Boşanma davası

Aglakk

Güzel günler göreceğiz, güneşli günler
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
26 Mayıs 2019
1.497
3.882
Iyi günler. Belki bazılarınız hatırlar beni.. Boşanma davası açmak istiyorum ama cevremde ki herkes sen açma bırak karşı taraf açsın diyor. Ama neden böyle diyolar anlamadım. Bu konuda bilgisi olan var mı? Yardımcı olursanız sevinirim

Hakaret, evden kovma, küfür, kaynana...

Iyi günler. Belki bazılarınız hatırlar beni.. Boşanma davası açmak istiyorum ama cevremde ki herkes sen açma bırak karşı taraf açsın diyor. Ama neden böyle diyolar anlamadım. Bu konuda bilgisi olan var mı? Yardımcı olursanız sevinirim

dava açarken masraf yapacaksınız o yüzden diyor olabilirler mi?

dava açarken masraf yapacaksınız o yüzden diyor olabilirler mi?
Ben de öyle düşünüyorum. Ama ben barodan ücretsiz avukat tutcam. Baro bana sadece 230 lira bi masraf yapmam gerektiğini söyledi. Eğer konu sadece bu masrafsa karşı tarafı hiç beklemeyelim diyorum

Ben de öyle düşünüyorum. Ama ben barodan ücretsiz avukat tutcam. Baro bana sadece 230 lira bi masraf yapmam gerektiğini söyledi. Eğer konu sadece bu masrafsa karşı tarafı hiç beklemeyelim diyorum
onun için adli yardıma başvurmanız ve bazı şartları taşımanız lazım. muhtardan fakirlik belgesi vs almalısınız. Tanıdıklarınız sizin haksız çıkmanızdan korkuyor olabilirler mi acaba?

aa yok sizi hatırladım önceki konunuzdan. haksız çıkma ihtimaliniz de yok bence. barodan isteyceğiniz avukatla tüm detayları konuşun ve uzatmadan açın bence beklemeyin karşı tarafı... anlaşmalıya yanaşmıyor mu?

Ben baroya başvurdum. Lehine karar olduğunu düşünüyor avukat. Fakirlik belgesi ve bir sürü evrak istedi. Topladım hepsini. Götürcem. Tanıdıklarım haksız çıkmamdan korkmuyor. Çünkü her şey açık ortada herkes benim arkamda. Karşı tarafın akrabalarından bile benim yanımda olanlar var

e tamam o zaman herşey sizden yana görünüyor. bence karşı tarafı beklemeden açın bir an evvel. tanıdıklarınız masraf yüzünden öyle demiştir. bilen bilmeyen herkes konuşuyor zaten

Ben de öyle düşünüyorum. Ama babamı ikna edemiyorum. Belki bişe vardır herşeyin içinden bişe çıkıyor falan diyor. Babam biraz korkak çekingen davranıyor. 40 gündür babamın evindeyim hala çeyizlerimi bile almadkk. Acele etme diyor sürekli her şeye

Belki çevrenizdekiler yuvanın yıkılmasını istemediğinden öyle söylemiş olabilir. Bir de masraf tabi ki.

Ben de öyle düşünüyorum. Ama babamı ikna edemiyorum. Belki bişe vardır herşeyin içinden bişe çıkıyor falan diyor. Babam biraz korkak çekingen davranıyor. 40 gündür babamın evindeyim hala çeyizlerimi bile almadkk. Acele etme diyor sürekli her şeye

babanız eşinizin ailesiyle konuşurken çok arkanızda durmuştu diye hatırlıyorum. etraftan çekiniyordur. alın karşınıza sakin sakin konuşun. yaşananları böyle bekleyerek çözemezsiniz. yenilir yutulur, affedilir şeyler yaşamadınız. ne bekliyor? herşeyin içinden bişey çıkar derken beklediği bişey mi var? tekrar barışacağınızı mı düşünüyor? açık açık konuşun. daha barışmanızın mümkün olmadığını, bu adamın soyadını taşımaya devam etmekle ailenizin gururunu sileceğinizi...
babadır yüreği elvermiyordur belki kızının yuvasının dağılmasına. ama yaşananlardan sonra toparlanması mümkün değil zaten

babanız eşinizin ailesiyle konuşurken çok arkanızda durmuştu diye hatırlıyorum. etraftan çekiniyordur. alın karşınıza sakin sakin konuşun. yaşananları böyle bekleyerek çözemezsiniz. yenilir yutulur, affedilir şeyler yaşamadınız. ne bekliyor? herşeyin içinden bişey çıkar derken beklediği bişey mi var? tekrar barışacağınızı mı düşünüyor? açık açık konuşun. daha barışmanızın mümkün olmadığını, bu adamın soyadını taşımaya devam etmekle ailenizin gururunu sileceğinizi...
babadır yüreği elvermiyordur belki kızının yuvasının dağılmasına. ama yaşananlardan sonra toparlanması mümkün değil zaten
Aynen. Öyle düşünüyor. Yuvadır diyor. Evet konuşurken hep arkamda durdu sağolsun hala arkamda. Son karar senin diyor ama bi türlü adım attırmıyor

Aynen. Öyle düşünüyor. Yuvadır diyor. Evet konuşurken hep arkamda durdu sağolsun hala arkamda. Son karar senin diyor ama bi türlü adım attırmıyor

kendi kararınız tabi ama ben olsam önce alır karşıma konuşurdum tavrında bir değişiklik olmazsa gider açardım davayı... beklemekle elinize ne geçecek ki? aksine yaşananlar unutulmaya, olay soğumaya başlayacak. belki yavaş yavaş barıştırmaya bile çalışırlar sizi... Allah korusun

Bugun. Söyleidm babama. Başka bişe mi düşünüyosın, aklında farklı bişe mi var diye yok dedi. Sadece acele etmeye gerek yok diyor hala

Ben böyle her gün tekrar düşünüp üzülüyorum sırtımda bir kambur gibi. Enzimi mutsuz hissediyorum davayı açmak istiyorum de. Acelesi yok derse psikolojim bozuluyor ben beklemek istemiyorum. Arkamda dur baba de

Bugun. Söyleidm babama. Başka bişe mi düşünüyosın, aklında farklı bişe mi var diye yok dedi. Sadece acele etmeye gerek yok diyor hala
Yazdıklarınızın hepsini okudum yenilir yutulur şeyler değil karakterleri bozuk babanıza göre devam etseniz nolcak bi insan 7sinde neyse 70inde de aynı tutulacak bir tarafı yok ki bu yuvanın imam olacak bir de ahlak yoksunu pislik herif

O açsın bir de masrafa girme

Önceki konunuzu biliyorum. Toplumda davayı sen açma o açsın mantığı davayı açan haksızdır kanısından kaynaklanıyor ki kesinlikle hurafe. Boşanma davalarında davayı açan eş kusurlu ise ve diğer taraf da boşanmak istemezse dava reddedilir ve masraflar davayı açan taraf üzerinde kalır. Ancak davayı açan kişi haklı ise başta dava masrafını o yatırır ancak haklı olduğu için davası kabul edilir ve masraflar da karşı tarafüzerine bırakılır. Yani davayı açan haklı eş başta yaptığı masrafı karşı taraftan geri alır. Sonuç olarak karşı tarafın davayı açmasını beklemenize asla gerek yok.

X