Aile Planlaması Böyle birsey yasadiysaniz,tecrübelerinizle yardimci olabilir misiniz?

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.

_iLKSeN_

Sonsuz Sükür sana,ALLAHIM
Kayıtlı Üye
11 Ocak 2010
136
2
Dogum kontrol hapiyla korunuyorum.3 gün üst üste hapi icmeyi unuttum ve kanama basladi ama ben 3 gün unutmadan sonra unutmus oldugum haplari cöpe atarak kanamama ragmen haplari icmeye devam ediyorum.Bugün kanamamin 3. günüydü ve normal adet yogunlugunda degil.Sitede yaptigim incelemede, 3 gün üst üste unutuldugu takdirde ara kanamalarin olabilecegini,doktora basvurulmasini yada kutunun birakilip yeni bir kutuya baslanmasi gerektigini ögrendim.Persembe günü doktor terminin var ama yine de sizlere sormak istedim.Sizce devam etmelimiyim kalan haplara yoksa birakmalimiyim?

cevabin icin tesekkür ederim..doktorum izinde maalesef persembe günü geliyor..ancak randevu alabildim persembe sabahi erkenden gidicem..bakalim hayirlisi artik..

3 gün üst üste unutulduğu zaman; gebelikten korunma etkisi, kalmaz. O pakate devam etmenin anlamı yoktur. (devam etmemekle; bilinçli davranmışsınız)

Siz, 3 gün boyunca, tableti almayı unuttunuz. Ve o kutuyu attınız. Adet oldunuz ve adet olduğunuz zaman, yeni bir kutu alıp, doğum kontrol tabletini kullanmaya başlamışsınız.
Eğer aynen böyle ise; yani yeni kutuya, adetinizin, 1ve ya 2'ci günlerinde., başlamış iseniz; hiç bir sorun yoktur. Doktora gitmeye de gerek yoktur. (bence)

Çünkü; zaten eski kutuyu atıp, o kutuya devam etmediniz. Yeni bir kutu alıp, adet döneminizin ilk günleri, o yeni kutuyu kullanmaya başlamışsınız.

Kimileri, doğum kontrol tabletlerini, kullanmasına rağmen, gebe kalabiliyor.
Bunun sebeblerinden bir tanesi (önemli bir sebeb): kişilerin, doğum kontrol tabletlerini; her gün aynı vakitte alınmamalarıdır.

Tabi, sadece bu etken yalnız değil, bunun tıbbi olarak, bir çok sebebi vardır.
O sebebleride; ilgili uzmanlar bilmektedir.

Fakat; eğer doğum kontrol tabletlerini kullanıyorsanız; mutlaka her gün aynı vakitlerde almaya, çook dikkat ediniz.
Böyle düzenli kullanıldığında, doğum kontrol tabletlerinin, gebeliği önlemesi çook yüksektir. (bilinçli olalım ve dikkat edelim)

benim bi kaç defa başıma geldi canım ...kanama oldu sonra normal adet zamanımda tekrar oldu kanamam bi sorunda olmadı ama unutmamak lazım vücudun dengesi bozulabilir ...dr a gittim oda hapı unutmamdan olabileceğini korkacak bişey olmadığını söyledi şimdi günü gününe aksatmadan içiyorum .......çok korkma yani içine sinmiyosa dr a git ...rahatlarsın

öyle bırakınca hormonlar altüst olmaz mı?

bilgiler icin tesekkür ederim..ben bu son ayda hic ayni saatlerde icmedim..zaten ben isteyerek kullanmiyorum dkh..esim cocuk istemiyor onun icin kullaniyorum..

canim tesekkür ederim cevabin icin ama ben kutuya devam ettim ve gecen persembe doktora gittim..doktorum dogru yapmisin dedi ben de bi anlam veremedim ama neyse..alttan ultrasonla muayene etti cok az kanaman var daha,eger hamileysen bile daha belli olmaz,günün 10-15 gün gecerse gel bakalim dedi..bugün olmam gerekiyordu ama sadece cok az kahverengi lekelenmem oldu..ve yaklasik 1 haftadir siddetli bel ve bacak agrilarim var..bakalim hayirlisi ama pek te umutlanmak istemiyorum..

Canım ben o şekilde hamile kalmıştım,düzensiz kullanma sonucu.Ama şu da var hap kullanarak hamileysen bile üstüne de adet görebilirsin benim öyle olmuştu

öyle bırakınca hormonlar altüst olmaz mı?

Tableti sık sık unutup,o paketi çöpe atıp, tekrar bir kutu alıp ilk adet döneminizde, o kutuya başlarsanız, bu durumu çok sık tekrarlarsanız; tabiki hormonlar alt üst olur.
Fakat; 1 defadan bir sorun çıkmaz. Fakat; bu durumu; sık sık tekrarlarsak, mutlaka bir doktor kontrolunden geçmemiz gerkemekte.

ben yasmin kullanıyordum.çok mide bulantısı yaptığı için doktora gittim tekrar ginera verdi ve bırak kanama gelince 2-3. günü yeni hapa başla dedi.o şekilde gineraya başladım ama sonra yine bulantım oldu ve onu da bıraktık.
yani kanamadan sonra bana bu şekilde kullandırttı ama ben adet düzeni açısından kullanıyordum,yani bu durumda gebelikten korumaz 1 ay ek yöntem kullanmak gerekir diye biliyorum.zaten 1 ay ek yöntem kullanılacaksa da ilaç bırakılır.1 ay sonra yeni kutuya başlanır.ama tabiki kadın dogumcun daha ayrıntılı bilgi verecektir.bu sadece benim deneyimim

Canım ben o şekilde hamile kalmıştım,düzensiz kullanma sonucu.Ama şu da var hap kullanarak hamileysen bile üstüne de adet görebilirsin benim öyle olmuştu

benim dün kahverengi akintim vardi ama damla damla..bugün de kanamam geldi ama kivami ve rengi degisik geldi..ve belim hala cok siddetli bir sekilde agriyor,arasira bacaklarima da vuruyor..normalde bu sekilde bel agrim olmazdi..bilemiyorum kafam cok karisik ya acaba hamile miyim,üstüme mi adet görüyorum?? mafoldumben

sen biraz anlatabilir misin canim hamileyken nasil olmustu adetin normal mi? ve nasil,ne zaman ögrenmistin hamile oldugunu?

Hani yazmışsınız ya; 3 gün üst üste unuttum tableti almayı'' diye.
tabeleti unuttuğunuz o 3 gün içerisinde; cinsel ilişkiye girdiniz mi?

Normale yakındı adetim ,ama senin farklı olabilir.Benim tam 7. haftasında öğrendim o da şiddetli mide bulantısı ve 2. adetimin olmamasıyla.. o zamana kadar hiç anlamadım.Ama senin belirtilerin aynı olacak diye kural yok,ayrıca en garantisi kan testinde gebelik tahlili yaptırmak.

benim 2 gündür kanamam devam ediyor ama eski yogunlukta ve kivamda degil..bel agrim hala devam ediyor ara sirada kasigima agri giriyor..ve cok ilginctir ki ac karnina degil de yemeklerden sonra mide bulantilarim oluyor..elbetteki kisiden kisiye cok farkli oluyor belirtiler..paylastigin icin sagol..kanamam gecsin ilk firsatta kan testi yaptiricam..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…