Boşanmalı mıyım?

lavantaa

Guru
Kayıtlı Üye
3 Ekim 2010
101
39
Aslında nereden başlayacağımı da bilmiyorum ama gerçekten çok bunaldım. Konuşabileceğim kimsemde yok, gerçekten bıktım. Bazen yokolup gidesim geliyor. Eşimin küsme huyu var. Sevgiliyken bir kere yapmıştı sonra yalvar yakar ikna etti beni. Barıştık evlendim ama bu küsmeler tekrar başladı, zaman zaman küsüyoe kapatıyor kendini. Ne yapacağımj bilmiyorjm. Terapide aldık ama yok kabul etmiyor ki asla değişmiyor. Ben suçluymuşum her zaman.bir bebeğimiz var 1,5 yaşında, artık bana küstüğünde o a da küsüyor ve konuşmuyor. Hep alttan aldım bu zamana kadar gönlünü aldım sırf huzurshzluk çıkmasın diye ama artık çok doldum yeter diyorum. Yeter dediğimde de iş hiç iyiye gitmiyor. Hep kışkırtıcı çıldırtıcı sinir bozucu hareketler yapıyor, artık yeterrrr deyip sinir krizine giriyorum ve hiç umru olmuyor, haklı çıkıyor ben suçlu oluyorz, sanki tek kabahatli ben gibi oluyorum. Kendisini, önceki yaptıklarını hiç görmüyor. O kadar yoruldum ve bıktım ki. İyiyken çok iyi ama bu küslükler beni bezdirdi bıktım. Ne olur bir yol gösterin çok bunaldım

Boşan diyemem ama küsen erkek öffff hiç çekilmez ya…
Haklı olduğun halde barışma çabasına bile mecbur bırakıyor dimi adam?
Evet aynennn öyle, bir kere de haklı olmadım. Sırf huzursuzluk çıkmasın diye hep gönlünü almaya çalıştım ona rağmen bile beni hep süründürdü

Ayyy ergen bile değil, çocuk ya.. Allah sabır versin gerçekten. Değişir mi bilmiyorum ama geçen zamanına çektiğin ızdıraba yazık. Bu adamla ömür geçer mi? Bunu kendine sor bence.. Cevabı bulunca da harekete dök.

Benim eski eşimde böyleydi iki haftaya yakın konuşmadığımizi bilirim. O konuşmuyorsa siz de konuşmayın ne yapıyor görün

Bence eşiniz çok şımartılmış küçükken de küsüp ağlayarak herşeyi yaptıran biriymiş bence şimdi de size keserek ayağına getiriyor istediğini yaptırıp kendini tatmin ediyor ya da kişilik bozukluğu vat narsist olabilir insan çocuğa da küsmez yani tek çocuk falan mı eşiniz

çivi çiviyi söker misali o küsünce siz daha çok küsün. kavga da etmeyin barışmaya da gitmeyin. biraz yok sayın. afallayacaktır.
Benim konuşmadığım zamanlarda oldu o konuşmayınca, ortalama 1 aya yakın konuşmadığımız bile oldu. Ama benim hiç aksiyon almadığımı görünce daha çok arttırıyor dozu. O zamanda sinirlerim çok yıpranıyor gerçekten kendime hakim olamayıp yeter artık artık deyipsinir krizi geçirtiyor

Bence eşiniz çok şımartılmış küçükken de küsüp ağlayarak herşeyi yaptıran biriymiş bence şimdi de size keserek ayağına getiriyor istediğini yaptırıp kendini tatmin ediyor ya da kişilik bozukluğu vat narsist olabilir insan çocuğa da küsmez yani tek çocuk falan mı eşiniz
İki kardeşler aslında şımartme değil tam tersi duygu sömürüsüyle büyümüş. Annesi çok güzel acındırır ağlar, küser. Anne babasının genel huyudur küsme. Diğer çocukları bunu öğrendi ve ilişiği kesti ailesiyle mesafeli bayağı. Benim eşim ise tam tersi kullandırtıyor kendini, gelinlerini de kıskanır kayınvalidem çok. Beni de kötülediğini duydum kaç kez fısır fısır. Doldururlar karı koca. Torunlarını görsünler diye götürdüm ondan sonra küstü zaten. Bu arada ben anneme gelmiştim tatil için eşim yok, uzaktan küstü

Sinir krizi geçirmenize gerek yok. Size yazık. Tutun yakasından bu evde ikinci bir çocuğa yer yok defol diyin atın sokağa. Almayın. Bir gün iki gün 1 hafta...

X