Boy uzatmak artık hayal değil

1

1_sen

Ziyaretçi
  • Konu Sahibi 1_sen
Dokuz Eylül Üniversitesinden 4 bilim adamı, insan boyunu hem uzaktan kumanda ile hem de belirli bir ağırlık uygulayarak uzatmak için geliştirdikleri 2 farklı projenin patentini almak için Avrupa Patent Ofisine başvurdu.

İlk projede boy uzatmak isteyenler için kemik içerisine çakılan çiviler, uzaktan kumanda ile her gün 1 mm boy uzatacak. Bu projede hasta, yattığı yerden boyunu uzatabilecek. Diğer projede ise günde bir kez ayağını yere sertçe vuran kişinin boyu aynı oranda uzayabilecek. Projeyle birlikte bir kişinin boyu 3.5 ay gibi kısa bir sürede 10 santimetre uzatılabilecek.

Havıtçıoğlu, kendisiyle birlikte Doç. Dr. Önder Baran, araştırma görevlileri Bora Uzun ve Hakan Oflaz ile hem mekanik hem de şekil bellekli alaşımlardan yararlanılarak insan boyunu uzatmak için geliştirdikleri proje için Avrupa Patent Ofisine 18 Eylül 2006 tarihinde başvurduklarını, 3 ay sonra patentlerin gelmesini beklediklerini kaydetti.

• Konu Sahibi 1_sen
sonuç çıkmışmı ki buna canım ilk kes duydum :tomato: uzasın yaaa selvi gibin olalım :teytey:

• Konu Sahibi 1_sen
kemik içine çivi çakılması falan zahmetli işlemler ya ama alınan sonuçların güzel olması sanırım denemeye değer hale getiriyor bu uygulamayı...

• Konu Sahibi 1_sen
benim bildiğime göre anne ile babanın boyları cm cinsinden toplanıyor.10 eklenip 2 ye bölünürse erkek çocuğun ortalam boyu ,10 çıkkartıp 2 ye bölünürse kız çocuğun tahmini boyu çıkıyor.

• Konu Sahibi 1_sen
kemik içine çivi mi... :1shok: belinde 8 tane vida olan biri olarak bunu tasvip etmedim...diğer yöntem basit denemesi bedava... :icecream:

• Konu Sahibi 1_sen
ben tvde ızlemıstım,kız amelıyat olmus tek ayagı uzamıs tekı aynı kalmıs,cok uzuluyordu toplallıyordu yururken,keske kısa kalsaydfım dıyordu

• Konu Sahibi 1_sen
bu çok zor bir tedavi günlerce hiç yürüyemiorsunuz sonuçta kemik arasına çivi konuyor

• Konu Sahibi 1_sen
tehlikeliymiş ölümle bile sonuçlanan operasyonlar varmış ne gerek var bence allah herşeyin en güzelini zaten bilip öle veriyo çok şükür halimize

• Konu Sahibi 1_sen
canım çıkana kadar basket oynarım kemiklerime çivi çaktırmam

bi kaç sene önce tv de görmüştüm boyunu beğenmeyen bi hatun
boy uzatma için amelyat olmuştu
sonuç 2 bacağıda felççç
Allah korusun..Allahınverdiklerine şükretmesini hala öğrenemeyenler var yahuuu
Ya yürüyemeyen eglelli arkadaşlar napsın yaaa
Hayret bişeyyy

snn dedigin cocuk hicbir müdahale yapmazsa uzayacak boy. yni cocuk baska seylerle ilgilenirse örn, süt-basketbol-zıplama v.s bunlarda boyu deistiren faktörlerdir.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…