ne istiyorki

bebegının tek sucu yanlıs bı babası olması sanırım sımdı onun senden ne farkı olacak kı ıcıp ıcıp eve gelen bı baba ne kadar baba olabılır kı emın ol o daha acı verır ona...sen babasız buyumussun o yusden bebegının öle olmamasını ıstemen normal ama nereye kadar böle gıdecek tatlım aradakı yas farkını hıc söylemıyorum bıle yazık degıl mı sana daha gencecıksın senın sahıp cıkılmaya ıhtıyacın var..calıs dıcem calısınca cocugun nolcak herseye sıfırdan baslamak cok zordur bunun ıcınnn cok caba sarfetmen gerek kımseden bısey beklemeden eger tek basına usutesınden gelıp kendı hayatını kurmayı basarırsan ozaman ancak mutlu olabılırsın bu sekılde ne aılen nede esın senı mutlu etmeyecek öyle gorunuyor..cok zor bır durum allah yardımcın olsun..babana gelıncede sunu söyleyım allahın adaletı okadar buyukkı kımse yasattıgını yasamadan ölmez merak etme onun yaptıkları ıcınde hıc uzulme!!!

bundan sonrakı hatan ıkıncı bır cocuk yapmak olur sakınnnn öyle bısey yapma canımmmm....

Gerçekten çok üzüldüm yaşadıklarınıza Allah yardımcınız olsun eşine vicdan sanada sabır versin:26:
o baban olacak haysiyet yoksunu vicdansız adam inşallah sana muhtaç olur bir gün:26:

çokta gençsin kıyamam ya bebeğin henüz çok küçük az daha sabret bebeğin 2-3 yaşına geldiğinde kreşe ver işe gir yada çok zor durumdaysan kadın sığınma evleri var çocuğunla seni orda uzun bir süre misafir ederler hem sana bir işte bulurlar olmaz mı:26:

birgün kavga ettik polisi çağırdım şikayetçi oldum bana kadınsığınma evine gönderelim seni dediler amir geldi bebeğin çok küçük yapamazsın orda biraz daha sabret dedi koruma altına aldılar dövmesin diye bende bebeğimin büyümesini bekliyorum

Son düzenleme:
eşinin ailesi biliyor mu bu durumları onlardan yardım ıstedın mı ? herzaman mı böyleydı eskıden böle degılse ozamanları hatırlatıpp uzuldugunu sölesen ...

canım bazen pişmenlık duyuyor özür diliyor seni mutlu etcem çocuğumuz var diyor ama sadece ayık kafayla söylüyor içtikten sonra herşey başa dönüyor eşimin aileside okadar umursamazlarki biliyorlarki kavga ettik evde tekim 1 telefon bile açmazlarmı onlar için oğlunun hiçbir şuçu yok bira içiyor ondan ne olurki diyor

nasıl bı hayat nasıl bır vıcdandır arkadas ya bunlar nasıl ınsanlar ben okurkenn aglıyorum ınsanlar nasıl bukadar acımasız pervasız olabılıyorlar allahım bukadar mı merhametsız zavallılarla dolu dunyamız anlamadım kı (

abilerimdende birşey bekleyemiyorum dışarda yaşamışlar bir kelime bile konuşulmuyor diger abim zaten yandı kolu yarım kaldı bide geçen sene motor kazası yaptı bacagıda sakat kaldı çaresizlik ne zormuş annemle ben o küçücük odada yengemin o bağırmalarını biel özledim biliyormusun

alkole yönelmesını engelleyecek bı ugrası ısı olsa ozaman ıcmez belkı...tabı arkadas ortamıda buna en cok etken..bırde aslında tanıdık bırı ayıkken bu yaptıklarını yuzune vursa yapma falan dese belkı utanır ne bılım yapmaz belkı...allahım sennn ıslah et yoluna cevır...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…