Botoks yan etkilerini yaşıyorum

lunrosa

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
30 Ağustos 2024
13
0
36
Merhaba burada da birkaç forum ve yorumları okudum,ne yazıkki tecrübe etmiş insanların bilgilerine ihtiyacım var.5 yıldır aynı yerde botoks yaptırıyordum ve hiçbir problem yaşamadım.22 gün önce başka bir doktora yaptırdım ve resmen hayattan soğudum.Hiçbir sağlık problemim yoktu,enerjim gayet yerindeydi.Yapıldıktan sonra ciddi şekilde devam eden baş ağrısı,baş dönmesi,mide bulantısı,görmede bulanıklık ve uzağı görmede zorluk,nefes ve yutkunmada güçlük,halsizlik,alında ve çenede basınç,uyuşukluk gibi birçok şey yaşıyorum.Korktuğum için emar,check up yaptırdım ama birşey çıkmadı.Başıma bunların geldiğine inanamıyor ve çok tedirginlik yaşıyorum.Panik atağımı anksiyetemi tetiklediği içinde çarpıntı yaşıyorum.Ulaştığım ve tanıdığım doktorlar en fazla 3 ay içerisinde etkisinin azalarak gideceğini korkmamak gerektiğini kalıcı bir durum asla olmayacağını söylüyor fakat yinede rahatlatamıyorum.Muhtemelen fazla doz ve yanlış kas uygulaması yaptı çünkü kalkık olan kaşlarım da düştü ve üst göz kapağımda da düşme mevcut.Sıcak kompres,masaj,bol su içiyorum.Sizin böyle bir durumunuz oldu mu?Ne kadar zamanda geçti?teşekkür ederim şimdiden.

En sonunda geçiyor gerçekten ama insanın da ömründen ömür gidiyor ve hiç geçmeyecekmis gibi geliyor doktorlardan görüş almışsıniz emar bile yaptirmissinz öncelikle biraz sakinleyin mide bulantısı semptomu yaşamadım o stresten de olabilir bilmiyorum kaş ve kapak düşüklüğü de olmadı bende ama olan çok kişi var benim direkt görüşumde karartı oldu öyle uzağı yakını bulanık falan değil direkt yarısı siyahtı korkunçtu ama bir göz doktoruna da görünün ihtiyaten durumunuzu düzenli takip ederse gözünüzle ilgili iyiye gidiş hiç değilse biraz rahatlatır ben düzenli görme alanı testi yaptirmistim ve göz damlasi kullandirdi göz doktorum bunlar dışında geçmesini beklemekten başka ne yazık ki mucizevi bi çözüm yok.

Böyle şeyleri masum gibi tanıtıyorlar ama hiç de masum uygulamalar değil botoksta etkilerin geçici olmasına güveniyorlar ama gözüme ve kendime böyle bir travma yaşatmaya asla değmez ayrıca doktor degistirmeseniz de olabilirdi ben iki kere aynı doktora yaptırdım ilkinde olmadı ikincisinde oldu üstelik aynı marka aynı doz uyguladı Rus ruleti oynamak gibi bı şey kesinlikle uzak durun dolgudan da botoksta da benzerlerinden de burdan da kamu sporumu paylaşayım da

Yan etkileri yaşadığım dönem okumadığım makale ve yerli ve yabancı yorum kalmadı yıllarca aynı yere yaptıranlarda da yaşanıyor hiç bir şeyin garantisi yok. Ben zaten güvenilir yerde yaptırıyorum daha önce defalarca yaptırdım bana bi şey olmadı olmaz diye düşünmeyin. Çok sık yıllarca yapıldığı takdirde zaten kaslar zayıflayıp eski haline dönmekte zorlanabiliyo yalama oluyo amiyane tabirle ama bunu size söylemezler.

En sonunda geçiyor gerçekten ama insanın da ömründen ömür gidiyor ve hiç geçmeyecekmis gibi geliyor doktorlardan görüş almışsıniz emar bile yaptirmissinz öncelikle biraz sakinleyin mide bulantısı semptomu yaşamadım o stresten de olabilir bilmiyorum kaş ve kapak düşüklüğü de olmadı bende ama olan çok kişi var benim direkt görüşumde karartı oldu öyle uzağı yakını bulanık falan değil direkt yarısı siyahtı korkunçtu ama bir göz doktoruna da görünün ihtiyaten durumunuzu düzenli takip ederse gözünüzle ilgili iyiye gidiş hiç değilse biraz rahatlatır ben düzenli görme alanı testi yaptirmistim ve göz damlasi kullandirdi göz doktorum bunlar dışında geçmesini beklemekten başka ne yazık ki mucizevi bi çözüm yok.
Merhaba öncelikle teşekkür ederim,birdaha yaptırmaya cesaret edebileceğimi sanmıyorum zaten.Ben de sizin gibi sürekli araştırıp okuyup soruyorum.Benim görüşümde sizin gibi ciddi bir durum olmadı ama dışarda özellikle baş dönmesi ve hafif bulanıklık olabiliyor.Ayrıca başımda alnımda basınç ve yutkunma zorluğu hissediyorum.Sizin tam olarak ne zaman düzeldi bu durumunuz?Tekrar geçmiş olsun.

Yutkunma güçlüğü ve çene kitlenmesi yaşadım suyu boğazımdan zor geçiriyordum uygulayandan farklı bı doktora gittim bana direkt yutkunma güçlüğün de oldu dimi demişti ben söylemeden. Yani o sanıldığından daha sık bir yan etki. Acikcasi gözümde görüş kaybım 1 ayda epey toparladı ama ağrılar ve göz kuruluğu şikayetim hemen geçmedi. Benim baş ağrım biraz enteresandi yüzümun yarısı yanıyor gibi olduğu günler oldu yanaklarım tutuktu ve epey geç açıldı bildiğiniz his kaybı yaşadım 4.ayda bile yüzüm normale dönmemisti çok sabır isteyen bir süreç.

Bizimki kadar olmasa da kötü etkiler yaşayan 2 kişi taniyorum birinin migren atağını tetiklemis botoks halbuki migren tedavisinde de kullanılır ama işte bazen de tetikliyormus diğerinde de şakak ağrısı göz kuruluğu yapmış göz kuruluğu şikayeti olanlar botoksun yol açtiğini bilmez bile onlar biliyordu ona rağmen yaptırmaya devam ediyorlardı yani ben o insanlara bağımlı gözüyle bakıyorum artık estetik gerekçeler için sağlıkla oynanmaz.

Akrabamin güzellik merkezi var. Orada başka bir akrabam dolgu ve botoks yaptırdı yüzü felç oluyordu burun dokusunun bir kısmı öldü gibi bir şey.
O kadar çok tedavi aldı ki kalıcı bir şey olmasın diye iyi hastanelerde. Ama malesef ki eskisi gibi değil
O kadar müşteri geliyor şanssızlık mı diyeyim bilmiyorum
Basit gibi görünen tehlikeli işlemler ..

Keşke benim de yan etkilerinden zamanında haberim olsaydı ama görüştüğüm doktorlar hiç bı yan etkisi yok sadece yanlış uygulamalarda asimetrik görüntü olur veya kaşlar çok yukarda olur falan o da zamanla eski haline döner demişlerdi ben de nasıl güvendiysem internette üstünkörü bakıp tam da o minvalde yazılara denk gelmişim başıma geldikten sonra okumadığım şey kalmadı ama ne fayda benim hiç geçmeyen bir alerjik nezlem vardı botokstan sonra burnumun içi bile kurudu yılların alerjisi bitti ama keske basima bu gelmeseydi de hâlâ alerjim olsaydı yani görünür yan etkiler ağrılar hepsi geçiyor ama 1 yılı aştı alerjim geri gelmediğine göre ve göz kuruluğum da devam ettiğine göre arka planda bazı mekanizmaları da bildigimizden daha uzun etkiliyor gibi korkutucu olan etkiler ağrılar falan geçecek ama merak etme onlar için söylemiyorum

Evet o yüzden Rus ruleti diyorum kurşun hangi şanssıza denk gelecek belli olmuyor bir de haberlerde bazen çıkar dolgu yapılmış zarar görmüş falan ama hep de dandik merdivenalti yerlerdir veya diş hekimi gibi sonradan bu işlere merak salan alakasız bir branştan biri yapmıştır sen de zannedersin ki güvenilir bir doktora düzgün bir yerde yaptirsaydı mağdur olmazdi kimbilir ne kullandılar tabii ki merdivenalti yerler büyük risk ama iyi bilinen bir doktorda başına gelme ihtimali de hiç az değil sadece haberimiz olmuyor yani onca okuduğum yorum ve makaleye dayanarak söylüyorum sırf başıma geldiği için değil ne yazık ki doktorlar çok fütursuz ve etik kurallara uyan çok az, riskler konusunda uyarmıyorlar insanlar da bilinçsiz ben de kendimi bilinçli sanıyordum hiç de değilmişim birkaç gazete yazısı, manipülatif TV programları ve sorduğum halde hayır gayet güvenli hiç bir risk yok diyen doktorlar arama motorunda en üstte çıkan ve yine risk yok diyen iki üç doktor sitesi ve Instagram doktor sayfaları etrafımda yaptıran insanlar bunların hepsi o kadar yanıltıcı ki botoks hadi neyse kötü ama etkisi bir şekilde geçiyor ama baştan dolgu kaynaklı olduğu düşünüldüğü için çok kötü günler yaşadım ikisini aynı gün yapmıştı ve botoks istemediğim halde ikna etmişti

Bunları yazıyorum ki bir iki kişi bile okusa belki aklını başına alır da yaptıracağı varsa vazgeçer diye.Benim böyle bı ikaz edene denk gelmisligim olsa bu kadar travma yaşamazdım.Kimseye güvenmeyin botoks ve dolgu markalarının prospektüslerini okuyun anlatildiklari gibi basit ve masum olmadıklarını anlayın. Yok dolgu hyaluronik asitmis de vücudun doğal maddesiymis de ondan vücut kabul ediyormuş da zaten eriyip gidiyormuş da hiç bir sakıncası yokmuş da hepsi hikaye.

merhaba bende çok ciddi sıkıntı yaşıyorum dediklerininzin hepsini yasıyırum ne zaman normalae döndünüz

X