Boşanmış anneler doğru karar vermem için yardım edin lütfen.Konu ciddi.

ceycin85

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
28 Mayıs 2022
4
1
39
Merhaba bugün üye oldum ve inanılmaz yardıma ihtiyacım var. Olabildiğince kısa yazmaya çalışacağım.5 yıl önce eşimden küfür alkol hakaret yüzünden boşanmış biriyim eski eşim beni çok sevdiğini söylesede kesinlikle saplantılı biri seven insanın yapmayacağı şeyler yaptı bana ve sonunda çok zor olsada boşandım. Boşandıktan sonra geri dönmem için çocuklarımı kaçırdı nafaka ödemedi çocuklarıma işkence yaptı kaç kez karakolluk olduk uzaklaştırma aldık yani özetle çok çektim. Hala daha çekiyorum. Hayatıma biri girdi çok sevdim çok sevildim çok mutlu oldum. Dert şu ki bu kişi hiç evlenmemiş çocuğu yok. Uzun süredir beraberiz ve gerçekten çok seviyorum ama iş evliliğe geldiğinde onun benim sorumluluğumu alamayacağını zamanla yorulacağını düşünüyorum. Şimdi o ne kadar herşeye razıyım dese bile sonra ağır gelecek diye düşünüyorum.Maddi açıdan çok zor zamanlar geçiriyoruz. Herşeye rağmen ekim kasım gibi artık aynı evde yaşamayı düşünüyoruz. Bu arada aile olarak hiçkimsem yok hepsini kaybettim. Sadece ben ve çocuklarım kaldık. Beni gerçekten sevdiğini bildiğim bir arkadaşımın tanıdığı bir bey beni görmüş beğenmiş. Yaşça benden çok büyük maddi durumu çok yerinde çok iyi bir insanmış. Benimle ciddi düşünürmüş yani evlilik.O da yalnızmış eşini çocuğunu kaybetmiş ve bir aile kurmak istiyormuş.Arkadaşım bana Çocukların ve geleceğin için aşk değil mantığını seçmelisin diyor sevdiğin adamla olmaz sonu kötü biter kesinlikle ayrılmalısın ve böyle bir evlilik yapmalısın diyor. Maalesef durumun buna mecbur önce çocuklarını kurtarmalısın diyor. Lütfen bana akıl verin. Çok az zamanım kaldı. Sevdiğim kişi hayatı bilmeyen zorluk görmemiş aile yanında yaşayan biri. Hayatımda gördüğüm en iyi insanlardan biri ama ona bu yük ağır gelir mi ? Kendimi değil çocuklarımı düşünerek böyle bir evlilik yapmam mantıklı mı ? Çocuklarım çok çekti onları kurtarmak istiyorum.

İki kişiden birisini seçecek olsam ilkini secerim çünkü seviyorum.
İkinci kişiyi hiç tanımıyorsun saydığın özellikler onu iyi birisi yapmaz. Belki bir süre sonra ee biktm bu yaşta bebe gürültüsü mi cekecem diyebilir.
Fakat kesinlikle emin olmadan kimse ile evlenme derim.

Evlilik yapmak zorunda mısınız? İyi kötü bir evliliğim var şimdi bekar kalsam evlilik falan düşünmem çünkü evlilik çok zor. Ki sizin yaşadıklarımız az buz değil.
Evlilik olmasa bile tek başıma ayakta duramıyorum artık aldığım maaş sadece kiram ve faturalara yetiyor. Çocuklar için hiçbir şey yapamıyorum. Erkek arkadaşımın desteği olmasa yiyecek yemek koyamam önlerine.

Evlilik olmasa bile tek başıma ayakta duramıyorum artık aldığım maaş sadece kiram ve faturalara yetiyor. Çocuklar için hiçbir şey yapamıyorum. Erkek arkadaşımın desteği olmasa yiyecek yemek koyamam önlerine.
Nafaka alır ve yeterince çabalarsanız bakabilirsiniz çocuklarınıza bence ama siz mutlaka bir erkeğe sığınmak istiyorsanız seçim sızın... Ben olsam , hele ki çocuğum varsa asla başka bir erkeğe yeniden boyun egmezdim.

Ben ikinci seçeneği de tanımaya çalışırdım erkek arkadasimdam bir sure gorusmeyelim benim bir kafami toplamam bir karar vermem lazim diye izin isterdim cunku obur turlusu aldatmak olur ..bir şekilde sıcak elektrik alıyorsam erkek arkadaşıma artık ilişkiyi bitirmek istediğimi bekar bir erkeğin bu yolda yorulacagini ciddiyetle anlatırdım yine de zor bir süreç eğer gerçekten aşk varsa bekar olan beye yanlış bir şey yapmayın arkasından iş çevirmeyin tabiki belki ömürlük huzurunuz odur bilemeyiz

Merhaba bugün üye oldum ve inanılmaz yardıma ihtiyacım var. Olabildiğince kısa yazmaya çalışacağım.5 yıl önce eşimden küfür alkol hakaret yüzünden boşanmış biriyim eski eşim beni çok sevdiğini söylesede kesinlikle saplantılı biri seven insanın yapmayacağı şeyler yaptı bana ve sonunda çok zor olsada boşandım. Boşandıktan sonra geri dönmem için çocuklarımı kaçırdı nafaka ödemedi çocuklarıma işkence yaptı kaç kez karakolluk olduk uzaklaştırma aldık yani özetle çok çektim. Hala daha çekiyorum. Hayatıma biri girdi çok sevdim çok sevildim çok mutlu oldum. Dert şu ki bu kişi hiç evlenmemiş çocuğu yok. Uzun süredir beraberiz ve gerçekten çok seviyorum ama iş evliliğe geldiğinde onun benim sorumluluğumu alamayacağını zamanla yorulacağını düşünüyorum. Şimdi o ne kadar herşeye razıyım dese bile sonra ağır gelecek diye düşünüyorum.Maddi açıdan çok zor zamanlar geçiriyoruz. Herşeye rağmen ekim kasım gibi artık aynı evde yaşamayı düşünüyoruz. Bu arada aile olarak hiçkimsem yok hepsini kaybettim. Sadece ben ve çocuklarım kaldık. Beni gerçekten sevdiğini bildiğim bir arkadaşımın tanıdığı bir bey beni görmüş beğenmiş. Yaşça benden çok büyük maddi durumu çok yerinde çok iyi bir insanmış. Benimle ciddi düşünürmüş yani evlilik.O da yalnızmış eşini çocuğunu kaybetmiş ve bir aile kurmak istiyormuş.Arkadaşım bana Çocukların ve geleceğin için aşk değil mantığını seçmelisin diyor sevdiğin adamla olmaz sonu kötü biter kesinlikle ayrılmalısın ve böyle bir evlilik yapmalısın diyor. Maalesef durumun buna mecbur önce çocuklarını kurtarmalısın diyor. Lütfen bana akıl verin. Çok az zamanım kaldı. Sevdiğim kişi hayatı bilmeyen zorluk görmemiş aile yanında yaşayan biri. Hayatımda gördüğüm en iyi insanlardan biri ama ona bu yük ağır gelir mi ? Kendimi değil çocuklarımı düşünerek böyle bir evlilik yapmam mantıklı mı ? Çocuklarım çok çekti onları kurtarmak istiyorum.
Kaç yaşındasınız kaç tane çoçuğunuz var?

Zor birsey. Ama sahsen sevmedigim biri ile evlenemezdim. Erkek arkadasiniza güvenememe sebebiniz nedir? Benim bir akrabagim esi ile tanistiginda ayni durumdaydi. Esi bosanmis iki cocukluydu. Kendisi hic evlenmemisti. Evlendiler. Kac senedir mutlu yasiyorlar. Bu kisilige bagli

Hayatıma biri girdi çok sevdim çok sevildim çok mutlu oldum. Dert şu ki bu kişi hiç evlenmemiş çocuğu yok. Uzun süredir beraberiz ve gerçekten çok seviyorum ama iş evliliğe geldiğinde onun benim sorumluluğumu alamayacağını zamanla yorulacağını düşünüyorum.

aile olarak hiçkimsem yok hepsini kaybettim. Sadece ben ve çocuklarım kaldık. Beni gerçekten sevdiğini bildiğim bir arkadaşımın tanıdığı bir bey beni görmüş beğenmiş. Yaşça benden çok büyük maddi durumu çok yerinde çok iyi bir insanmış. Benimle ciddi düşünürmüş yani evlilik.O da yalnızmış eşini çocuğunu kaybetmiş ve bir aile kurmak istiyormuş.

Her 2 insandan da uzak durun.

Anlattıklarınıza bakarak : Erkek arkadaşınızdan çok, onun sizi sevmesini sevdiğinizi düşündüm. Erkek arkadaşınız ,bir aile kurma sorumluluğunu almaya hazır olsa da ; en ufak bir zorlukta siz bu durumu onun yüzüne vurabilirsiniz gibi duruyor.

Hayatınızda sevdiğiniz bir erkek! varken ve onunla beraber yaşamayı düşünürken ; arkadaşınızın bir telefonuyla aklınız karışıyor , sırf maddi durumu sebebiyle hiç tanımadığınız bir adamla evlenmeyi düşünüyorsanız ortada gerçek bir sevgi olmadığını düşünüyorum.

2.adama gelince : Arkadaşınıza sizi beğendiğini söylerken, hayatınızda birisi olduğunu bilmediğini düşünüyorum.

Her insan sevmeyi ve sevilmeyi hak eder. 2.adam da sadece maddi varlıkları nedeniyle değil ,kişisel özellikleri nedeniyle de sevilmeyi hak ediyor.

Çocuklarınızın, bir başkasından gelecek salt maddi imkanlarla mutlu olabileceğini düşünmüyorum.

37 yaşında yetişkin bir kadınsınız. Yanlış nedenlerle yapacağınız bir evlilik kimseyi mutlu etmeyecektir.

Çocuklarınızla beraber , başka kimse olmadan da mutlu bir hayat sürebilirsiniz.

Ben olsaydım bu evliliği yapacakken en çok çocukları düşünürdüm. Hangisi çocuklara daha iyi babalık yapabilir, hangisiyle daha iyi daha mutlu yetişirler, hangisi başkasının çocuğuyla ilgilenebilecek kadar olgun, merhametli vs vs. Eğer yaş farkı çok değilse 2.beyle de Bi görüşüp tanıyabilirsiniz. Tabi sevgiliniz varken nasıl olur bilmiyorum ama. Çok önemli Bi karar veriyorsunuz, iyi düşünün.

Arkadaşınıza sonuna kadar katılıyorum

Sizin ve diğer iki beyin de yaşlarını yazsaydınız keşke. Ve tabi çocukların da.

Sevmediginiz biriyle yapacaginiz bir evlilik cocuklariniza nasil bir fayda saglayabilir ki? Mutsuz anne mutsuz cocuk demek.

İki kişiden birisini seçecek olsam ilkini secerim çünkü seviyorum.
İkinci kişiyi hiç tanımıyorsun saydığın özellikler onu iyi birisi yapmaz. Belki bir süre sonra ee biktm bu yaşta bebe gürültüsü mi cekecem diyebilir.
Fakat kesinlikle emin olmadan
Her 2 insandan da uzak durun.

Anlattıklarınıza bakarak : Erkek arkadaşınızdan çok, onun sizi sevmesini sevdiğinizi düşündüm. Erkek arkadaşınız ,bir aile kurma sorumluluğunu almaya hazır olsa da ; en ufak bir zorlukta siz bu durumu onun yüzüne vurabilirsiniz gibi duruyor.

Hayatınızda sevdiğiniz bir erkek! varken ve onunla beraber yaşamayı düşünürken ; arkadaşınızın bir telefonuyla aklınız karışıyor , sırf maddi durumu sebebiyle hiç tanımadığınız bir adamla evlenmeyi düşünüyorsanız ortada gerçek bir sevgi olmadığını düşünüyorum.

2.adama gelince : Arkadaşınıza sizi beğendiğini söylerken, hayatınızda birisi olduğunu bilmediğini düşünüyorum.

Her insan sevmeyi ve sevilmeyi hak eder. 2.adam da sadece maddi varlıkları nedeniyle değil ,kişisel özellikleri nedeniyle de sevilmeyi hak ediyor.

Çocuklarınızın, bir başkasından gelecek salt maddi imkanlarla mutlu olabileceğini düşünmüyorum.

37 yaşında yetişkin bir kadınsınız. Yanlış nedenlerle yapacağınız bir evlilik kimseyi mutlu etmeyecektir.

Çocuklarınızla beraber , başka kimse olmadan da mutlu bir hayat sürebilirsiniz.
Konuyu anlatamadım galiba benim arkadaşımın bana sen çocukların için anne olarak bunu yapmak zorundasın annelik bunu gerektirir aşk falan düşünemezsin demesine aklım karıştı.

İlla evleneceksem durumu yerinde olanı seçerdim arkadaşınıza hak verdim yani sevmek güzel şey ama sonunda her sevgide evlilikte heyecanını kaybeder gibi geliyor ve yolda maddi zorluklar aradaki bazı farklar engel olmaya başlıyor. Hayat maalesef zorluklarla dolu ama sevgi çoğu zaman yetmiyor günümüz şartlarında en azından. Çünkü insanlar zorluklar karşında evrim geçiriyor resmen tabi istisnalar var ama fikrim bu yönde .

Ai
Nafaka alır ve yeterince çabalarsanız bakabilirsiniz çocuklarınıza bence ama siz mutlaka bir erkeğe sığınmak istiyorsanız seçim sızın... Ben olsam , hele ki çocuğum varsa asla başka bir erkeğe yeniden boyun egmezdim.
Sigortasız çalışan birinden nafaka alamıyorum maalesef. Emekli olmasını beklemem gerekiyor ya da sigortalı bir işe girmesini bekleyeceğim. Ben çalışıyorum asgari ücret ile başka hiçbir gelirim yok ve aldığım para ile ne yapılır az çok tahmin edersiniz. Çocuklarım biraz daha anlayışlı olabilseydi keşke ama maalesef beklentileri çok ve çok mutsuzlar o yüzden aklım karışık yoksa tek isteğim tek başıma yaşamak olur sevdiğim kişi ile bile evlilikten korkuyorum.

Konuyu anlatamadım galiba benim arkadaşımın bana sen çocukların için anne olarak bunu yapmak zorundasın annelik bunu gerektirir aşk falan düşünemezsin demesine aklım karıştı.
Arkadaşın ağır sacmalamis.
2. Adam peygamber mi? Arkadaşın onunla evlilik mi yaşamış? Nasıl bu kadar emin olabiliyor? Ben kendi kardeşime eş olarak referans olmam. Kardeşliği iyidir ama eşliğini bilemem

Sevmediğiniz biriyle nasıl evlenceksiniz anlamadım yani adamın parası varda belki çocuklarınıza harcamayacak veya kötü davranacak tanımadığınız adamla ne evlenceksiniz çocuklarda var üstelik🙄ilk adamı tanıyorsunuz ve seviyorsunuz yerinizde olsam acele etmem bir süre daha böyle devam ederim baktınız sorumluluğu kaldıramıyor o zaman evlenmezsiniz böyle devam edersiniz veya yol verirsiniz.çocuklar olduğu için acele etmeyin.

Hemen yargı dağıtıyorsunuz her erkek nafaka vermiyor bazısı gelirini düşük gösteriyor veya sigortasız çalışıyor kadına para veriyorum mantığıyla düşünüyor çocuklara nafaka vermek onlara ağır geliyor.şimdi bu kadının arkasında ailesi yoksa kendisi çalışıyorsa napsın asgari ücretle geçinemez ki iki çocukla mecbur başka birşey bulacak☹️

X